Dorobek artystyczny

19
Wrzesień
2021
07:09

Wywiad Radio Detoks

Czytaj więcej

15
Sierpień
2020
17:08

Fot. Adam Kłosiński

zobacz więcej zdjęć (8)

JEJ PORTRET: KRYSTYNA JANDA

Nikt nie pozostaje obojętny wobec ikony polskiej kultury. Krystynę Jandę jedni uwielbiają, innych denerwuje jej sposób bycia, przebojowość i bezkompromisowość. Aktorka jest wulkanem energii. Założyła Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, w ramach której działają dwa teatry. Gra rocznie w 300 spektaklach, reżyseruje, śpiewa, wydała kilka płyt i książek, publikuje felietony w kobiecych pismach, i prowadzi od dwóch dekad dziennik internetowy.
W lipcu 2020 w Och -Teatrze odbyła się kolejna premiera spektaklu w reżyserii Krystyny Jandy. „Wspólnota Mieszkaniowa”Jiříja Havelki to komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Zebranie wspólnoty ujawnia różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. W spektaklu oglądamy współczesną Polskę jak w soczewce – rasizm, brak szacunku do drugiego człowieka, homofobia, przemoc, niezrozumienie. W obsadzie plejada polskich gwiazd. Spektakl okazał się sukcesem. Nic w tym dziwnego, bo Krystyna Janda to kobieta skazana na sukces.
Nic nie zapowiadało, że Krystyna Janda będzie aktorką. Urodziła się i wychowała w Starachowicach. W dzieciństwie uczęszczała do szkoły muzycznej. Potem uczyła się w studium baletowym Operetki Warszawskiej i Liceum Plastycznym. Marzyła, żeby studiować w Akademii Sztuk Pięknych. Koleżanka poprosiła ją, żebym towarzyszyła jej podczas egzaminu. Przypadek sprawił, że została aktorką.
„Na egzamin do szkoły szła moja koleżanka, ja jej tylko towarzyszyłam. Kiedy po kilku godzinach oczekiwania okazało się, że koleżanka się nie spodobała, wbiegłam tam i zrobiłam okropną awanturę! Zaczęłam strasznie krzyczeć, a dosłownie chwilę później jeden z egzaminatorów zapytał, czy mogłabym pokazać nogi. W tej całej złości nawet się nie zastanowiłam, o co on mnie pyta, odsłoniłam kawałek i krzyknęłam „Proszę, takie mam nogi!”. Usłyszałam tylko „Niezłe, powinnaś zdawać” , wspominała aktorka w jednym z wywiadów.
Nie przypominała typowej studentki. W ogóle się nie malowała. Farbowała włosy na czerwono i chodziła tylko w spodniach. Profesor Janina Romanówna, która uczyła aktorkę, powiedziała jej kiedyś: „Idź, umaluj się, bo wyglądasz, jakbyś przed chwilą rzygała. Kto będzie się z tobą chciał całować?”.
Szkołę teatralną Krystyna Janda wspomina z rozrzewnieniem:
„Szkoła była dla mnie nowym lądem, żyłam jej życiem. Najbardziej lubiłam zajęcia. Bardzo miło wspominam te u profesorów: Jerzego Kaliszewskiego, Aleksandra Bardiniego i Jana Kreczmara” , mówiła aktorka w wywiadzie.

Czytaj więcej

16
Lipiec
2020
14:07

Wywiad dla portalu urodazycia.pl

Wywiad dla portalu urodazycia.pl

„Mądrość większości jest często problematyczna”. Wywiad z Krystyną Jandą.

„Człowiek jest mały i bywa wielki, jest i tak, i tak. W tym utworze śmiejemy się z siebie, przez łzy, ale jednak” – mówi Krystyna Janda o spektaklu „Wspólnota mieszkaniowa”. Od dziś w Och-Teatrze.

Sztuka czeskiego dramaturga i reżysera Jiříego Havelki „Wspólnota mieszkaniowa” to pierwsza w Och-Teatrze premiera po pandemicznej przerwie. Arcyzabawna komedia, która w Czechach została zekranizowana, stając się wielkim kinowym przebojem, to zarazem gorzka satyra na współczesne społeczeństwo. W obsadzie spektaklu zobaczymy między innymi Agnieszkę Więdłochę, Katarzynę i Cezarego Żaków oraz Stanisława Brejdyganta. Z Krystyną Jandą, reżyserką „Wspólnoty mieszkaniowej”, rozmawiałam tuż przed premierą.

Anna Zaleska: Z czego ostatnio pani się śmiała?

Krystyna Janda: Teraz, kiedy po ponad trzech miesiącach wróciliśmy do pracy w teatrach i pracowaliśmy nad nową premierą, poziom optymizmu się podniósł, śmiejemy się na nowo bardzo dużo i często. Praca daje radość i zapomnienie. A ponieważ robimy komedię pokazującą typowe postawy społeczne, karykaturujemy je, sprawia nam to prawdziwą uciechę. Mamy też nadzieję, że ten gorzki śmiech będzie towarzyszył widzom podczas oglądania.

Czytaj więcej

04
Lipiec
2020
21:07

Fot. Marlena Bielińska/MOVE

zobacz więcej zdjęć (2)

Wywiad dla magazynu ZWIERCIADŁO - lipiec 2020

Krystyna Janda – powrócić, orbitować
REMIGIUSZ GRZELA

Kiedy pojawiła się w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy, ekran eksplodował energią. Z impetem weszła do historii kina. Dzisiaj gra w filmie rzadziej, skupiając się na prowadzeniu założonej przez siebie 15 lat temu Fundacji na rzecz Kultury i dwóch teatrów – Polonii i OCHu. Wybitna aktorka, reżyserka, aktywistka – o czasie, w którym świat się zatrzymał, o świecie, który zmienia pandemia.

Coś jeszcze zostało z twojej podróży do Maroka?

Cudowne obrazy, kolory. Świat o wiele barwniejszy, niż przeczuwałam. Poznałam nomadów, mają ze swojego namiotu siedem kilometrów do wody. Odwiedzałam ludzi żyjących na poziomie minimum egzystencji. I raptem, w hotelu, przewodnik mówi, że musimy jak najszybciej wracać do Polski, zamykają granice. Nocna podróż samochodem. Lot Marrakesz – Casablanka – Paryż, gdzie przejechałam całe miasto, by dostać się na inne lotnisko. Jeszcze nie czułam zagrożenia. Na lotnisku w Warszawie już miałam maseczkę, rękawiczki, stałam w długiej kolejce, nikt nie chciał pożyczyć mi długopisu.

Czytaj więcej

10
Czerwiec
2020
12:06

Forbes Women, czerwiec 2020

zobacz więcej zdjęć (2)

Krystyna Janda w zestawieniu Top10 Rankingu najcenniejszych polskich marek kobiet 2020.

10 czerwca ukaże się nowy numer Forbes Women Polska, a w nim ranking najcenniejszych marek osobistych kobiet w Polsce 2020.
Ranking pokazuje rosnącą siłę kobiecych marek, kobiet, które stanowią autorytet, wzór i inspirację dla milionów Polek i Polaków. W rankingu znalazły się artystki, kobiety rozwijające biznesy i działające na forum publicznym. Co je wyróżnia? Wartości takie jak pasja, praca i prawda.

Krystyna Janda znalazła się na 5 miejscu w zestawieniu Top10 Rankingu najcenniejszych polskich marek kobiet 2020.

Czytaj więcej

02
Maj
2020
17:05

Artystyczny "zacier" jest odcięty od tlenu - Krystyna Janda o sztuce ekonomicznego przetrwania polskiej kultury dla portalu businesinsider.com.pl

Większość artystów w Polsce nie ma etatów, oni pracują na wolnym rynku sztuki, nie przynależą do żadnych instytucji i zwyczajnie stracili środki do życia i tworzenia – mówi Krystyna Janda o sytuacji, w jakiej znaleźli się artyści w czasie epidemii koronawirusa. W rozmowie z Business Insider Polska podkreśla, że artystyczny „zacier” jest odcięty od tlenu.
• Większość artystów zwyczajnie straciła środki do życia i tworzenia – mówi Krystyna Janda
• Jej zdaniem państwowa pomoc dla kultury i sztuki jest niewystarczająca
• Artyści i sztuka, jak widać, to nie jest paląca troska rządzących, to często poogradzany i lekceważony margines wszystkiego – mówi artystka
Krystyna Janda w 2005 roku jako jedna z pierwszych w Polsce stworzyła własny, prywatny teatr w Warszawie, Teatr „Polonia”. Jest fundatorką i Prezesem Zarządu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury, która w 2010 uruchomiła drugą warszawską scenę „Och-Teatr”.

Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska: Mówi się, że artysta, twórca nie istnieje bez odbiorcy, bez publiczności (nieliczni z premedytacją tworzą do szuflady). Po uderzeniu koronawirusa fakt ten nabiera nowego znaczenia. Przenosi problem w zupełnie inny, ekonomiczny wymiar. Tak faktycznie się stało?

Krystyna Janda:
Nie wiem, czy tworzą w tej chwili pisarze, malarze, dramaturdzy, wszyscy ci twórcy, których warsztat pracy jest w domu i którzy bardzo często pracują bez konkretnych zamówień, z potrzeby, kiedy nie ma epidemii także. Wiem natomiast, że wszyscy inni zwyczajnie nie mają ruchu, mogą tylko planować. Film, teatr, to sztuki zespołowe, kosztowne, opierające się na przymierzu twórców w jakiejś artystycznej sprawie. Nie sądzę, żeby teraz spotykali się gdzieś, coś robili, bo to zwyczajnie niemożliwe.
Jedna z naszych aktorek, zrozpaczona bezczynnością i zdenerwowana tym, że nasz projekt teatralny się odsuwa, zaproponowała próby czytane, ten pierwszy etap powstawania każdego przedstawienia teatralnego, w sesjach internetowych konferencyjnych z domu, tak jak przebiega teraz nauka organizowana przez szkoły. Odmówiłam. Jakoś nie bardzo sobie to wyobrażałam.
No, ale to wszystko trochę żarty, zabawy, a problem jest naprawdę poważny, palący. Artyści będą tworzyć zawsze, jak mówiłam w „Człowieku z marmuru”, na marginesach, nieoficjalnie, w podziemiu. Będą, bo dla wielu twórczość to nie praca, to życie, to przymus kreacji, niezależnie czy jest ona wynagradzana i ma publiczność. Problem polega na tym, że większość artystów w Polsce nie ma etatów, oni pracują na wolnym rynku sztuki, nie przynależą do żadnych instytucji i zwyczajnie stracili środki do życia i tworzenia. Być artystą to praca w większości przypadków sezonowa, i mówię tu o wszelkich dziedzinach sztuki, zamówienie się zdarza, propozycja artystyczna, ale większość artystów żyje z dnia na dzień i bieduje. To jest wielki problem. A ci artyści, ci freelanserzy są jednocześnie, właśnie oni, siłą napędową sztuki, awangardą myślenia i działania, ci niezależni, wolno myślący, odważni, i ich sytuacja jest naprawdę dramatem dla nas wszystkich „zabezpieczonych” stałymi angażami.

Czytaj więcej

25
Styczeń
2020
17:01

VI Gala Kobiety Kobietom. Poznań 20.01.2020. Fot. Sławek Wąchała

zobacz więcej zdjęć (8)

VI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom z Magdą Umer i Krystyną Jandą

VI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom w Auli UAM przeszła do historii. W tegorocznej edycji wystąpiły dla zgromadzonej publiczności Magda Umer oraz Krystyna Janda. Dwie legendy polskiej kultury, charyzmatyczne osobowości wielu scen.
Program “Nasze ulubione piosenki”, który artystki wykonały to zbiór utworów stworzonych przez najwybitniejszych twórców.
Krystyna Janda zagrała ponad sto ról filmowych i teatralnych, jest wybitną aktorką, reżyserką spektakli, teatrów telewizji i filmów oraz autorką książek. Wielokrotnie nagradzana jako najpopularniejsza i najbardziej ceniona aktorka w Polsce. Nagradzana również na całym świecie, w tym w Cannes.

Czytaj więcej

17
Grudzień
2019
13:12

67. urodziny Krystyny Jandy

67. urodziny Krystyny Jandy
Janda to bodaj jedyna polska aktorka o statusie gwiazdy, otoczona gronem wielbicieli, których uwielbienie dla aktorki przypomina aurę otaczającą ulubieńców publiczności w „epoce gwiazd” XIX-wiecznego teatru. Swoją pozycję zawdzięcza granym rolom i silnej osobowości. Jak pisał Jan Kłossowicz w „Słowniku Teatru Polskiego”: „Janda zawsze gra podobną, raz stworzoną postać, nadając jej cechy wszystkim swoim rolom. Jej aktorstwo cechuje silna ekspresja, żywiołowy temperament, ideowe zaangażowanie, czasem manieryczność.”
Urodziła się 19 grudnia 1952 roku w Starachowicach. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, dyplom uzyskała w 1975 roku. Na scenie zadebiutowała w 1976 w Teatrze Ateneum w Warszawie w roli Anieli w wyreżyserowanych przez Jana Świderskiego „Ślubach panieńskich” Aleksandra Fredry. Jeszcze jako studentka w 1974 zagrała w legendarnym przedstawieniu telewizyjnym „Trzech sióstr” Antoniego Czechowa w reżyserii Aleksandra Bardiniego. Jej urzekająca i pełna prawdy Masza dała początek kilkudziesięciu rolom stworzonym w Teatrze Telewizji.

Czytaj więcej

25
Październik
2019
18:10

Teatr Polonia od kulis

Teatr Polonia obchodzi właśnie swoje 14. urodziny. Aby spełnić marzenie o własnym teatrze, Krystyna Janda sprzedała dom i zainwestowała sporo swoich oszczędności. Opłaciło się, bo dzisiaj, każdego wieczoru widownia Teatru Polonia wypełniona jest po brzegi. Ale teatr pracuje nie tylko wtedy, kiedy odbywa się wieczorny spektakl. Z okazji urodzin sceny przy ul. Marszałkowskiej, postanowiliśmy zajrzeć za kulisy Teatru Polonia.
Teatr Polonia to dwie sceny – duża, z widownią na 266 osób i mała „Fioletowe Pończochy”, z widownią na 130 osób, sala prób, dwie garderoby w podziemiach, bufet na antresoli, hol, gabinet Krystyny Jandy, szatnia i kasy.
Obok sceny, drugim „sercem teatru” jest biuro. To tutaj pracuje m.in.: dział marketingu, impresariatu i dział koordynacji pracy artystycznej. Kierownikiem biura jest Joanna Różańska, która w Fundacji pracuje już prawie sześć lat. Wcześniej nie miała zawodowo styczności z teatrem – pracowała m.in. w kancelarii prawnej i na poczcie. Do jej obowiązków należy m.in. układanie grafików pracowników, dokumentacja faktur, czy podpisywanie umów.

Czytaj więcej

30
Wrzesień
2019
18:09

Krystyna Janda z tytułem doktora honoris causa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie

Nie ma takiego filmu, spektaklu, roli, dla której warto byłoby upokorzyć człowieka; tego jestem pewna – mówiła Krystyna Janda, której w poniedziałek nadano tytuł doktora honoris causa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.
Podczas poniedziałkowej inauguracji 74. roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie nadany został – po raz pierwszy w historii tej uczelni – tytuł doktora honoris causa, który otrzymała Krystyna Janda, wybitna aktorka teatralna i filmowa, reżyser.
„Nigdy nie traktowałam siebie ani mojej pracy zbyt poważnie. Raczej nigdy nie brałam tego, co robię, za pracę. Przez całe życie była to przyjemność i zabawa, odpowiedzialność i często także poświęcenie, bo zawsze uważałam, że to zawód obarczony społecznymi obowiązkami i odpowiedzialnością” – mówiła aktorka, założycielka i dyrektor artystyczna warszawskiego Teatru Polonia i Och -Teatru. Jak dodała, jej działalność była dla niej przede wszystkim sposobem „na udane życie, pełne wrażeń, sensu i niespodzianek”.

Czytaj więcej

15
Wrzesień
2019
14:09

Wywiad udzielony z okazji udziału w Festiwalu teatralnym w Pilźnie - Czechy do gazety Lidove Noviny

Czytaj więcej

13
Wrzesień
2019
16:09

Krystyna Janda zostanie Doktorem Honoris Causa AST

Kraków. Krystyna Janda zostanie Doktorem Honoris Causa AST
Podczas Inauguracji 74. roku akademickiego zostanie – po raz pierwszy w historii uczelni – nadany tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Sztuk Teatralnych Krystynie Jandzie.

Inauguracja 74. roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 30 września o godz. 12.00 na Scenie im. St. Wyspiańskiego w siedzibie Uczelni przy ul. Straszewskiego 22 w Krakowie.

REKTOR AST PROF. DR HAB. DOROTA SEGDA

„Muszę szybko spać. Nie mam czasu. Tyle się dzieje”.

„Rano decyduję, czy dziś udaję kobietę, czy zostaję facetem. To zależy od trudności, komplikacji dnia. Jeżeli wyjątkowo skomplikowany – wybieram kobietę”.

Czytaj więcej

06
Czerwiec
2019
11:06

Kulisy sławy - Krystyna Janda

„NIE JEST PRZEWIDYWALNA, A TO CECHUJE WIELKICH ARTYSTÓW”. KULISY SŁAWY KRYSTYNY JANDY

 

02 CZERWCA 2019, 19:45

 

Lista jej aktorskich dokonań i nagród jest długa, a talent doceniają nawet ci, którym nie podobają się jej poglądy. Fenomenalna aktorka, zaradna bizneswoman i odważna szefowa teatru. W Kulisach Sławy Krystyna Janda!

Od 47 lat nie schodzi ze sceny. Jest jedną z najwybitniejszych aktorek XX wieku. Debiutowała w „Trzech siostrach” w reżyserii Aleksandra Bardiniego. Przełomem w karierze była rola u Andrzeja Wajdy w „Człowieku z marmuru”. „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego pokazało jej, czym jest prawdziwe aktorstwo.

– To jest człowiek z miłości. Do ludzi, teatru, sztuki, służby ludziom. Podziwiam ją, poświęciła się jak nikt z nas temu zawodowi – mówi aktor i reżyser Jerzy Stuhr.

Andrzej Seweryn przyznaje, że był, kiedyś zakochany w Krystynie Jandzie.

– Lubiłem, kiedy ona szyła spodnie. Podziw został do dzisiaj. Podziw dla niej, jako artystki, dyrektora teatru, obywatelki i matki.

 

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/kulisy-slawy-krystyny-jandy,292342.html

 

Czytaj więcej

09
Maj
2019
17:05

Kultura Onet.pl - Film 9 maja 2019

Czytaj więcej

27
Kwiecień
2019
02:04

Wysokie obcasy extra, nr 5 - maj 2019 - okładka

zobacz więcej zdjęć (2)

Wywiad - Wysokie obcasy extra, nr 5 - maj 2019

 

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,152731,24689793,krystyna-janda-z-usmiechem-o-slodkim-koncu-dnia-wystarczy.html

 

Świat bierze zakręt

Nie pławię się w problemach i w tematach. Idę marszem, cały czas. Nawet kiedy staję, to piszę

z Krystyną Jandą rozmawia Maja Staniszewska

 

„Słodki koniec dnia” wedlug scenariusza Jacka Borcucha i Szczepana Twardocha opowiada o Marii Linde, polskiej poetce, noblistce mieszkające] w Toskanii z włoskim mężem. Ich pół polska, pół włoska córka grana przez Kasię Smutniak i włoskie wnuki mieszkają w Rzymie, ale odwiedzają dziadków w ich willi pod Volterrą. Linde cieszy się poważaniem, także wśród miejscowych, którzy postanawiają przyznać jej honorowe obywatelstwo miasta. Znów robi się o niej głośno, co poetki wcale nie cieszy. Próbuje się bowiem odsunąć od świata, który zna, pociąga ją młody przystojny imigrant i jego kultura. W dniu uroczystości w Volterze robi coś, czego nikt się nie spodziewa.

Za kreację Linde Krytyna Janda dostała w lutym nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwaluu kina niezależego Sundance.

Czytaj więcej

24
Kwiecień
2019
17:04

Polityka, nr 17-18, 24.04-07.05.2019, okładka

zobacz więcej zdjęć (4)

Wywiad - POLITYKA nr 17-18, 24.04-7.05.2019

Co mi odebrano

 Każdego dnia powtarzam sobie, co musi się jeszcze stać, żeby ludzie się obudzili – mówi Krystyna Janda.

Krystyna Janda (ur. 1952 r.) – najpopularniejsza i najbardziej ceniona aktorka filmowa i teatralna w Polsce. Reżyserka, prozaiczka, felietonistka i piosenkarka. Dyrektorka artystyczna

Teatru Polonia oraz Och-Teatru w Warszawie. Niedawna laureatka nagrody Kreator Kultury

POLITYKI. Zagrała w ok. 50 filmach kinowych, w tym w sześciu Andrzeja Wajdy, oraz w blisko 60 spektaklach. 5 maja w Operze Bałtyckiej w Gdańsku zaplanowana jest premiera opery Stanisława Moniuszkl,,Hrabina”w jej reżyserii. 10 maja do polskich kin wchodzi dramat psychologiczny,,Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha. Za rolę wtym filmie Krystyna Janda otrzymała nagrodę aktorską na tegorocznym festiwalu Sundance.

 

Czytaj więcej

22
Marzec
2019
12:03

Fot. Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta

zobacz więcej zdjęć (2)

Alfabet polskiego teatru 2019 na Dzień Teatru - Gazeta Wyborcza 22.03.2019

Janda Krystyna. Nie możne jei zabraknąć w żadnym alfabecie teatru. Człowiek instytucja, aktorka, reżyserka, felietonistka, prezeska Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Prowadzi dwie ważne sceny Warszawy – Polonię i Och-Teatr. I robi to z niezwykłym wyczuciem. Potrafi łączyć szlachetną rozrywkę (na najwyższym poziomie) z ważnymi tematami społecznymi i oryginalnymi projektami artystycznymi. Rok 2019 zaczęła od Paszportu „Polityki” dla Kreatora Kultury oraz prestiżowej nagrody filmowej na festiwalu w Sundance za rolę w filmie „Słodki koniec dnia” w reżyserii Jacka Borcucha (film do polskich kin wejdzie w maju). A w planach teatralnych w tym sezonie ma dwie premiery. Reżyseruje „Hrabinę“ Moniuszki w Operze Bałtyckiej (premiera 5 maja) i „Jak wam się podoba” Szekspira w Teatrze Wybrzeże (premiera 28 czerwca). Właśnie ukazał się kolejny, czwarty już, tom jej „Dzienników”.

Czytaj więcej

01
Marzec
2019
20:03

O!Lśnienia 2018 - nagroda kulturalna ONETu i Miasta Krakowa w kategorii TEATR, za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA, w reż. Magdy Umer

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda - laureatka O!Lśnień w kategorii Teatr

O!Lśnienia 2018: w kategorii Teatr zwycięża Krystyna Janda

 Krystyna Janda zwyciężyła w kategorii Teatr w plebiscycie O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Aktorka pokonała Weronikę Szczawińską oraz Krzysztofa Warlikowskiego.

Krystyna Janda – laureatka O!Lśnień w kategorii Teatr

„Za wielką poruszającą kreację w spektaklu opowiadającym o wypędzeniu polskich Żydów w Marcu ’68, w spektaklu odsłaniającym dawny i dzisiejszy antysemityzm” – brzmiało uzasadnienie dla nominacji dla Krystyny Jandy za spektakl „Zapiski z wygnania” w Teatrze Polonia, wyreżyserowany przez Magdę Umer.

Janda pokonała Weronikę Szczawińską, reżyserkę spektaklu „Genialna przyjaciółka” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz Krzysztofa Warlikowskiego, który wyreżyserował „Wyjeżdżamy” w warszawskim Teatrze Nowym.

Czytaj więcej

28
Luty
2019
15:02

POMOC DOMOWY - XXIII DNI TEATRU - Cieszyn 4 marca 2019

zobacz więcej zdjęć (6)

Cieszyn. Dni Teatru z Krystyną Jandą tuż, tuż

 Na 3 marca czekają z niecierpliwością miłośnicy sztuki z najwyższej półki. Tego wieczoru o 19.00 rozpoczną się XXIII Dni Teatru. W rolach głównych cieszyńska publiczność obejrzy Krystynę Jandę z Teatrem Polonia oraz Och Teatrem.

«Jako pierwsze przedstawienie widzowie zobaczą sztukę „Piękny nieczuły” Jeana Cocteau. W rolach głównych wystąpią Natalia Sikora oraz Paweł Ciołkosz.

4 marca o 19.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza widzowie obejrzą „Pomoc domową”. To fantastyczna komedia, gdzie w tytułową pomoc domową wciela się sama Krystyna Janda. Jedna noc, jedno mieszkanie, dwie sypialnie i… pomoc domowa, która de facto kieruje wydarzeniami. Będzie się działo na scenie!

Ostatnia ze sztuk wystawiona zostanie 5 marca o 19.00. To „Zapiski z wygnania”, uhonorowane wieloma nagrodami osobiste wspomnienia dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami.

Czytaj więcej

05
Luty
2019
15:02

Nominacja dla Krystyny Jandy do nagrody Onetu i Miasta Krakowa -O!Lśnienia

W programie „Rezerwacja” Katarzyny Janowskiej poznaliśmy nominowanych do O!Lśnień 2018, nagród kulturalnych Onetu. W kategorii Teatr nominowani zostali: Krystyna Janda za spektakl „Zapiski z wygnania”, Weronika Szczawińska za spektakl „Genialna przyjaciółka” oraz Krzysztof Warlikowski za spektakl „Wyjeżdżamy”. Głosowanie potrwa do 24 lutego. Zwycięzców poznamy 1 marca o godz. 20.00 podczas transmisji gali na www.onet.pl oraz w Canal+.

 

– Jest to wydarzenie, które nas połączyło. Ci, którzy widzieli spektakl, a wydaje mi się, że wszyscy powinni zobaczyć. W tym momencie uważam, że przekaz tego spektaklu powinien trafić do jak najszerszego grona – powiedział o spektaklu „Zapiski z wygnania” Krystyny Jandy krytyk teatralny Łukasz Maciejewski. – Dla Warlikowskiego i marki, którą stworzył ten spektakl jest pewnego rodzaju podsumowaniem – dodał na temat spektaklu „Wyjeżdżamy” Krzysztofa Warlikowskiego. – Bardzo się cieszę z tej nominacji, ponieważ jest to teatr współczesny, a my krytycy żadko do niego zaglądamy. Powinniśmy częściej – skomentował nominację Weroniki Szczawińskiej za spektakl „Genialna przyjaciółka” Maciejewski.

Czytaj więcej

03
Luty
2019
09:02

sfp.org.p, 03.02.19

zobacz więcej zdjęć (12)

Krystyna Janda triumfuje w Sundance!

 To dopiero wiadomość! Na zakończonym 3 lutego 2019 r. festiwalu w Sundance Krystyna Janda otrzymała nagrodę aktorską za kreację w filmie Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia” („Dolce Fine Giornata”).

O nagrodzie dla polskiej aktorki poinformowała na Facebooku producentka filmu, Marta Habior (No Sugar Films). Film z udziałem m.in. Krystyny Jandy i Kasi Smutniak znalazł się w prestiżowym konkursie World Cinema Dramatic Festiwalu Filmowego Sundance. To jeden z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych, którego założycielem jest Robert Redford. To trzeci film Jacka Borcucha, który znalazł się w selekcji Festiwalu Filmowego Sundance. W 2013 roku „Nieulotne” brały udział w  konkursie międzynarodowym, w 2009 roku „Wszystko, co kocham” było pierwszym polskim tytułem pokazywanym na festiwalu.

Czytaj więcej

01
Luty
2019
14:02

Claudia - luty 2019, s. 18

zobacz więcej zdjęć (3)

Wywiad do magazynu CLAUDIA - luty 2019

Porozmawiajmy o seksie

O wchodzeniu w życie intymne, własnych doświadczeniach, o tym, jak o ,,tych sprawach” mówiło się w ich domach i jak się mowi o nich dzisiaj, opowiadają aktorki Krystyna Janda i Anna Dereszowska oraz modelka Renata Kaczoruk.

 Broszurkę o seksie podrzuciła mi mama

Krystyna Janda, aktorka teatralna i filmowa. Kobieta instytucja. Prowadzi dwa teatry w Warszawie.

Seks ciekawił mnie, niemniej w domu o tym się nie rozmawiało. Moje pokolenie z tzw. uświadamianiem miało prawdziwy problem. Pamiętam, że mama podrzuciła mi stosowną broszurkę pod poduszkę, gdy miałam 12 lat. Ale potem czytałam i „Sztukę kochania” Wisłockiej, i podręczniki medyczne, bo miałam do nich dostęp. Reszta to były opowieści rówieśników i wiedza, taka dziwna, tajemna, pełna domysłów, jakichś teorii i głupstw – opowiada Krystyna Janda.

Czytaj więcej

03
Styczeń
2019
17:01

Gość Radia Pogoda: Krystyna Janda

Co aktorkę cieszy w pracy najbardziej i kiedy odpoczywa? Agata Korycka wraz z mikrofonem Radia Pogoda odwiedziła Panią Krystynę Jandę w Teatrze Polonia.
Dlaczego Teatr Polonia w Warszawie jest dla Pani Krystyny jednym z najważniejszych miejsc na świecie?

Posłuchajcie całej rozmowy już teraz:

http://radiopogoda.tuba.pl/radiopogoda/7,162355,24327995,gosc-radia-pogoda-krystyna-janda.html

Agata Korycka, 03.01.2019

Czytaj więcej

13
Grudzień
2018
17:12

VIVA!, nr 25/13.12.2018 FOT. BARTEK WIECZOREK/LAF AM VIVA - okładka

zobacz więcej zdjęć (7)

VIVA! Nr 25/13.12.2018

Walczę, gdy warto  

 

Depresja? Nigdy. Załamanie? Jeśli już, to chwilowe. Dziesięć lat temu straciła męża i musiała zmierzyć się z życiem. Miała teatr na głowie, dorastające dzieci i matkę, która, na szczęście, była przy niej. Ale gigantyczna praca się opłaciła. Bo robić to, co się kocha i móc się z tego utrzymać, to luksus, jak mówi Krystyna Janda w niezwykle szczerej rozmowie z Elżbietą Pawełek.

 

– Powiedziała Pani, że ważne jest, aby nie przeżyć życia byle jak, przez zaniechanie. Ale to Pani nie grozi?

Raczejnie. Prowadzę Fundację i dwa teatry, w których gra w tej chwili około 450 aktorów z całej Polski. Mamy dziesięć premier rocznie, sama też gram i reżyseruję, jak sądzę, z dobrym skutkiem. (śmiech).

– Sypia Pani po pięć godzin, choć aktorka powinna być wypoczęta. Dla Pani to jednak norma?

No tak, jakoś od wielu lat śpię mniej, ale nie czuję się ani zmęczona, ani niewyspana. Po prostu niektórzy tak mają. Korzystam z tego i dziękuję Bogu, że tak jest, bo zyskuję więcej czasu dla siebie i innych. Moi przyjaciele często dzwonią do mnie późno, kiedy już zejdę ze sceny. Zawsze jest coś do omówienia, zrobienia, bez przerwy podejmuję jakieś fundacyjne czy teatralne decyzje…

– Rozmawiamy, a za chwilę wcieli się Pani w Shirley Valentine, która gada ze ścianą obierając ziemniaki… Aż w końcu porzuca stresujące ją życie u boku męża i wybija się na niepodległość. Dużo jest takich kobiet?

Zyskujących świadomość? Walczących  o swoje życie, ambicje, plany? Myślę, że jest takich kobiet coraz więcej, na szczęście. Obudziła się w nich świadomość i rośnie cały czas. Powszechny dostęp do kultury i do świata przez Internet, czy telewizję pokazał im, jak mogą żyć, jak powinny być traktowane i tego już nie da się zatrzymać.

Czytaj więcej

01
Grudzień
2018
22:12

KRYSTYNA JANDA: ŻAL MNIE DLA POLITYKI. TO NIE MÓJ ŚWIAT

Nazwisko Krystyny Jandy zawsze elektryzowało. Zarówno zwolenników, jak i przeciwników aktorki. Ci pierwsi z zapartym tchem śledzą każde jej osiągnięcie, każdą nową produkcję, każdą nową rolę. Ci drudzy czekają tylko na to, żeby ją znieważyć, opluć. Zwłaszcza teraz, kiedy okazuje się, że dzięki mediom społecznościowym Krystyna Janda przeobraziła się w wyjątkowo energiczne zwierzę polityczne. Paradoksalnie, podając swoją głowę na tacy wszystkim przeciwnikom. Z aktorką rozmawia Filip Cuprych.

Kiedy zdała sobie pani sprawę z tego, że pani aktywność na Facebooku to doskonała pożywka dla oponentów?

Najpierw w roku 2000 zorientowałam się, jakim narzędziem może być internet, aktywność internetowa. Otworzyłam stronę i zaczęłam pisać dzienniki. Teraz wychodzą one kolejno w formie papierowej. Potem dopiero, pewnego dnia, zrozumiałam, jaką siłę ma Facebook i jak ma duży zasięg. Wcześniej przeszłam przez Twitter i Instagram, które istnieją na moim koncie do dziś. Ale wszystko to „rozumiałam” w związku nie tyle ze mną, z moją karierą, co raczej z naszymi teatrami i reklamą tych teatrów. Ostatnie lata dopiero pokazały, że mój temperament i „niepokora” nie pozwalają mi milczeć w sprawach społecznych i ogólnych. Ale piszę już niewiele w tej chwili, nawet nie komentuję, głównie robię dla moich czytelników wybór z tego, co się ukazuje w internecie każdego dnia.

Czytaj więcej

25
Październik
2018
14:10

Krystyna Janda i Edward Kłosiński na rozdaniu nagród RÓŻE GALI 2005

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda: teatr bez nowych spektakli umiera - wywiad dla PAP, 25.10.2018

Myślę o naszej publiczności, jako o najbliższych mi ludziach, jak o dużej rodzinie, która miewa różne problemy – i radości, i smutki – powiedziała PAP Krystyna Janda, dyrektor Teatru Polonia w Warszawie, który 29 października obchodzić będzie jubileusz 13-lecia działalności.

Polska Agencja Prasowa: Za kilka dni założony przez panią w 2005 r. Teatr Polonia obchodzić będzie 13. urodziny. Mawia się, że trzynastka jest pechowa, ale Krystyna Janda ma się czym pochwalić: ponad 70 premier, przeszło 5 tys. zagranych przedstawień, blisko 450 aktorów z całej Polski, którzy wystąpili na deskach Polonii. Jak będzie wyglądał jubileuszowy sezon?

Krystyna Janda: Te liczby odzwierciedlają tylko dorobek Teatru Polonia, bo w naszym drugim teatrze Fundacji – Och-Teatrze – zrealizowaliśmy prawie drugie tyle. Myślę z radością, że sukcesowi nie da się zaprzeczyć. Natomiast uważam, że nie ma co oglądać się do tyłu i napawać nadmiernym optymizmem. Jak zwykle patrzę z nadzieją i niepokojem na zaczynający się sezon, planując, by był interesujący.
Wybraliśmy kilka tytułów, które, mam nadzieję, po pierwsze sprawią publiczności radość, po drugie – przyniosą wiedzę i odmienne spojrzenie na szereg spraw. Przygotowana przez Piotra Cieplaka na jubileusz premiera „Krzeseł” Eugene’a Ionesco to jest wyraz mojego absolutnego uporu, żeby mieć w repertuarze obu teatrów klasykę. I to tę klasykę największą. Oczywiście nie stać nas na wystawienie Szekspira, ponieważ obsady jego sztuk wymagają minimum 32 osób na scenie, czy „Wesela” Wyspiańskiego. Ale dbam, by pojawiały się utwory Becketta, Fredry, Ionesco, Czechowa, Różewicza, Zapolskiej…

Czytaj więcej

16
Październik
2018
14:10

Artykuł z pisma Новая Польша (Nowa Polska), nr 10/2018

Самая известная польская актриса, звезда кино и театра, блистательная исполнительница монодрам. Режиссер. Многогранная творческая личность. Основательница фонда и двух театров. Фельетонистка с активной жизненной позицией. Подвижница с титанической трудоспособностью, женщина из железа, человек-институция — Кристина Янда.

На данный момент это единственная современная польская актриса с неоспоримым статусом звезды, публика обожает ее так, как было принято обожать актеров в XIX веке, в «эпоху звезд». Ее подруга Магда Умер сказала: «По отношению к Кристе слово «звезда» — ничуть не преувеличение. Потому что она —действительно единственная в Польше звезда мирового уровня. Кристя не просто блистает, она невероятно талантлива»* (и, как положено настоящей звезде, выпустила линию косметики под собственным именем). Яркая личность и актриса с огромным темпераментом.
Очередные поколения зрителей, которые ходили «на Янду» в театр «Повшехны», теперь ходят в основанные ею театр «Полония» и «Ох-театр». Каждый спектакль с ее участием заканчивается бурными овациями стоя. Публика особенно любит ее монодрамы, многие из них актриса играет много лет подряд (такие, например, как «Ширли Валетайн» Уилли Рассела, премьера которой состоялась в 1990 году, но спектакль до сих пор собирает полный зал, а некоторые зрители видели его несколько десятков раз).

Czytaj więcej

30
Wrzesień
2018
15:09

KINO, nr 9/2018 - okładka

zobacz więcej zdjęć (7)

Wywiad dla miesięcznika KINO

Dostała pani Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego w 1978 roku, po „Człowieku z marmuru”. Rzadko zdarza się coś takiego: debiut u wielkiego mistrza, którym zmienia się myślenie o aktorstwie.

Andrzej Wajda dużo mówił o Cybulskim. O nowoczesności jego gry, o odwadze, z jaką wtargnął na ekran, wnosząc do polskiego kina świeżość. Nagroda jego imienia niosła dla mnie te wartości. Ale na planie „Człowieka …” o ile pamiętam nie bardzo zdawałam sobie sprawę, że robię coś ważnego. To jak grałam, spotykało się z niechęcią i niezrozumieniem, a niektórzy członkowie naszej ekipy filmowej twierdzili, że scen ze mną nie da się oglądać. Grałam z „odruchu” instynktu, odpowiadałam na postawione przede mną przez Andrzeja Wajdę zadanie, nie byłam jeszcze świadoma relacji między mną a kamerą. Chciałam stworzyć zbiorowy portret młodzieży, którą znałam, sama taka byłam, młodzieży z liceum plastycznego w Łazienkach, które kończyłam. Tacy byliśmy: młodzi i bezczelni. Mieliśmy szalone pomysły i przekonanie, że świat należy albo za chwilę będzie należeć do nas. To przywilej młodości a siła i entuzjazm z jakim to „ referowałam” zachwycił Wajdę.

Stąd się wzięły nerwowość i rozedrganie Agnieszki? To był pani własny sprzeciw wobec rzeczywistości?

Uczyłam się historii razem z Agnieszką. Z nią zaczynałam rozumieć, gdzie żyję. Wcześniej, w apolitycznym liceum plastycznym spędziłam cztery idylliczne, artystowskie lata. Nie odbywały się tam akademie ku czci i pochody. Co prawda w 1968 roku profesorowie zabronili nam iść pod uniwersytet, ale i tak się wyrwaliśmy. A potem do Pragi. Protestowaliśmy przeciwko wszelkim niegodziwościom w naturalny młodzieńczy idealistyczny sposób, a jako ludziom zajmującym się sztuką, bolała nas także szarość i brzydota ówczesnej Polski. Bo na to, jako przyszli artyści, mogliśmy mieć wpływ. To właśnie ta szkoła dała mi najcenniejszą lekcję: wychowała mnie na wolnego człowieka.

Czytaj więcej

19
Wrzesień
2018
17:09

Gdańsk. Videoczat Wszystkie Strony Miasta. Gośćmi byli: Krystyna Janda-Aktorka oraz Krzysztof Komendarek-Tymendorf - dyrektor Festiwalu Euro Chamber Music Festival. Fot. Grzegorz Mehring

zobacz więcej zdjęć (2)

Krystyna Janda dla Portalu Miasta Gdańsk

Krystyna Janda dla naszego portalu: “W Gdańsku spędziłam szczęśliwe dni”

Krystyna Janda – znakomita aktorka, reżyserka, animatorka życia teatralnego – była we wtorek, 18 września, gościem portalu gdansk.pl. Artystka mówiła o projektach, jakie realizuje w Trójmieście, a także bardziej osobiście o swoich emocjach, związanych z Gdańskiem.

Krystyna Janda ma wielki sentyment do Gdańska i całego Trójmiasta, bowiem tutaj zaczynała swoją karierę aktorską, grając u Andrzeja Wajdy w „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza”. Jej życie zawodowe na samym początku splotło się z narodzinami „Solidarności”. Czy wspomnienia Sierpnia wciąż są dla Krystyny Jandy żywe? Aktorka odpowiedziała, przywołując – ze łzami w oczach – sytuację z 2004 r.

Czytaj więcej

15
Wrzesień
2018
18:09

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

zobacz więcej zdjęć (2)

Uważam, że nie ma już demokracji

O malowaniu, aktorstwie, Andrzeju Wajdzie, show biznesie, sukcesie, demokracji w Polsce, zarządzaniu teatrem miałem okazję rozmawiać z wybitną aktorką i reżyserką jaką jest Krystyna Janda, założycielką TEATR POLONIA oraz OCH-TEATR w Warszawie.

Adam Sęczkowski: Jest Pani absolwentką warszawskiego Państwowego Liceum Plastycznego. Czy zdarza się Pani czasem malować?
Krystyna Janda: – Niestety, od dawna rysuję tylko pomysły na scenografie i kostiumy lub kadry przy reżyserowaniu. Ale tęsknię za malowaniem, nawet mi się śni, nie mam niestety czasu na taki luksus. Malowanie wymaga dużo czasu.

Kiedy pojawił się w Pani głowie pomysł, żeby zostać aktorką? Wychowywała się Pani w artystycznym domu?
– Nie, zupełnie nie, moja mama była księgową, ojciec inżynierem. Ja miałam iść na grafikę żurnalową na łódzką lub warszawską ASP, przypadkowo poszłam z koleżanką do Akademii Teatralnej, aby jej towarzyszyć w spotkaniu dla przyszłych zdających. Doradzono, żebym zdawała ja, a nie ona, bo wstawiłam się za nią. Uznali, że mam temperament i jestem „ciekawa”, wtedy to powstał „pomysł”, który mi się spodobał, ale to był naprawdę przypadek, wcześniej nawet nie uczestniczyłam w akademiach szkolnych itd. Dostałam się na studia aktorskie, a po kilku miesiącach wiedziałam, że to naprawdę moja droga.

Zadebiutowała Pani w czasie studiów rolą Maszy Kułyginy w dramacie „Trzy siostry” Antona Czechowa w reż. Aleksandra Bardiniego w Teatrze Telewizji w 1974 roku. Masza to młoda kobieta, która marzy o wielkiej, romantycznej miłości. Czy Pani także w wieku Maszy miała podobne marzenie?
– O, byłam dużo młodsza od czechowowskiej Maszy, kiedy przeżyłam pierwszą miłość. A każda pierwsza jest romantyczna. Kiedy grałam Maszę, byłam szczęśliwą mężatką w czwartym miesiącu ciąży. Potem się rozwiodłam i zakochałam śmiertelnie w moim drugim mężu. Życie bywa równie dramatyczne i bogate jak sztuka.

Czytaj więcej

08
Wrzesień
2018
00:09

Fot. David Zuchowicz/Agencja Gazeta

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda o seksie, Kościele, polityce. I o nas. "Polacy myślą wyłącznie o sobie albo nie myślą" [ROZMOWA]

Co rano budzę się i zastanawiam, co mi jest. A to Polska. Moje poczucie moralności, moje poczucie honoru, prawdy, odpowiedzialności nie zgadza się z ostatnio lansowanym poczuciem prawdy i sprawiedliwości.
Krystyna Janda wystawiła wczoraj w Teatrze Polonia spektakl „Mój pierwszy raz”. Przedstawienie opowiada o seksualnych doświadczeniach ludzi z całego świata, którzy dzielą się swoimi opowieściami na stronie internetowej myfirsttime.com. Teatr tak reklamuje przedstawienie: „Czy mieszkasz w Delhi czy w Nowym Jorku, czy jesteś Billem Clintonem czy Billem Gatesem, według wszelkiego prawdopodobieństwa nadejdzie w twoim życiu taki moment, że po raz pierwszy zaznasz seksu. Skoro dotyczy to tylu z nas, dlaczego o tym nie mówimy?”. O trudnych rozmowach o seksie, a także o obecnej sytuacji politycznej i społecznej w Polsce rozmawiamy z Krystyną Jandą, reżyserką spektaklu.

Arkadiusz Gruszczyński: Dlaczego Polacy nie potrafią rozmawiać o seksie?
Krystyna Janda: A inne narody potrafią?

Czytaj więcej

03
Wrzesień
2018
23:09

ZAPISKI Z WYGNANIA. Fot. Katarzyna Kural-Sadowska

zobacz zdjęcie

Subiektywny spis aktorów teatralnych 2018

Krystyna Janda [mistrzostwo]

Doprowadziła mnie do wściekłej złości wygłupem i dezynwolturą w rozpoczynającej sezon farsie „Pomoc domowa”. A teraz leżę plackiem przed bezapelacyjnym mistrzostwem jej „Zapisków z wygnania” i myślę, że może naprawdę nie ma złego bez dobrego. Może widownia Polonii i Och-Teatru rzeczywiście powinna się najpierw utwierdzić w miłości dla niej nonszalanckiej, haftującej niepamiętany tekst, zaraźliwie śmiejącej się sama z siebie – żeby dać się później tak zmrozić druzgocącą w swej determinacji mową oskarżycielską wypędzonej w 1968 polskiej Żydówki, Sabiny Baral. Mówioną w zapamiętałym skupieniu, z ważeniem i wybrzmieniem każdego, precyzyjnie artykułowanego zdania. I jeszcze te piosenki z epoki, nieśpiewane, nucone po parę taktów, niczym przywoływane z pamięci dźwięki-pamiątki zdarzeń, tak niedosłowne, że aż oczywiste. I sama jej twarz, powiększona dzięki projekcji na tiulowy ekran, stężona bólem i gniewem przekraczającym wymiar zwykłego spektaklu. Najmocniejsza teatralna wypowiedź wobec tego wskrzeszenia upiorów, które nam sprokurowano na pięćdziesiątą rocznicę.

„Subiektywny spis aktorów teatralnych. Edycja dwudziesta szósta”

Jacek Sieradzki
Materiał własny
03-09-2018

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2018
02:09

Rezyserka-autorka-adaptacji-tekstu-Mirona-Bialoszewskiego-i-glosem-prowadzacym-narracje-w-oratorium-o-zagladzie-miasta-jest-Krystyna-Janda

zobacz zdjęcie

Teatr Atelier na kolejne 15 lat w Sopocie. Po gali 25. Lata Teatralnego

Teatr Atelier na kolejne 15 lat w Sopocie. Po gali 25. Lata Teatralnego

27 sierpnia 2018
autor: Łukasz Rudziński

Od 25 lat sezony wakacyjne urozmaica trójmiejskiej publiczności Teatr Atelier w Sopocie. W 1994 roku byli pierwszymi, którzy grali spektakle latem. 26 sierpnia podczas uroczystej Gali z okazji 25-lecia Lata Teatralnego w Teatrze Atelier podpisano umowę na dzierżawę sceny w okresie letnim przez Teatr Atelier na kolejne 15 lat. Głównym punktem wydarzenia było przejmujące oratorium „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Krystyny Jandy.

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2018
01:09

Festiwal Krystyny Jandy w Szczawnie-Zdroju

Piąta edycja Festiwalu Krystyny Jandy odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 2 września. Na cztery dni Szczawno-Zdrój stanie się stolicą spektakli i filmów jednej z najlepszych polskich aktorek naszego pokolenia. Spotkania wymyślił Sławomir Pietras, przyjaciel gwiazdy.

Kiedy myślę „Janda”, po pierwsze przypominam sobie „Białą bluzkę” Agnieszki Osieckiej w reżyserii Magdy Umer, którą gwiazda przywiozła na VIII Przegląd Piosenki Aktorskiej, elektryzując środowisko uwielbiających ją dziewczynek. Wśród nich byłam i ja, przejęta ponad wszelkie wyobrażenie, oczywiście ubrana w białą bluzkę.

To teatr, ale jest szerokie pole filmowe, zajęte talentem, ogromną pracowitością, po prostu Jandą.

Kiedy myślę: „Janda”, przed oczami pojawia się „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy i Janda, biegnąca na ekranie zakopiańską ulicą Chałubińskiego, w pobliży mojego ulubionego pomnika, oglądanego oczami dziecka – popiersia Tytusa Chałubińskiego z Sabałą siedzącym przy cokole.

Czytaj więcej

11
Czerwiec
2018
19:06

Krystyna Janda zaprasza na bezpłatne spektakle. "W słońcu i deszczu, w odgłosach miasta"

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury już po raz 11. zagra bezpłatne spektakle plenerowe. W wakacje widzowie będą mogli obejrzeć m.in. „Czerwonego kapturka”, „Związek otwarty” i premierowo „2 000 000 kroków”.

To już tradycja. Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, która w Warszawie zarządza Teatrem Polonia i Och-Teatrem co roku organizuje bezpłatne spektakle plenerowe. Tak też będzie w tym roku – od 7 do 31 lipca na pl. Konstytucji i od 1 do 21 sierpnia przy Grójeckiej 65. Inicjatywa od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. – Te przedstawienia gramy już od 11 lat. W tym czasie powstało 10 premier, w tym dwie dla dzieci. Gramy zawsze popołudniami – także w dni deszczowe – w przestrzeni miejskiej, ze wstępem wolnym dla wszystkich. Obliczamy frekwencję na około 15 tys. widzów każdego roku – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Krystyna Janda.

Czytaj więcej

08
Czerwiec
2018
14:06

Gazeta Wyborcza 08.06.2018, wywiad Doroty Wyżyńskiej

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda: "Pisałam z potrzeby i zachwytu". Premiera trzeciego tomu "Dziennika"

Krystyna Janda: Nie spodziewałam się, że po latach ktoś wróci do moich internetowych zapisków, że to przetrwa próbę czasu, że zostanie wydane. I to z taką pieczołowitością. Nawet Mickiewicz nie ma takiej ładnej oprawy!

Z okazji premiery trzeciego tomu „Dziennika” aktorka i prezeska Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, szefowa dwóch warszawskich scen: Teatru Polonii i Och-Teatru opowiada nam o swoich kulturalnych odkryciach i ostatnich lekturach, wspomina początki swojego internetowego dziennika i zaprasza na spotkanie na Festiwalu Co Jest Grane 24 w Warszawie.
Rozmowa z Krystyną Jandą

Dorota Wyżyńska: To, co pisała pani na gorąco do internetu, jako zapis chwili, dzieląc się swoimi inspiracjami, refleksjami na temat codzienności, Wydawnictwo Prószyński i S-ka postanowiło przelać na papier. Właśnie ukazał się trzeci tom „Dziennika” z lat 2005-06. Była pani prekursorką pisania internetowego dziennika.
Krystyna Janda: Zaczęłam przygodę z internetem w roku 2000. Wszyscy uczyliśmy się żyć z tym „nowym”, korzystać z internetu jako narzędzia. Ja się prawdziwie zachłysnęłam możliwościami, które stwarzał. Podobało mi się, że mogę się kontaktować z widzami, kiedy chcę i jak chcę, zawiadamiać o wszystkim, nad czym pracuję, przyjaźnić się z ludźmi. Zaczęłam pisać codziennie i było to coś w rodzaju nie tylko potrzeby, ale nałogu. Kompletując po jakimś czasie 150 tys. czytelników w miesiącu. To oszałamiało i zobowiązywało.

Czytaj więcej

07
Czerwiec
2018
14:06

Janda, jakiej nie znacie. Jest kolejny tom jej pamiętników, który wciąga jak dobry film

Krystyna Janda jest jak wichura, którą trudno powstrzymać. Politycznie zaangażowana, lubiąca kontrowersyjne opinie. Ale w wydanym właśnie trzecim tomie dzienników aktorki poznajemy ją z zupełnie innej strony.

7 czerwca 2018 roku do księgarni trafił trzeci już tom dzienników. Tym razem można wczytać się w zapiski aktorki z lat 2005-2006. Powiedzieć, że przez dwa lata pisała wiele, to jak nie powiedzieć nic. Janda notowała niemal wszystko, co działo się w jej życiu: prywatnym i zawodowym. Komentuje śmierć kilku aktorów, pisze o wydarzeniach z sierpnia 1980 roku, odejściu Jana Pawła II. Ale w dziennikach nie brakuje też historii jej znajomych, które mogłyby stanowić scenariusz niejednego filmu.
Janda, królowa dramatu
„Można by napisać książkę o naiwności kobiet, choć wiele pań pewnie by się oburzyło” – pisze Krystyna Janda w sierpniu 2006 roku. „Wczoraj usłyszałam historię o takiej, którą złodziej napadł pod prysznicem, bo włamywał się przez okienko do łazienki. Udało jej się wybiec i zatrzasnąć go w tej łazience, po czym wezwać policję. Tyle tylko, że podczas kiedy czekała na przyjazd policji, złodziej wmówił jej (przez zamknięte drzwi!), że nie jest włamywaczem, że podgląda ją pod prysznicem od lat, bo się w niej kocha i tylko o to mu chodzi. A kiedy przyjechała policja, ona okradziona, ale za to szczęśliwa, ostatecznie siedziała w mieszkaniu sama, złodzieja z łupem wypuściła drzwiami i nie dała sobie wytłumaczyć, że to był jednak złodziej” – opowiada.

Czytaj więcej

05
Czerwiec
2018
16:06

Co jest grane 24 Festival 2018.promocja Dziennika 2005-2006

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda gościem specjalnym Co Jest Grane 24 Festival

Krystyna Janda w rozmowie z Szymonem Majewskim. Spotkanie odbędzie się w ramach Co Jest Grane 24 Festival, który odbędzie się 15-16 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację, a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr, które prowadzi do dziś.

Czytaj więcej

18
Maj
2018
12:05

Uroda Życia, nr 6/2018

zobacz więcej zdjęć (5)

URODA ŻYCIA, nr 6/2018

Jestem dochodowym przedsięwzięciem

To już trzeci tom dzienników. Wyjątkowo gruby tom.

To prawda. Niby tylko dwa lata, ale dużo się wtedy działo w moim życiu.

2005 rok. Postanowiła pani wybudować teatr.

Co okazało się dużo trudniejsze niż myślałam. Mnóstwo problemów zwaliło mi się na głowę. To był czas wielkiej niewiadomej, chwilami wątpiłam, czy podołam. Nie jadłam, nie spałam…

…trafiła pani do szpitala. Z przemęczenia.

I stresu. Niby to wszystko w tych dziennikach jest, ale dziś jak to czytam, to widzę też jak wiele ukrywałam. Tak naprawdę nie pisałam o tym, co czułam. Czasami dawałam jakieś znaki, ale gdybym pisała o wszystkim, co się działo pod spodem codziennych wydarzeń, o ciągłych problemach z urzędnikami, pomówieniami, plotkami na mój temat. I jeszcze ciągłe donosy – że źle buduję, że za głośno, jakieś towarzystwo ochrony zabytków pisało skargę, chociaż ten budynek nie był zabytkiem. Pamiętam, jak bardzo bolało mnie choćby to, co prasa pisała, że robię teatr dla samej siebie, że to megalomania, gigantomania, narcyzm. Traktowano mnie jak kretynkę, która całe swoje życie spełnia wyłącznie własne kaprysy. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, jaki to będzie teatr, ale ani przez sekundę nie myślałam, że będzie to teatr tylko mój, dla mnie, o mnie.

Czytaj więcej

18
Kwiecień
2018
11:04

Twój STYL, nr 5/2018 - okładka. fot. Iza Grzybowska

zobacz więcej zdjęć (4)

TWÓJ STYL, nr 5/2018 - wywiad

KRYSTYNA JANDA. PRZYLECI SUPERMENKA
Z KRYSTYNĄ JANDĄ ROZMAWIA KATARZYNA MONTGOMERY
TWÓJ STYL, NR 5/2018

Aktorka, reżyserka, pisarka, dyrektorka teatru… można tak długo. Ktoś taki powinien mieszkać na szklanej górze i stamtąd na wszystko patrzeć. Nie ona. – Przejmowanie się to moje natręctwo – mówi Krystyna Janda. No więc troska o dzieci, dorosłe, ale co z tego, i o starych aktorów, opieka nad zwierzakami, których nikt nie chce, i zamartwianie się, żeby teatry nie padły, no i codzienne wkurzenie: co z tą Polską!? I uczucie niedosytu, że trzeba dać z siebie więcej. – Wciąż zarzucam sobie egoizm, tyle mam zaniedbań – przyznaje. Bogate życie, ale jak tak żyć i nie zwariować?

Czytaj więcej

17
Kwiecień
2018
18:04

VIVA! 17.04.2018. Fot. BARTEK WIECZOREK/LAF-AM

zobacz więcej zdjęć (3)

VIVA! o Dziennikach Krystyny Jandy

O TYM SIĘ MÓWI!

„Czy ja w ogóle umiem grać?”, Krystyna Janda do bólu szczera w swoich Dziennikach.
„Dzienniki” z Urodą Życia!

WM • 17 KWIETNIA 2018 08:03

Magazyn Uroda Życia nowym prenumeratorom oferuje w prezencie dwa tomy Dzienników Krystyny Jandy. Wielka aktorka od 18 lat prowadzi blog, w którym dzieli się swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Te codzienne zapiski ukazały się w formie książkowej: Dzienniki 2000-2002 i Dzienniki 2003-2004.

Dzienniki Krystyny Jandy
Dzienniki aktorki to niezwykła sposobność, żeby zajrzeć w jej prywatne życie. Pani Krystynazarzeka się, że nie ma potrzeby epatowania swoją prywatnością, że ucieka od imprez, premier, dziennikarzy i aparatów fotograficznych. Ale jednocześnie przyznaje się do ekshibicjonizmu i nieustannej potrzeby kontaktu z publicznością. Stąd w jej zapiskach dużo rodziny, najbliższych, pojawia się też na kartach Dzienników – nieżyjący od 2008 roku – mąż, Edward Kłosiński.

Czytaj więcej

24
Luty
2018
20:02

Harper's BAZAAR , nr 3 - marzec 2018

zobacz więcej zdjęć (4)

MOJA SZTUKA ŻYCIA - wywiad dla Harper's BAZAAR - marzec 2018

Katarzyna Montgomery: Co jest luksusem dla Krystyny Jandy?
Krystyna Janda: Nie spieszyć się.

Stać Cię na to?
Staram się, żeby było mnie stać, ale to ciężka praca. To spieszenie się odczuwam jak upokorzenie.

Trzeba z czegoś zrezygnować.
I rezygnuję z bardzo wielu rzeczy. Od 11 lat prowadzę fundację i staram się choćby o to żeby nikt nie musiał czekać na moją odpowiedź na mail. Zasypiałam dopiero o 3-4 rano, gdy wiedziałam, że w skrzynkach jest już pusto i pozamiatane.

Czytaj więcej

09
Luty
2018
12:02

ZAPISKI Z WYGNANIA. Fot. Karolina Wolf. Materiały promocyjne

zobacz zdjęcie

Wywiad dla Gazeta Wyborcza - CO JEST GRANE, 09.02.2018

Krystyna Janda przed premierą spektaklu o Marcu ’68: Życie dogania nasze plany teatralne [ROZMOWA]

Rozmawiała Dorota Wyżyńska| 09-02-2018

Nie sądziłam, że będę pracować nad spektaklem o Marcu ’68 w takiej atmosferze, że wrócę do tych tematów i będę opowiadać o nich w czasie teraźniejszym – mówi Krystyna Janda przed premierą „Zapisków z wygnania” w Teatrze Polonia w Warszawie.
„Zapiski z wygnania” na podstawie wspomnień Sabiny Baral w reżyserii Magdy Umer to jeden z kilku spektakli, które powstają z okazji 50. rocznicy Marca ’68. Premiera odbędzie się 9 marca w warszawskim Teatrze Polonia. Na scenie zobaczymy Krystynę Jandę.

Czytaj więcej

26
Styczeń
2018
05:01

Wywiad dla Gazeta.pl z 26.01.2018

Patrzę z pesymizmem na przyszłość kilku nadchodzących lat lub, co nie daj Boże, kilkunastoletnią – mówi Krystyna Janda.
Którą z kobiet obecnych w dzisiejszej polityce chciałaby pani zagrać?
– Żadnej. A w jakim celu? Po co? Zagrałam Danutę Wałęsę, bo to sprawa większa niż polityka i historyczny czas.
Pani najnowszy „Dziennik” sięga do lat 2003-2004, kiedy grała pani Marię Callas. Nie marzyło się pani wówczas zagranie którejś kobiety z polityki?
– Jeżeli, to myślałam w pewnym momencie o działaczkach feministycznych, i były takie teksty teatralne, ale amerykańskie. Nie bardzo w Polsce adaptowalne.
To był czas, kiedy była pani szczęśliwa?
– Chyba tak, choć kiedy robiłam korektę do wydania książkowego tych dzienników, przypominałam sobie rysy, które wtedy zaczęły powstawać na moim życiu zawodowym. No i w rezultacie na koniec odeszłam z Teatru Powszechnego i już w 2004 roku stworzyliśmy z mężem i córką Fundację Na Rzecz Kultury.
A teraz robię korektę dziennika z lat 2005, 2006 i tam zaczyna się budowanie „nowego”. Jest niepokój, strach przed odpowiedzialnością i świadomość zmiany totalnej w życiu. Przede wszystkim powstaje Teatr Polonia. Remont i pierwsze plany artystyczne. To znaczy, że lata poprzednie nie były tak różowe, jak by wynikało z zapisków w tamtym czasie.

Czytaj więcej

23
Styczeń
2018
15:01

Wywiad dla portalu kobieta.pl

Krystyna Janda: „Ja nie umiem milczeć” [WYWIAD]
Autor: Katarzyna Lubianiec

23.01.2018 kobieta.pl

O wspomnieniach, pisaniu dziennika i sytuacji politycznej rozmawiamy dziś z ikoną polskiej kultury, Krystyną Jandą.

Krystyna Janda to dla nas jedna z polskich role models – kobiet, które podziwiamy i które są dla nas niesamowitą inspiracją. Kilka tygodni temu w księgarniach pojawił się kolejny tom dzienników aktorki, w którym Janda dzieli się swoimi przemyśleniami, troskami i anegdotami z lat 2003-2004. Nam opowiada o tym czy jest dla niej pisanie dziennika, co sądzi o sytuacji politycznej i czy czegoś w życiu żałuje.

Czytaj więcej

05
Styczeń
2018
00:01

„Tatarak” – intymna opowieść Jandy o umieraniu. 10 lat temu zmarł Edward Kłosiński, mąż aktorki, operator filmowy

– „Tatarak” to film piękny i misterny, skomponowany z wielu materii – mówiła Katarzyna Jabłońska w rozmowie z ks. Andrzejem Lutrem. – Wajda dał nam piękną historię, gdzie intensywność życia miesza się z bólem niespełnienia i śmierci – odpowiadał ksiądz.
Ksiądz: Andrzej Wajda, osiemdziesięciodwuletni mistrz polskiego kina zrealizował – nie waham się tego powiedzieć – arcydzieło. Jego „Tatarak”, oparty na podstawie krótkiego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, mówi z jednej strony o próbie godzenia się z ostatecznością, a z drugiej – o pragnieniu życia pomimo tragicznych doświadczeń, o tęsknocie za miłością i młodością, niepostrzeżenie przechodzącą w śmierć.

Czytaj więcej

02
Styczeń
2018
06:01

Teatr swój widzą bezdomny

Kiedy znani aktorzy decydowali się na własny biznes, liczyli na wsparcie państwa. Dziś liczą głównie na widzów. A tam, gdzie „dobra zmiana” obejmie też samorządy, prywatne teatry mogą się spodziewać wszystkiego najgorszego – pisze Joanna Solska w tygodniku Polityka.

Krystyna Janda przezornie już dawno wykupiła scenę i widownię Teatru Polonia. Ale już hall i kasa nie należą do niej. Dzierżawi je od dzielnicy Śródmieście, z którą odnawia umowę co trzy lata. Raczej trudno sobie wyobrazić, że nowy samorząd po wyborach mógłby jej złośliwie ten hall wymówić, postawić mur i uniemożliwić widzom wejście na widownię, ale stanowczo stwierdzić, że nigdy tak się nie stanie, też nie można.

W repertuarze teatru mają „Zemstę” Fredry. Żeby ją zagrać, musieliby jakiś mur rozwalić. – Za pierwszego PiS miałam naciski, żeby zdjąć z repertuaru „Darkroom” – wspomina Krystyna Janda. Wtedy się nie ugięła. Obecna umowa wygasa z końcem roku, a z dotychczasowych rozmów wynika, że jest szansa, by kolejna była już pięcioletnia. Co też niewiele musi znaczyć.

Czytaj więcej

22
Grudzień
2017
20:12

Dziennik Polski - święta - 22.12.2017

zobacz więcej zdjęć (3)

Dziennik Polski - 22.12.2017 - wywiad

Wywiad został przygotowany dla Dziennika Polskiego z Krakowa. Ukazał się w nim w okrojonej wersji – 22.12.2017. W całości był kilkakrotnie przedrukowywany przez inne krajowe dzienniki bez wiedzy i zgody dziennikarki – Pani Jolanty Ciosek. M.in. przez Gazetę Olsztyńską – 30.12.2017 i Dziennik Elbląski – 26.01.2018.

Z równym powodzeniem wciela się w najlepszą (Marię Callas), jak i w najgorszą (Florence Jenkins) śpiewaczkę świata. W panią Dulską i w knajpianą piosenkarkę dręczoną przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. A już w monodramach, które są od wielu lat jej znakiem firmowym, nie ma sobie równej aktorki: świetnie wciela się w Danutę Wałęsową i w rozmaite postaci kobiet po przejściach. Jeśli pojawia się na festiwalu piosenki – wykonuje „Gumę do żucia” tak, że powala publiczność i staje się legendą. A do tego reżyseruje zarówno w kinie, teatrze telewizji, jak i w teatrach. Śpiewa i nagrywa płyty. I oczywiście prowadzi własny teatr (a właściwie dwa: Polonię i Och-Teatr), który jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez publiczność scen warszawskich. Jest tytanem pracy i za tę pracę zdobyta mnóstwo odznaczeń, tytułów i nagród, łącznie ze Złotą Palmą na festiwalu w Cannes.

Czytaj więcej

15
Grudzień
2017
10:12

WYWIAD DLA FILM.ONET.PL

Repertuarowo, 2018 rok, zapowiadają w pani teatrach dwa mocno osadzone we współczesnej historii polski tematy: sztuka o Grzegorzu Przemyku oraz monodram w reżyserii Magdy Umer i w pani wykonaniu, o zmuszonych do emigracji w 1968 roku Polaków żydowskiego pochodzenia. Co w nich jest dla pani najmocniejszego, ważnego?

Ważne są same tematy. Także świadomość, że urosły pokolenia, które nie mają o tych wydarzeniach zielonego pojęcia. Niedawno wyszła książka Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów” o Grzegorzu Przemyku i tamtym czasie, rewelacyjna, nagrodzona przed chwilą nagrodą NIKE. Jakiś czas temu przyszli do mnie panowie Piotr Ratajczak i Piotr Rowicki, i pokazali mi adaptację teatralną napisaną według tej książki. Od momentu kiedy sama przeczytałam książkę, w tamtym roku, myślałam o scenicznej wersji. Wszystko się zbiegło w czasie. Próby już trwają, premiera jest planowana na 25 stycznia 2018, rolę matki Przemyka, dookoła, której opowiadana jest historia zagra Agnieszka Przepiórska, z czego bardzo się cieszę. Reżyseruje pan Piotr Ratajczak.

Czytaj więcej

01
Grudzień
2017
21:12

Harper´s Bazaar Polska, 01.12.2017

zobacz zdjęcie

KRYSTYNA JANDA & CY TWOMBLY

MAM WIELU ULUBIONYCH TWÓRCÓW, TRUDNO BYŁOBY MI WYBRAĆ
OSTATECZNIE JEDNEGO, to zresztą zależy i od nastroju, i od momentu życia. Ale jednym
z moich najulubieńszych, moim uśmiechem i oddechem, inspiracją i wytchnieniem jest
twórczość Cy Twombly’ego. Jego radosne abstrakcyjne malarstwo, podobne do dziecięcych
zabaw, zawsze mnie zachwycało, ale dopiero gdy zobaczyłam jego obrazy w muzeach, nabrałam do niego bałwochwalczej miłości.

Harper´s Bazaar Polska, 01.12.2017

Czytaj więcej

20
Listopad
2017
08:11

GALA, 20.11.2017 - okładka. Fot. Krzysztof Opaliński

zobacz więcej zdjęć (4)

CZEKAM NA LEPSZE CZASY wywiad dla GALI - 20.11.2017

Właśnie ukazała się druga część Pani „Dzienników”, które od 17 lat pisze na swojej stronie internetowej. Po co Pani pisze?

Nieuprzejme pytanie (śmiech). Myślę, że wynika to z naturalnej potrzeby dzielenia się. Aktorstwo, reżyseria, prowadzenie teatru też jest dzieleniem się z ludźmi – uczuciami przede wszystkim, przemyśleniami, problemmi, tematami. Jeżeli coś mnie porusza, a jest szerszym problemem, piszę o tym. A raczej pisałam, bo teraz, od jakiegoś czasu mi trudniej, czy raczej monotematycznie. Wiele osób mówiło mi, że zaczynali dzień od czytania mojego „Dziennika”.

 

Czytaj więcej

17
Listopad
2017
01:11

Rozmowy poufne: z Krystyną Jandą w Meloradio rozmawia Magdalena Kasperowicz

„Bez przeklinania. To łatwo powiedzieć”, chociaż obie umiemy. Tyle o mnie. A Ona? Zawsze przychodzi przed czasem. Uważa, że jest szybsza niż mail. Twierdzi, że dzieci są w stanie z nami zrobić wszystko, a największą sztuką miłości jest umieć powiedzieć nie. Nie dać i nie pozwolić, bo tak łatwo jest dać i tak łatwo jest pozwolić.  Zagrała wiele ról, które można umieścić w encyklopedii ale najważniejszą rzeczą, jaką zrobiła będzie Fundacja. Przekornie mówi, że w materialnym świecie, nie zwraca uwagi w co się ubiera, ponieważ cały czas ogląda newsy albo zagląda do portali społecznościowych, i sprawdza, co takiego się wydarzyło, bo wszyscy czekamy na koniec.

Czytaj więcej

26
Październik
2017
23:10

Teatr Polonia z wyremontowaną w 2016r. fasadą.

zobacz zdjęcie

12 lat Teatru Polonia

Krystyna Janda założyła teatr z „głodu grania”. Po odejściu z warszawskiego Teatru Powszechnego przez rok żaden z dyrektorów nie zaproponował aktorce etatu u siebie w teatrze – pisze Maciej Łukomski.

Krystyna Janda po ośmiu miesiącach od odejścia z teatru, zaczęła szukać sali, w której mogła by grać spektakle. Po kilku tygodniach okazało się, że wszystkie sale na ewentualny wynajem nadają się do kapitalnego remontu.

W styczniu 2005 roku aktorka razem z mężem Edwardem Kłosińskim zdecydowała się kupić budynek dawnego kina Polonia. W ten sposób powstała rodzinna Fundacja Krystyny Jandy na rzecz Kultury.

Aktorka, aby spełnić swoje marzenia, postawiła wszystko na jedną kartę, sprzedała warszawski dom, pod zastaw innej nieruchomości i zainwestowała swoje i męża oszczędności z trzydziestu lat ich zawodowego życia. Przebudowa i remont dawnego kina trwały kilka miesięcy.

Czytaj więcej

20
Wrzesień
2017
10:09

POMOC DOMOWA - mobilni.pl - wywiad 20.09.2017

zobacz zdjęcie

UCZYMY SIĘ ŚMIAĆ Z SIEBIE

UCZYMY SIĘ ŚMIAĆ Z SIEBIE

Rozmawiał: Jacek Górecki

20 września 2017

Krystyny Jandy przedstawiać nie trzeba. To artystka totalna, która od lat na przemian bawi i wzrusza w swoich dwóch warszawskich teatrach. Ostatnio sięgnęła po tekst Marca Camolettiego i za jego sprawą ponownie wprowadza widzów w inny świat. Świat, w którym zapomina się o codzienności, by na chwilę się pośmiać. I właśnie z okazji premiery Pomocy Domowej porozmawialiśmy z aktorką.

Czytaj więcej

25
Sierpień
2017
22:08

Gazeta Wyborcza Co Jest Grane-25.08.2017 - okładka. Fot. Albert Zawada

zobacz więcej zdjęć (4)

Krystyna Janda: Teatr dzisiaj nie może być już taki beztroski

 DOROTA WYŻYŃSKA | 25-08-2017 GAZETA WYBORCZA – CO JEST GRANE 24

Jednak na przekór czasom, dla „chwili zapomnienia i przyjemności” na początek nowego sezonu Krystyna Janda przygotowuje w Och-Teatrze w Warszawie premierę komedii Marka Camolettiego „Pomoc domowa”. Zagra tytułową rolę. „To prezent powakacyjny, uśmiech na początek sezonu, potem będzie bardziej poważnie” – tłumaczy szefowa Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury i zapowiada następne premiery dwóch warszawskich scen – Polonia i Och, m.in. spektakle o Grzegorzu Przemyku i Marcu ’68.

DOROTA WYŻYŃSKA: Grała pani Najgorszą Śpiewaczkę Świata w „Boskiej” i gospodynię domową, która rozmawia ze ścianą, obierając ziemniaki w „Shirley Valentine”. A teraz zadanie aktorskie jeszcze trudniejsze! Trudno wyobrazić sobie panią jako pomoc domową.

 KRYSTYNA JANDA: Mamy ostatnio według mojej oceny nie najweselsze życie i marzyłam o zrobieniu sobie i innym przyjemności, skomponowaniu roli, która dałaby trochę radości i mnie, i publiczności. Ale nie ukrywam, że na razie, na tym etapie prób, męczę się z nią „jak pies w studni”, to trochę nie mój „żąr” – jak mówią Francuzi.

Czytaj więcej

20
Lipiec
2017
07:07

Puls Biznesu 2017-07-21

zobacz zdjęcie

Janda z sukcesem przyciąga Polki

Puls biznesu, 20.07.2017

 Kosmetyki kolorowe, własne instytuty urody, fabryka i eksport. Młoda marka doświadczonych branżowych menedżerów rozpycha się na nasyconym rynku

Próby wejścia osób znanych szerokiej publiczności ze swoją marką na różne rynki, w tym kosmetyczny, nie są niczym nowym. Zazwyczaj kwitowane są przez branżowe wygi uśmiechem, a same marki szybko znikają. O tej znawcy mówią jednak w kuluarach z uznaniem: na przeładowanym rynku, na którym są wszyscy globalni gracze i silne lokalne brandy, udało jej się rzeczywiście zaistnieć. A mowa o kosmetycznej marce Janda, stworzonej przez aktorkę Krystynę Jandę i Jarosława Cybulskiego, wieloletniego zarządzającego kosmetycznym gigantem Cederroth Polska, który w swoim portfelu miał m.in. Sorayę i Dermikę.

Czytaj więcej

08
Czerwiec
2017
17:06

MAYDAY - Maria Seweryn i Rafał Rutkowski. Fot. Karolina Wolf

zobacz więcej zdjęć (4)

SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA FUNDACJI KRYSTYNY JANDY NA RZECZ KULTURY!

 Dokładnie trzynaście lat temu, 8 czerwca 2004 r. troje artystów: Krystyna Janda, Edward Kłosiński i Maria Seweryn – założyło Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Nie ma co ukrywać, gdyby tak się nie stało, mapa kulturalna Warszawy nie byłaby kompletna. Nie tylko dlatego, że celem Fundacji jest wspieranie i upowszechnianie kultury. To w końcu dwa duże teatry, grające praktycznie codziennie (czasem nawet i dwa razy dziennie), w tej chwili sześćdziesiąt dwa spektakle w repertuarze (już w tym miesiącu dołączą dwa kolejne!), dużo ponad sto premier i niemal dziewięć tysięcy zagranych przedstawień. Setki, jeśli nie tysiące aktorów, reżyserów, choreografów, scenografów, oświetleniowców, słowem – ludzi kultury, dzięki którym każdego roku tak wielu widzów wychodzi z Teatru Polonia i OCH-Teatru w sposób niekłamany szczęśliwszych.

Czytaj więcej

19
Maj
2017
00:05

VIVA! Polish Cinema special. wywiad w wersji angielskiej

zobacz więcej zdjęć (3)

KOBIETA Z ŻELAZA - ROZMOWA Z KRYSTYNĄ JANDĄ

KOBIETA Z ŻELAZA – ROZMOWA Z KRYSTYNĄ JANDĄ

19 maja 2017

Z aktorką Krystyną Jandą dla specjalnego wydania dwutygodnika Viva! Polish Cinema na 70. MFF w Cannes rozmawia Ola Salwa.

Ola Salwa: W 1990 roku, podczas 43. edycji festiwalu w Cannes, zdobyła Pani Złotą Palmę dla najlepszej aktorki za rolę Antoniny Dziwisz w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie”. Jak Pani to wspomina?

 Krystyna Janda: Nie byłam na to zupełnie przygotowana. Do Cannes przyleciałam na prezentację „Przesłuchania” i wróciłam od razu do Polski. Miałam małe dziecko i siedziałam z nim na wsi. Kilka dni później znalazł mnie na tej wsi w lesie, przedstawiciel producenta i oświadczył, że muszę wrócić do Cannes, że powinnam. Pomyślałam, że może producent – Janusz Morgenstern i reżyser – Ryszard Bugajski chcą jednak, żebym była na zakończeniu festiwalu. Nie przyszło mi do głowy, że mogę dostać nagrodę. Bardzo nie chciałam jechać, to nie był rodzinnie dobry moment, dziecko było malutkie, chwilę później okazało się, że znów jestem w ciąży. Ale uznałam, że mam jednak do wypełnienia obowiązki wobec producenta i polskiego kina i pojechałam. Poza tym ten film, ta rola, były dla mnie naprawdę ważne. Do Cannes dotarłam na dwie godziny przed uroczystością. Rozglądałam się, gdzie na Croisette jest zakład fryzjerski, ale ostatecznie poszłam do hotelu. I… natychmiast zasnęłam. Obudził mnie telefon, że trzeba już iść na galę. Szybko się ubrałam, przeczesałam i pobiegłam do samochodu, który miał mnie zawieźć na czerwony dywan. Powiedziano, że nie mogę tam pójść na piechotę. Wszystko to było dosyć traumatyczne i stresujące. Dodatkowo przywiozłam ze sobą z Polski moje miłe zmęczenie macierzyństwem.

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2017
23:04

Krystyna Janda - człowiek z teatru

Krystyna Janda – człowiek z teatru

 Napisano oraz powiedziano o niej zarówno wiele dobrego, jak i złego. Nie spoczywa na laurach, a codzienną, sumienną pracą wytrąca bezzasadnej krytyce oręż z rąk. Nadano jej rozmaite tytuły, nazywając m.in. najbardziej wpływową kobietą w Polsce, Człowiekiem Wolności w dziedzinie kultury, najlepszą oraz najbardziej popularną aktorką w kraju. Jednak zdaje się, że Krystyna Janda każdego dnia jest laureatką pozamaterialnych plebiscytów tworzonych dla aktorki chyba w sposób najważniejszy, bo bazujący na zaufaniu oraz szacunku, jakim darzy ją publiczność.

Czytaj więcej

24
Kwiecień
2017
00:04

Wprost, 2017.04.24 Kobieta z żelaza_1

zobacz więcej zdjęć (4)

KOBIETA Z ŻELAZA

Kobieta z żelaza

Ukazujący się dziennik Krystyny Jandy to ewenement na skalę światową. Nikt ze współczesnych artystów nie prowadził tak systematycznie zapisków. Jest w nich „cała Janda”.

Leszek Bugajski

W dziejach polskiego teatru i kina było sporo gwiazd, ale Krystyna Janda jest jedna. Tamte gwiazdy były szanowane, wielbione i kochane, ale ich artystyczne możliwości były z reguły ograniczone: zdobywały widzów albo rolami romantycznymi, albo komediowymi, jednak żadna nie była tak wszechstronna jak Janda. Dla niej – zdaje się – nie ma ograniczeń. Teatr, kino, estrada – wszystko jej jedno. Trzeba zagrać współczesną kobietę, proszę bardzo, trzeba się pokazać w sztuce antycznej czy szekspirowskiej, robi to z sukcesem. Z równym powodzeniem wciela się w najlepszą (Marię Callas), jak i w najgorszą (Florence Jenkins) śpiewaczkę świata

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2017
14:04

Prof. Skarżyńska: Krystyna Janda to taka nasza Kryśka

Prof. Skarżyńska: Krystyna Janda to taka nasza Kryśka

WYWIAD

Agnieszka Kublik

Gazeta Wyborcza, 22 kwietnia 2017

Krystyna Janda po śmierci męża nie zamknęła się w bólu, wyszła do ludzi. Pokazała wielu kobietom, że z nieszczęścia można wyjść bez wrogości do całego świata. Że twórcza praca z ludźmi i dla ludzi to najlepsza rzecz pod słońcem. Rozmowa z prof. Krystyną Skarżyńską.

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2017
13:04

Gazeta Wyborcza, 22.04.2017 - okładka. Fot. Robert Jaworski

zobacz więcej zdjęć (2)

Krystyna Janda: Gdy się budzę, myślę sobie 'Co mi jest? A, to Polska mi jest'

Krystyna Janda: Gdy się budzę, myślę sobie ‚Co mi jest? A, to Polska mi jest’

Agnieszka Kublik

Gazeta Wyborcza, 22 kwietnia 2017 

 

Znajomi z Europy dzwonią: – Co tam? Jeszcze tam siedzisz? A nie przyjechałabyś? Rzuć to! Swoje zrobiłaś, udowodniłaś, zagrałaś. Trzeba żyć godnie. – Zwariowaliście?! Ja mam tu tyle do zrobienia! Artysta nie ma prawa mieć nic w dupie. Sylwetka Krystyny Jandy.

Czytaj więcej

21
Kwiecień
2017
22:04

21.04.2017 promocja "Dziennika 2000-2002" w Centrum Premier Czerska 8/10

zobacz więcej zdjęć (15)

Krystyna Janda w Centrum Premier Czerska 8/10

Krystyna Janda w Centrum Premier Czerska 8/10: Rodzi się faszystowska Polska. Nie spodziewałam się, że przyjdzie mi taką spotkać

Kajetan Kurkiewicz

Gazeta Wyborcza –Online, 21 kwietnia 2017 | 22:19

– Od 45 lat spotykam się z widzami na scenie. Słucham ich reakcji, ciszy, westchnień. To dialog. Mój dziennik i inne kreatywne działania opierają się na tej wiedzy. Oni uczą mnie, o czym albo jak mam pisać – mówiła Krystyna Janda. W piątek 21 kwietnia wybitna aktorka i reżyserka była gościem Centrum Premier Czerska 8/10.

Czytaj więcej

14
Kwiecień
2017
00:04

Krystyna Janda: Na bankiecie po przedstawieniu najczęściej słyszałam: Pani bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda: Na bankiecie po przedstawieniu najczęściej słyszałam: Pani bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda

Urodziłam się o drugiej w nocy, ale były jakieś kłopoty z porodem, mama opowiada, że właściwie to pielęgniarka uratowała mi życie. W podziękowaniu mama zaproponowała jej, żeby wybrała dla mnie imię. Ta podobno powiedziała: Danusia albo Krysia. Danusia to imię pierwszej narzeczonej mojego ojca, więc mama „złapała” Krysię – pisze Krystyna Janda w „Dziennikach 2000-2002”, które właśnie się ukazały.

Czytaj więcej

14
Marzec
2017
12:03

Cosmetics reporter, nr1-2, I-VI 2017, s.124-127

zobacz więcej zdjęć (2)

POSITIVELY CRAZY - KRYSTYNA JANDA

POSITIVELY CRAZY

Positively Crazy is a new series of articles, in which we would like to introduce people, who as Wojciech Młynarski sang – cannot be steamrolled over, live their colorful lives to the fullest, have the most vivid dreams and stand out from the rest through their exceptional actions and personalities.

The positively crazy live and work among us, they are everywhere, they just need to be noticed, so we are open to candidates submitted by you.

In this issue:

She once said about herself: “I have three children, a second husband, three dogs, one cat, I’m 1.66 cm tall, wear size 37 shoes, weigh between 44 and 60 kg and I’m permanently on a diet, which means I eat and with every bite I think that it was the last one. I don’t think I’m exceptional. I’m as average as they come.” But that’s not the case! She’s unique, she even smiles differently, with the corners of her mouth facing downwards. A woman with an endless source of energy, who always has the courage to have an opinion and speak out about important issues, go against the flow. She couldn’t find a face cream which fit her needs so… she created her own! For millions of Poles she is a role model, for the more conventional she may be irritating, but without a doubt she is positively crazy!

Czytaj więcej

12
Luty
2017
14:02

Nasze Czasopismo, nr 2/luty 2017, s.18

zobacz więcej zdjęć (3)

"Ważne, żeby nie przeżyć życia byle jak, przez zaniechanie"

Z Krystyną Jandą, gwiazdą teatru i filmu, wielką animatorką kultury, rozmawia Marcin Stankiewicz

Duża Scena Teatru Polonia obchodzi właśnie 11. urodziny. Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury założyła Pani z mężem w 2004 r. Sukcesy artystyczne przeplatały się z problemami życiowymi i finansowymi. Warto było podjąć to wyzwanie?

Według mnie tak, ale wolałabym, aby Widzowie to oceniali. Według mnie krajobraz teatralny wyglądał by inaczej, dużo bardziej ubogo, bez naszych dwóch teatrów działających tak dynamicznie, podejmujących tak różne tematy, w dorobku których są naprawdę wybitne inscenizacje, ważne spektakle, grających 880 razy razy rocznie, z ponad 300 aktorami z całej polski w obsadach. . .

Czytaj więcej

06
Luty
2017
02:02

Teatr jest radością

Rozmowa z Krystyną Jandą, aktorką i dyrektorką artystyczną Teatru Polonia i Och-Teatru dla portalu teatralny.pl

Jakub Kasprzak: Zapowiedziano mi, że ma Pani powyżej uszu rozmów na temat polityki i kontaktów z władzami.

Krystyna Janda: Tak, nie rozmawiajmy o tym. Tak będzie lepiej. Po co mamy się denerwować podczas tego wywiadu o teatrze.

Obiecuję, że nie będę o to pytał. Przyznaję, że jestem osobą młodą i początki Teatru Polonia sięgają początków mojego świadomego zainteresowania teatrem…

Naprawdę? Dla pana Teatr Polonia był w Warszawie od zawsze? To zabawne. Dla mnie ten teatr powstał wczoraj. Wszystko jest w nim świeże i młode… i nie wiadomo, co będzie dalej, bo to dopiero początek.

 

Czytaj więcej

17
Grudzień
2016
02:12

Gazeta Wyborcza-Co jest grane-16.12.2016

zobacz więcej zdjęć (2)

Trudno jest milczeć - Gazeta Wyborcza, 16.12.2016

Trudno jest milczeć

W Och-Teatrze trwają próby do „Lekcji stepowania” w reżyserii Krystyny Jandy. Premiera 20 grudnia.

Izabela Szymańska Rozmowa z Krystyną Jandą

Izabela Szymańska: Lubi pani tańczyć?
Krystyna Janda:
– „Nienawidzę”. Chyba nie umiem. I wstydzę się. Byłam dwa lata w studium baletowym, na szczęście okazało się że mam problemy z kręgosłupem. Kiedy dorosłam, nie tańczyłam. Podziwiam tych, którzy tańczą. Lubię taniec generalnie.
Bohaterowie wystawianej przez Panią „Lekcji stepowania” spotykają się podczas zajęć tanecznych. Jakie problemy chcą wyrazić? Czy sala ćwiczeń jest dla nich jak pokój terapeuty?

 

Czytaj więcej

29
Listopad
2016
00:11

controlling_i_zarzadzanie_6_2016-s-2

zobacz więcej zdjęć (2)

Pomiędzy sztuką a zarządzaniem – dylematy menedżera teatralnego

Pomiędzy sztuką a zarządzaniem – dylematy menedżera teatralnego

5 pytań do… Krystyny Jandy, Prezesa Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, znanej polskiej aktorki filmowej i teatralnej

 Co skłoniło Panią do założenia teatru?

Wiele rzeczy Złość, że wszystko w teatrach państwowych wygląda, jak wygląda, nowe czasy, pragnienie stworzenia czegoś nowego, apetyt na życie, pomysły na repertuar, chęć niezależności …

 

 

Czytaj więcej

30
Październik
2016
23:10

Flesz_nr21z17-10-2016_s-28-29

zobacz zdjęcie

KOBIETA Z ŻELAZA, „Flesz“, nr 21/17.10.2016, s. 28-29

Jednym wpisem na Facebooku porwała do czarnego protestu 100 tys. ludzi! Jak Krystyna Janda wykorzysta teraz swoją siłę ?

TEKST: MAGDALENA JABŁOŃSKA-BOROWIK

Zawsze świetnie wypadała w rolach kobiet silnych, zdecydowanych, walczących o prawdę. Jej nieustępliwa Agnieszka z ,,Człowieka z marmuru” i „Człowieka z żelaza” to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego filmu. Ale ostatnio rolę kobiety niepokornej napisało dla Krystyny Jandy (63) życie. Gdy Sejm skierował do prac w komisji projekt ustawy zakazującej aborcji, aktorka udostępniła na swoim profilu na Facebooku artykuł o islandzkim strajku kobiet (w 1975 roku Islandki, walcząc o swoje prawa, przerwały na jeden dzień pracę). ,,To tylko taka propozycja. Niestety, wśród polskich kobiet nie ma solidarności za grosz”, napisała aktorka. I okazało się, że nie miała racji…

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2016
03:09

Zwierciadło, nr 8 - sierpień - 2016 - okładka. Fot. Marlena Bielinska/Move

zobacz zdjęcie

Zwierciadło, nr 8 - sierpień- 2016

Przed chwilą pokazałaś w jednym z ujęć takie ciało! Straciłam oddech, kiedy wyszłaś z garderoby

Dajże spokój!

Jesteś ikoną kobiecości dla wielu kobiet i mężczyzn. Dla ciebie ideał kobiety to…

Nie wiem…Oriana Fallaci, Susan Sontag, Pina Bausch z naszego podwórka, ale wiele wiele innych kobiet. Bo kobieca kobieta to dla mnie przede wszystkim mózg. Wiele jest w Polsce i na świecie wspaniałych kobiet, kobiet polityków, przedsiębiorczyń, naukowców, artystek także, z wizją, sprawą, ideą, pomysłami które realizują. Dziś, w trakcie tej sesji zdjęciowej przypomniała mi się pani  Zofia Nasierowska. Ona zawsze wiedziała co chce zrobić. Kogo fotografuje i jak chce go pokazać. Była niezwykle kobieca, ale przede wszystkim skuteczna. Fotografowała głównie kobiety. Rozmawiała tak długo aż wydobyła tego kogoś, to coś, a kiedy TO się zjawiało, robiła zdjęcia.

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2016
02:09

Wykuwanie „Człowieka z marmuru”, Gazeta Wyborcza 22.08.2016

Wykuwanie „Człowieka z marmuru”

Jacek Szczerba – Jak trafiła Pani do „Człowieka z marmuru”?

Krystyna Janda: – Właśnie skończyłam Szkołę Teatralną na Miodowej. Byłam żoną Andrzeja Seweryna, mieliśmy dziecko. pracowałam w teatrze, w dwóch teatrach Ateneum i Małym. Pewnego dnia dostałam zaproszenie na zdjęcia próbne. Wiedziałam, że Andrzej Wajda  szuka bohaterki do swego filmu, niekoniecznie aktorki, szukają w różnych środowiskach, także wśród plastyczek. Poszukują kogoś nowego, innego, osoby, która by zainteresowała widownię. Potem dowiedziałam się że także  podobnego do Agnieszki Osieckiej, ponieważ była ona pierwowzorem filmowej reżyserki. Osiecka studiowała reżyserię w Łodzi.

Telewizja wtedy wyemitowała spektakl „Trzy siostry”, w którym debiutowałam rolą Maszy, zrobiło się dookoła mnie trochę zamieszania. Dodatkowo Andrzej Łapicki powiedział Andrzejowi Wajdzie, że do „Portretu Doriana Greya” Oscara Wilde’a zaangażował mnie, żebym zagrała tytułowego chłopca. To Andrzeja zainteresowało. Przyszedł na próbę, obejrzał ją i wyszedł. A potem zaprosił mnie na zdjęcia próbne.

Czytaj więcej

21
Maj
2016
22:05

MOJA MISJA NARODOWA

Agnieszka Kublik: „Życzę życia w wolnej, mądrej, pięknej, zasobnej, sprawiedliwej Polsce, a kto nas pozbawi takiej ojczyzny ten winien” – mówiła Pan dwa lata temu, gdy została „Człowiekiem wolności” w naszym plebiscycie 25-lecia. Jak się pani dziś czuje?

Krystyna Janda: Źle. Gdy się budzę, myślę sobie „Co mi jest?  A, to Polska mi jest”.  Cały czas mam uczucie jakiejś żałoby po Polsce, po polskiej wolności. Ciągle myślę-  co oni z Polską robią? Mam uczucie że  to, co się dziś dzieje to wielka narodowa tragedia.

Narodowa?

Mam uczucie że uczestniczymy w wielkim ideologicznym, konserwatywno-nacjonalistycznym, projekcie. PiS chce stworzyć zupełnie inny kraj od tego, w którym żyliśmy. wychodzi nagle na wierzch, to co było ukryte, mniej tolerowane, potępiane, ksenofobie, antysemityzmy, brakuje nagle zupełnie miejsca na odmienność i tolerancję. Wszystko jakby  podporządkowuje się jakiejś jednej, mnie przerażającej  perspektywie.

Czytaj więcej

18
Styczeń
2016
22:01

Newsweek

Jacek Tomczuk

Zakazała pani w teatrze rozmów o polityce?
Tak, bo wtedy powstają niepotrzebne kontrowersje, które się przenoszą na scenę. A konfliktów w Polsce już jest tyle, że nie chcę niszczyć dobrej atmosfery przynajmniej w swoim teatrze. Choć sama łamię ten zakaz. Gra u nas Leszek Łotocki, z którym bardzo się lubimy i przez te wszystkie wieczory starałam się w kulisach dowiedzieć, jaki będzie film o Smoleńsku. Gra przecież prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale mi nie zdradził.

A w domu?

Kiedyś z mamą coś komentowałyśmy. Moich synów to nie interesowało. Ale od trzech miesięcy wszyscy są niesamowicie ożywieni, a każdy ich przyjazd do domu na weekend zaczyna się od moich błagań, żebyśmy nie mówili o polityce. Ale i tak rozmawialiśmy całe święta.
Moja mama, kiedyś oglądała tylko TVN24, teraz nie można jej odspawać od telewizora, zmienia kanały, porównuje wiadomości i powtarza: „Jaką ja mam ciekawą emeryturę”.

Czytaj więcej

19
Listopad
2015
23:11

Krem - Janda

PAP Interia

Jak na co dzień dba Pani o urodę? i Czy ma Pani jakiś swoje, urodowe rytuały?

Myślę, że podobnie jak większość kobiet. Dla mnie najważniejsze jest doprowadzenie wieczorem skóry do stanu idealnej czystości. Najczęściej po wieczornym spektaklu zmywanie makijażu rozkładam na dwa albo nawet trzy etapy. Pierwszy jeszcze w teatrze, drugi już po przyjściu do domu. Ostatni przed nałożeniem kremu czy maseczki na noc. Kiedyś rozmalowywałam się specjalnym mydłem do skóry twarzy i różnego rodzaju szczotkami do twarzy, elektrycznymi, pilingującymi. Od jakiegoś czasu w ogóle przestałam używać wody, stosuję preparaty na bazie oliwy, kremu i podwójnie dbam o nawilżenie skóry maseczkami.  Niestety i tak często okazuje się rano, że resztki makijażu scenicznego jeszcze pozostały. Dlatego często dzień zaczynam ponownie od oczyszczania skóry… Później nakładam aktywne kremy pielęgnacyjne i często też ochronne na dzień i jeśli nie muszę, prawie zupełnie się nie maluję. Duży makijaż nakładam najczęściej po południu, przed pracą. Mam zwyczaj w ciągu dnia używania kremu kilkakrotnie, jakby dodawania kremu. To mój rytuał, który czuję, że jest dla skóry zastrzykiem relaksu i komfortu. Bardzo lubię uczucie pojawiające się od razu po aplikacji kremu, tą przyjemność. I jeszcze jedna generalna zasada od jakiegoś czasu. Im mniej makijażu tym lepiej. Naga skóra wygląda najlepiej, każdy podkład „powiększa błędy”. Na świecie pojawiły się produkty, które wyglądają jak kremy, ale redukują niedoskonałości i poprawiają wygląd skóry jak podkład. A najlepsze, że widać tylko efekt, nie produkt na skórze. Są genialne!

Czytaj więcej

31
Październik
2015
23:10

Krem - WP

  • 1. Jako młoda aktorka, grając w „Człowieku z żelaza”, myślała Pani o sobie, że jest brzydka. Jak teraz ocenia Pani swoją urodę, swój wygląd?

Tak samo, nie spodobałam się sobie bardziej, choć bardziej się lubię niż wtedy. Przez 45 lat swojej pracy zawodowej pocieszam się, że ważniejsze jest co i jak gram. Gram też szybko, żeby nikt nie zauważył, że jestem brzydka. Ale dla aktorki uroda ma kapitalne, podstawowe znaczenie. I w gruncie rzeczy kategoria brzydka, ładna przestaje funkcjonować, jeśli kobieta jest zadbana, elegancka i w zgodzie ze sobą. Patrzy się na nią przyjemnie i czuje się harmonię.

Czytaj więcej

13
Październik
2015
23:10

Nie mam czasu na farmazony

ROZMOWA DLA „PARTY”

– Osiągnęła Pani nieprawdopodobny sukces zawodowy. W powszechnej opinii – jest Pani na każdym polu spełniona – matka, babcia, córka, dyrektorka teatrów, aktorka, reżyserka. Mogłaby Pani już chyba tylko leżeć i pachnieć. A tu porywa się Pani na kolejne wyzwanie – kosmetyki.

No tak, tyle że w tych obszarach, o których Pani wspomniała, potrzeba cały czas mojej pracy i wysiłku, czasem ponad siły. Kosmetyki, to zupełnie co innego. Specjaliści są obok mnie. Ja się tylko tymi kremami smaruję , wydaje opinie czy mi się podoba czy nie, mówię co służy mojej skórze i co chciałabym mieć i jestem, a Oni są specjalistami od tematu. To miłe i bardzo komfortowe. Oczywiście kiedy ma się zaufanie. Ja mam.

Czytaj więcej

08
Październik
2015
23:10

Wchodzę z tę Dulską

Czytaj więcej

01
Październik
2015
23:10

Aktorka na śmierć i życie

ROZMOWA Z MARZENĄ ROGALSKĄ DLA MAGAZYNU „URODA ŻYCIA”

Czytaj więcej

03
Wrzesień
2015
23:09
02
Wrzesień
2015
23:09

Callas nas uratuje

Czytaj więcej

28
Sierpień
2015
23:08

Callas Wyborcza

Czytaj więcej

27
Sierpień
2015
23:08

Krem - Janda

Czytaj więcej

20
Sierpień
2015
23:08

Rozmowa o teatrze

Czytaj więcej

04
Sierpień
2015
23:08

Lubię szary dzień aktora

Czytaj więcej

01
Maj
2015
23:05

Och Janda

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem do magazynu „Moda na zdrowie”.

Czytaj więcej

02
Listopad
2014
00:11

Nowy związek? Ale po co?

Rozmowa dla magazynu PANI / listopad 2014

Czytaj więcej

01
Listopad
2014
00:11

zdjęcie z premiery spektaklu DANUTA W.

zobacz zdjęcie

Wywiad dla pisma Teatr

Czytaj więcej

01
Październik
2014
00:10

kalejdoskop

zobacz zdjęcie

Straszny dwór

Czytaj więcej

15
Czerwiec
2014
00:06

Jesteśmy narkomanami uzależnionymi od przyjemności i seksu

Wywiad z Kasprem Bajonem

Czytaj więcej

05
Czerwiec
2014
00:06

Viva

Rozmowa z Elżbietą Pawełek dla magazynu VIVA

Czytaj więcej

29
Maj
2014
00:05

10 lat fundacji

29-05-2014 dla Gazety Wyborczej rozm. Dorota Wyżyńska

Czytaj więcej

16
Maj
2014
00:05

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

Dziś jestem spokojniejsza

Rozmowa dla portalu life4style.pl

Czytaj więcej

14
Maj
2014
00:05

Ludzie wolności

Dla Agencji PAP

Czytaj więcej

27
Grudzień
2013
00:12

Ja nie zwolnię, bo tak lubię

Rozmowa z Agnieszką Kubik dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

12
Październik
2013
00:10

W czasach PRL

Wywiad dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Czytaj więcej

07
Wrzesień
2013
00:09

fot. Janusz Jaworski

zobacz zdjęcie

Kultura nobilituje

Rozmowa z Eweliną Rękawek dla Rzeczpospilitej

Czytaj więcej

08
Sierpień
2013
00:08

"Co czytali sobie, kiedy byli mali?"

zobacz zdjęcie

A oni cały czas mi czytali

Rozmowa do ksiązki „Co czytali sobie, kiedy byli mali” Ewy Świerżewskiej i Jarosława Mikołajewskiego

Czytaj więcej

20
Maj
2013
00:05

fot. A. Kłosiński

zobacz zdjęcie

Złożoność jest piękna

Wywiad dla miesięcznika PRESTIŻ

+ Danuta W., to kolejny sukces. Bilety wyprzedane. Pani Wałęsowa zadowolona. Krytycy chwalą. Czy wszystko w spektaklu – według Panu – jest tak jak sobie Pani wymarzyła?

Chyba tak. Do współpracy zaprosiłam reżysera pana Janusza Zaorskiego i operatora pana Andrzeja Wolfa, obaj w czasach Solidarności byli blisko wydarzeń, Gdańska i państwa Wałęsów. Spektakl jest złożony z dwóch warstw, ja opowiadam historię Pani Danuty, w pierwszej osobie, ale za mną w całym oknie sceny pokazujemy prawie dwugodzinny film złożony z materiałów dokumentalnych, archiwalnych i współcześnie nakręconych. Dzięki temu opowieść pani Danuty pokazuje się w szerokim kontekście. Jest to spektakl o Polsce i pani Danucie Wałęsowej , zonie , matce, Polce, kobiecie, prezydentowej, uczestniczce tamtych wydarzeń i współczesnej postaci historycznej. Jestem autorką adaptacji, to były trudne wybory, z prawie 500 stronicowej książki powstał tekst teatralny 80 stronicowy i to jest „moja” Danuta Wałęsowa, lubię Ją i jestem z niej dumna.

Czytaj więcej

15
Maj
2013
00:05

European Trusted Brands 2013

Czytaj więcej

12
Maj
2013
00:05

Krystyna Janda z nagrodą

zobacz zdjęcie

Inżynierowie z duszą

Rozmowa z Olą Sludowską dla AKPY po otrzymaniu nagrody specjalnej od Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

Czytaj więcej

01
Maj
2013
02:05

Monitoring prasy 2011/2012/2013

Czytaj więcej

16
Kwiecień
2013
00:04

FOT. ADAM KŁOSIŃSKI

zobacz zdjęcie

NIE MIAŁAM POMYSŁU NA BIZNES, TYLKO NA TEATR

Czytaj więcej

11
Marzec
2013
00:03

PAP/ Grzegorz Jakubowski

zobacz zdjęcie

OD DAWNA NIE MYŚLĘ O SOBIE, NAJWAŻNIEJSZA JEST FUNDACJA

Czytaj więcej

01
Marzec
2013
00:03

fot. P. Porębski

zobacz zdjęcie

NIE BĘDZIE KSIĄZKI KUCHARSKIEJ AUTORSTWA KRYSTYNY JANDY

Rozmowa z Bożeną Ulatowską

Czytaj więcej

01
Luty
2013
00:02

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

KOBIETA Z MARMURU

Tekst Patryka Michalskiego ze strony: http://patrykmichalskiblog.wordpress.com/tag/krystyna-janda/

Czytaj więcej

03
Styczeń
2013
00:01

STO RÓL KRYSTYNY JANDY

Rozmowa z Barbarą Żmijewską dla Magazynu Skarb

Czytaj więcej

31
Grudzień
2012
00:12

WYPIJĘ ZA TEATR

Rozmowa z Jolantą Gajdą-Zadworną dla UWAŻAM RZE

Czytaj więcej

31
Grudzień
2012
00:12

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

NICZEGO NIE UDAJĘ

Artykuł Ewy Jaśkiewicz dla Tele Tygodnia

Czytaj więcej

18
Grudzień
2012
00:12

NASZ SKARB NARODOWY

Artykuł Doroty Wyżyńskiej dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

15
Grudzień
2012
00:12

Krystyna Janda w programie 20m2

zobacz zdjęcie

20M2 ŁUKASZA

Rozmowa z Krystyną Jandą w programie „20m2 Łukasza”

Obejrzyj wywiad

Czytaj więcej

13
Grudzień
2012
00:12

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

GRAM, JAK LUBIĘ

Rozmowa z Jackiem Żakowskim dla Polityki

Czytaj więcej

10
Grudzień
2012
00:12

Krystyna Janda w "Przesłuchaniu"

zobacz zdjęcie

Z NIKIM SIĘ NIE ŚCIGAM

Artykuł w tygodniku WPROST

Czytaj więcej

09
Grudzień
2012
00:12

8 NIEBO

Rozmowa z Tomaszem Raczkiem w programie „8 niebo” dla Canal+

Obejrzyj wywiad

Czytaj więcej

07
Grudzień
2012
00:12

Krystyna Janda/PANI XII 2012

zobacz zdjęcie

KWESTIONARIUSZ KRYSTYNY JANDY

Kwestionariusz dla miesięcznika PANI

Czytaj więcej

06
Grudzień
2012
00:12

Fot. Adam Golec/ Agencja Gazeta

zobacz zdjęcie

KOBIETA ENERGETYCZNA RAKIETA. SIEDEM NAJLEPSZYCH KREACJI KRYSTYNY JANDY

Tekst Olgi Święcickiej na portalu natemat.pl

Czytaj więcej

28
Listopad
2012
00:11

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

WIELKA I WSPANIAŁA. NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

Felieton Łukasza Lipińskiego dla Twoich Wieści

Czytaj więcej

23
Październik
2012
00:10

Kazimierz Kutz

zobacz zdjęcie

Kazimierz Kutz: Jest nam dane

Kazimierz Kutz o Danucie W. dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

19
Październik
2012
00:10

ZWIERCIADŁO

ZWIERCIADŁO, wywiad z Katarzyną Montgomery, zdjęcia Piotr Porębski.

Czytaj więcej

13
Październik
2012
00:10

Danuta Wałęsa, Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

ZAGRAĆ TAK, ŻEBY UNIKNĄĆ BRAW

Wywiad z Pawłem Smoleńskim dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

02
Październik
2012
00:10

TRUDNA ROLA DANUTY W.

Rozmowa z Remigiuszem Grzelą na spotkaniu w Gazeta Cafe

Czytaj więcej

10
Wrzesień
2012
00:09

WSPÓLNA WALKA, WSPÓLNA PRZYJEMNOŚĆ

Rozmowa z Lilianą Śnieg-Czaplewską dla Stolicy

Czytaj więcej

03
Wrzesień
2012
00:09

GALA/fot. Adam Kłosiński

zobacz więcej zdjęć (19)

NIE TRZYMAMY SIĘ ZA RĘCE

Rozmowa z Maciejem Kędziakiem dla Gali

Czytaj więcej

27
Sierpień
2012
00:08

Krystyna Janda i Danuta Wałęsa

zobacz zdjęcie

MÓJ CZAS WCIĄŻ TRWA

Rozmowa z Wiktorem Krajewskim dla Party

Czytaj więcej

23
Sierpień
2012
00:08

Krystyna Janda zagra Danutę Wałęsę?

zobacz zdjęcie

Janda zagra Danutę Wałęsę

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

21
Lipiec
2012
00:07

Krystyna Janda i Andrzej Łapicki

zobacz zdjęcie

OSTATNI WYWIAD. ŁAPICKI O KOBIETACH

Andrzej Łapicki o Krystynie Jandzie w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Czytaj więcej

21
Lipiec
2012
00:07

Na zdj. Krystyna Janda z Michałem Olszańskim

zobacz zdjęcie

JA KĄPAŁĄM SIĘ PIERWSZA

Fragmenty rozmowy w Michałem Olszańskim przeprowadzonej podczas Bałtyk Festiwal Media i Sztuka w Darłowie.

Czytaj więcej

06
Lipiec
2012
00:07

fot. A. Kłosiński

zobacz zdjęcie

NIE MAM ZAMIARU UDAWAĆ PANI DANUTY

Rozmowa z Filipem Przedpełskim dla Projektora Kulturalnego

Czytaj więcej

25
Kwiecień
2012
00:04

Wassa Żeleznowa, zdj. Robert Jaworski

zobacz zdjęcie

NA CO STAĆ TEATR PRYWATNY

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

01
Marzec
2012
00:03

JESTEM WIERNA I SOBIE, I WIDZOM

Wywiad dla „Żyjmy dłużej”

Czytaj więcej

09
Luty
2012
00:02

KRYSTYNA JANDA O "SEKSIE DLA OPORNYCH"

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską przed premierą „Seksu dla opornych”

Czytaj więcej

20
Styczeń
2012
00:01

SEKS WEDŁUG JANDY

Rozmowa z Mirosławem Baranem dla Gazety Wyborczej Trójmiasto

Czytaj więcej

18
Grudzień
2011
00:12

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

BOSKA KRYSTYNA JANDA

Magda Goetz dla portalu www.obliczakultury.pl

Czytaj więcej

03
Grudzień
2011
00:12

fot. Klaudia Wojciechowska

zobacz więcej zdjęć (3)

Łatwiej mi dzisiaj grać niż żyć...

Spotkanie z Krystyną Jandą w WSP TWP w Warszawie

Czytaj więcej

01
Listopad
2011
00:11

STRZELEC Z MARMURU

Artykuł Katarzyny Owczarek dla WRÓŻKI

Czytaj więcej

31
Październik
2011
00:10

Janda dźwignią sztuki

Artykuł Aleksandry Pawlickiej i Anity Zuchory dla WPROST

Czytaj więcej

30
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda jako Barbara Lewicka

zobacz zdjęcie

Tu ograniczenie daje wolność na ekranie

Rozmowa z Kamilem Śmiałkowskim dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

26
Październik
2011
00:10

fot. Karolina Karwań

zobacz zdjęcie

Podnieca mnie każdy dzień

Rozmowa z Michaliną Mikulską dla Radia Color

Czytaj więcej

25
Październik
2011
00:10

fot. boska.tvp.pl

zobacz zdjęcie

Boska z boskim wynikiem

2,7 mln Polaków obejrzało nowy Teatr Telewizji

Czytaj więcej

25
Październik
2011
00:10

Florance(fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP)

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda: Florence była jak dziecko

Rozmowa z Krzysztofem Lubczyńskim dla TVP

Czytaj więcej

24
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda jako Madame Jenkins. Fot.Bartek Sadowski

zobacz zdjęcie

Kamera nie znosi przesady

Rozmowa z Jolantą Gajdą-Zadworną dla Życia Warszawy

Czytaj więcej

24
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda - artystka nienasycona

Artykuł Krzysztofa Lubczyńskiego dla TVP

Czytaj więcej

20
Październik
2011
00:10

BEZ TAJEMNIC

zobacz zdjęcie

Nikt nie mówi o miłości

Rozmowa z Pauliną Wilk dla Rzeczpospolitej

Czytaj więcej

20
Październik
2011
00:10

fot. Robert Jaworski

zobacz zdjęcie

W tym kiczu jest metoda

Artykuł Jacka Marczyńskiego

Czytaj więcej

13
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda, fot. Jacek Poremba

zobacz zdjęcie

Ja Janda

Rozmowa z Agnieszką Sztyler dla Twojego Stylu

Czytaj więcej

27
Wrzesień
2011
00:09

Zrób to sama, nie umiesz? Rozmowa z Krystyną Jandą

Rozmowa z Beatą Rowicką dla Newsweeka

Czytaj więcej

25
Sierpień
2011
00:08

Plakat III FESTIWALU KRYSTYNY JANDY w Lądku Zdrój

zobacz zdjęcie

LĄDEK ZDRÓJ

Wywiad w ramach III FESTIWALU KRYSTYNY JANDY w Lądku Zdrój

Czytaj więcej

02
Lipiec
2011
00:07

Klub Filmowy Gali

zobacz zdjęcie

STOJĘ MOCNO NA ZIEMI

Rozmowa z Andrzejem Sołtysikiem dla Gali

Czytaj więcej

14
Kwiecień
2011
00:04

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

Gram, bo muszę

Rozmowa z Martą Kawczyńską dla Super Exsperssu

Czytaj więcej

09
Kwiecień
2011
00:04

Krystyna Janda, fot. Robert Jaworski

zobacz zdjęcie

Musical, Czechow i Witkacy

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

26
Marzec
2011
00:03

fot.Andrzej Rybczyński/PAP

zobacz zdjęcie

Z teatrem nie jest źle

Rozmowa z Krystyną Jandą dla PAP

Czytaj więcej

05
Marzec
2011
00:03

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

NIE MAM CZASU BYC NIENORMALNA

Rozmowa z Joanną Bogiel – Jażdżyk dla Tele Tygodnia

Czytaj więcej

22
Luty
2011
00:02

MILION MIEC, A NAJLEPIEJ DWA

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem dla PRZEKROJU

Czytaj więcej

12
Luty
2011
00:02

OFELIA W OLSZTYNIE

Rozmowa z Martą Szarejko i Rafałem Bryndalem dla Bluszcza

Czytaj więcej

02
Grudzień
2010
00:12

fot. PIOTR PORĘBSKI /METALUNA

zobacz zdjęcie

Janda, Łapicka i Umer - Przyjaciółki

Rozmowa z Lilianą Śnieg-Czaplewska dla Vivy!

Czytaj więcej

17
Listopad
2010
00:11

Co pani teraz zrobi?

Felieton Sławomira Pietrasa dla Angory

Czytaj więcej

02
Listopad
2010
00:11

Krystyna Janda na okładce WOMAN

zobacz zdjęcie

KOBIETA Z KOMIKSU

Rozmowa z Marzeną Mróz

Czytaj więcej

01
Listopad
2010
00:11

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

Gwiazda w szponach życia

Artykuł Igi Nyc dla Wprost

Czytaj więcej

04
Wrzesień
2010
00:09

plakat_Boska_ostat

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda: Nauczyłam się fałszować

Dziennik Zachodni – Henryka Wach-Malicka

Czytaj więcej

02
Wrzesień
2010
00:09

Prawda w jednym zdaniu 2010-09-07

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2010
00:09

ODSŁONIĘTO GALERIĘ OSOBOWOŚCI

Czytaj więcej

31
Sierpień
2010
00:08

30-lecie SOLIDARNOŚCI

Czytaj więcej

30
Sierpień
2010
00:08

mam poczucie otwartej bramy

Czytaj więcej

29
Sierpień
2010
00:08

Plebiscyt na najlepszą aktorkę w historii kina

Czytaj więcej

20
Sierpień
2010
00:08

Wszystko mi pomogło

Gość niedzielny

Czytaj więcej

14
Sierpień
2010
00:08

JESTEM CHOLERNĄ GWIAZDĄ

Czytaj więcej

10
Sierpień
2010
00:08

ja na zjeżdzie

zobacz zdjęcie

Smak opium

„Smak opium”
Maciej Kędziak
Gala nr 29-30/19.07

Czytaj więcej

06
Sierpień
2010
00:08

Janda: Nie mam traumatycznych przeżyć

Czytaj więcej

22
Czerwiec
2010
00:06

"Przygoda" Krystyny Jandy

Czytaj więcej

07
Czerwiec
2010
00:06

Zostanie po mnie sceny kurz

Czytaj więcej

31
Maj
2010
00:05

Robię teatr, jaki sama chciałabym oglądać

Czytaj więcej

01
Maj
2010
00:05

miesięcznik warszawski

zobacz zdjęcie

Moją miłością jest teatr

Czytaj więcej

27
Kwiecień
2010
00:04

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

Moją miłością jest teatr

Rozmowa z Robertem Stępowskim dla Miesięcznika Warszawskiego

Czytaj więcej

08
Kwiecień
2010
00:04

Na widowni bywam sama

Czytaj więcej

17
Styczeń
2010
00:01

Wielka gala u Jandy. Otworzyła teatr!

Czytaj więcej

24
Grudzień
2009
00:12

Inwestuję w wolność artystyczną

Bartłomiej Mayer 24-12-2009

Czytaj więcej

23
Grudzień
2009
00:12

FILM - KRÓLOWA KRYSTYNA

FILM

Czytaj więcej

04
Grudzień
2009
00:12

Stworzyłam przestrzeń teatralną dla bardzo wielu aktorów

Czytaj więcej

23
Październik
2009
00:10

RADIO

http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r1

Czytaj więcej

20
Październik
2009
00:10

Polonia cafe

Czytaj więcej

25
Wrzesień
2009
00:09

Janda Wielka

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2009
00:09

I Festiwal Krystyny Jandy w Lądku Zdroju 25-30 sierpnia 2009 r.

Czytaj więcej

29
Sierpień
2009
00:08

Och! To znowu teatr!

Czytaj więcej

26
Sierpień
2009
00:08

Lądek Zdrój. Rozpoczął sie Festiwal Krystyny Jandy

Czytaj więcej

28
Czerwiec
2009
00:06

Krystyna Janda o ulicznych teatrach

Czytaj więcej

15
Czerwiec
2009
00:06

Wywiad z okazji Festiwalu w Kazimierzu sierpreń 2009

Czytaj więcej

22
Maj
2009
00:05

Pilch po raz drugi pyta o "Tatarak"

Czytaj więcej

20
Maj
2009
00:05

Ostatni klaps na planie "Rewersu".

Czytaj więcej

10
Maj
2009
00:05

Janda zaśpiewała Kaczmarskiego

Czytaj więcej

06
Maj
2009
00:05

Zmarł Grzegorz Skurski.

Czytaj więcej

01
Maj
2009
00:05

Dwa zapachy tataraku

Czytaj więcej

24
Kwiecień
2009
00:04

,,Tak łatwo się umiera" - wywiad POLITYKA

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Jak reżyserować śmierć

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

"Tatarak" - wszystko na sprzedaż?

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Z podziwem patrząc na Krystynę Jandę. Paweł Szajda, gwiazda "Tataraku"

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Uroczysta premiera " Tataraku"

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04
23
Kwiecień
2009
00:04

Wzruszające dzieło mistrzów

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2009
00:04

Drugie narodziny Jandy w Tataraku

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2009
00:04

Intymne kino mistrza Wajdy 22.04.2009

Czytaj więcej

21
Kwiecień
2009
00:04

Opowieść o spotkaniu z młodością i śmiercią

Czytaj więcej

21
Kwiecień
2009
00:04

"W tym filmie mówi się szeptem"

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2009
00:04

Wajda: opowiadanie "Tatarak" ma w sobie fantastyczną siłę

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2009
00:04

"Tatarak" Wajdy wchodzi do kin

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2009
00:04

Zbyt późno, za wcześnie

Czytaj więcej

10
Kwiecień
2009
00:04

Nie zrobię już ważniejszego filmu

Czytaj więcej

10
Kwiecień
2009
00:04

Gra w szczerość

Czytaj więcej

02
Kwiecień
2009
00:04

"Boli przyjemnie"

Piotr Najsztub
Przekrój nr 13

Wywiad nie autoryzowany.

Czytaj więcej

01
Kwiecień
2009
00:04

VIVA- Tatarak

Czytaj więcej

28
Marzec
2009
00:03

Nie jestem awanturnicą

Czytaj więcej

17
Marzec
2009
00:03

Krystyna Janda w Łodzi

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

Łódź. Odsłonięto gwiazdę Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

Łódź. Dziś odsłonięcie gwiazdy Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

Krystyna Janda odsłoniła gwiazdę Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

W Łodzi odsłonięto gwiazdę Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

12
Marzec
2009
00:03

Kaleidoscope 12 marca 2009

Czytaj więcej

12
Marzec
2009
00:03

Teatr - Bóg

Czytaj więcej

06
Marzec
2009
00:03

GAZETA SZCZECIŃSKA

Czytaj więcej

13
Luty
2009
00:02

Rzeczpospolita - "Tatarak"

Czytaj więcej

12
Luty
2009
00:02

TATARAK W BERLINIE

Czytaj więcej

09
Luty
2009
00:02

UCIECZKA Z PALNU FILMOWEGO

Czytaj więcej

02
Luty
2009
00:02
15
Styczeń
2009
00:01

PREZENTACJA UJ

http://www.psychologia.uj.edu.pl/kursy/pza07/index.php?s=fofi

http://www.psychologia.uj.edu.pl/kursy/pza07/fofi/dokumenty/janda2.doc

Czytaj więcej

05
Styczeń
2009
00:01

OLŚNIENIE

Wypowiedź do pisma ZWIERCIADŁO

Czytaj więcej

01
Styczeń
2009
00:01

Jestem jak kulturalno-oświatowy na statku

Dziennik- J. Wakar

Czytaj więcej

01
Grudzień
2008
00:12

Praca miagisterska " Teatr Jednego Aktora na przykładzie czterech monodramów Krystyny jandy" Małgorzata Marszałek.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza . Wydział Nauk Społecznych. Instytut Kulturoznawstwa. TEATR JEDNEGO AKTORA NA PRZYKLADZIE CZTERECH MONODRAMÓW KRYSTYNY JANDY. Joanna Marszałek. Poznań 2008

Czytaj więcej

23
Październik
2008
00:10

Gra emocjami

Czytaj więcej

11
Wrzesień
2008
00:09

Janda, Fronczewski i Pietrzak pod lupą SB

Czytaj więcej

06
Wrzesień
2008
00:09

Nasz teatr wirtualny

RZECZPOSPOLITA- Jacek Cieślak

Czytaj więcej

06
Sierpień
2008
00:08

*Toskania 2008-lipiec zdj. M. Umer

zobacz zdjęcie

TOSKANIA - POLITYKA

Czytaj więcej

25
Kwiecień
2008
00:04

Nie zagram już nic smutnego"

Czytaj więcej

20
Marzec
2008
00:03

Jestem dla siebie dobra

Czytaj więcej

08
Marzec
2008
00:03

Warszawa. Janda drugą damą stolicy

Czytaj więcej

30
Styczeń
2008
00:01

PRZEGLĄD FILMÓW ZE ZDJĘCIAMI EDWARDA KLOSIŃSKIEGO W ILUZIONIE

Czytaj więcej

08
Styczeń
2008
00:01

Boska w kręgu Jego światła

Czytaj więcej

05
Styczeń
2008
00:01

Andrzej Wajda

zobacz zdjęcie

Warszawa. Wajda zekranizuje Iwaszkiewicza

Czytaj więcej

04
Styczeń
2008
00:01

Miłość na życzenie Jandy!

Czytaj więcej

02
Styczeń
2008
00:01

Jak ona to wytrzymuje!

Czytaj więcej

22
Grudzień
2007
00:12

Ja czyli ona

Czytaj więcej

12
Grudzień
2007
00:12

Gwiazda z turbodoładowaniem

Czytaj więcej

21
Listopad
2007
00:11
16
Listopad
2007
00:11

W moim teatrze Polonia istnieje Bóg

Czytaj więcej

27
Październik
2007
00:10

Nie tylko dla kobiet

Czytaj więcej

19
Październik
2007
00:10

"W poszukiwaniu Birkuta"

Czytaj więcej

11
Październik
2007
00:10

Najlepsze scena Krystyny Jandy,

Czytaj więcej

11
Październik
2007
00:10

Najlepsza scena Krystyny Jandy. Rozmaitości poza podium

Czytaj więcej

10
Październik
2007
00:10

U mnie widz się nie ubrudzi POLITYKA

Czytaj więcej

10
Październik
2007
00:10

Styl gwiazd

Czytaj więcej

10
Październik
2007
00:10

Teatr ze złości i marzeń

Czytaj więcej

09
Październik
2007
00:10

U mnie widz się nie ubrudzi

Czytaj więcej

01
Październik
2007
00:10

Naga" rola? Nie, dziękuję

Czytaj więcej

25
Wrzesień
2007
00:09

Szaleńczy maraton na scenie Krystyny Jandy"

Czytaj więcej

23
Wrzesień
2007
00:09

Miłość z żelaza

Czytaj więcej

13
Wrzesień
2007
00:09

Wywiad na temat "Człowieka z marmuru"

Czytaj więcej

10
Wrzesień
2007
00:09

Wywiad do pisma WERANDA

Czytaj więcej

09
Wrzesień
2007
00:09

Wywiad - PLAYBOY- Wolałabym wyszorować scenę

Czytaj więcej

21
Lipiec
2007
00:07

Parę osób . mały czas...

Czytaj więcej

20
Lipiec
2007
00:07

Na scenie panuje jasność - rozmowa z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

12
Lipiec
2007
00:07

"Teatry to są dwa"

Czytaj więcej

10
Lipiec
2007
00:07

Czy wreszcie zagrają razem?

Czytaj więcej

09
Lipiec
2007
00:07

Krzyk prosto w serce

Czytaj więcej

16
Czerwiec
2007
00:06

''Janda na Placu Konstytucji

Czytaj więcej

14
Czerwiec
2007
00:06

Odpuściłam

Czytaj więcej

01
Czerwiec
2007
00:06

Kochać i tyle....

Czytaj więcej

21
Maj
2007
00:05

Janda wyprzedziła Dodę"

Czytaj więcej

21
Maj
2007
00:05

Janda wyprzedziła Dodę

Czytaj więcej

14
Maj
2007
00:05

Dzień z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2007
08:04

Janda gra bosko

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2007
08:04

"Który patrzy"

Czytaj więcej

12
Kwiecień
2007
00:04

Krystyna Janda wie, jak opowiadać wciągające historie

Czytaj więcej

11
Kwiecień
2007
00:04

Miłość z żelaza

Czytaj więcej

02
Marzec
2007
00:03

Boska okropna Janda

Czytaj więcej

15
Luty
2007
00:02

Biznes artystyczny

Czytaj więcej

14
Luty
2007
06:02

Trudne marzenie o własnym teatrze

Czytaj więcej

14
Luty
2007
06:02

"Jej miejsce"

Czytaj więcej

22
Styczeń
2007
13:01

Pan Śmierć

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Szczęsliwy dzień Becketta

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Fiasko ulepszania ideału - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Mówię więc jestem - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Sceny z rozpadu świata" - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

"Kto kogo wkopał?" - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

W rzeczywistości spraw ostatecznych - Beckett

Czytaj więcej

15
Styczeń
2007
17:01

Janada i Trela w scenach z rozpadu śwaita - Beckett

Czytaj więcej

14
Styczeń
2007
05:01

MAXmagazine- Szczęśliwe dni.

Czytaj więcej

12
Styczeń
2007
08:01

"Janda odkryła nadzieję u Becketta"

Czytaj więcej

06
Styczeń
2007
23:01

Wkładam wszędzie nos

Czytaj więcej

02
Styczeń
2007
08:01

"Rozmowa Sukcesu"

Czytaj więcej

17
Grudzień
2006
07:12

Jesteśmy jak siostry . Gala nr 50/51/11.12

Czytaj więcej

13
Grudzień
2006
05:12

Buzek jak czołg

Czytaj więcej

13
Grudzień
2006
04:12

Ukryliśmy "Przesłuchanie" pod śniegiem - R. Bugajski

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Wierny Czechowowi

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Rodzinny biznes przy Pięknej

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Osierocone siostry u Jandy

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Babski sposób widzenia świata

Czytaj więcej

03
Grudzień
2006
10:12

Czechow na sześć głosów

Czytaj więcej

03
Grudzień
2006
09:12

Za kulisami w Teatrze Polonia

Czytaj więcej

02
Grudzień
2006
06:12

Warszawa. "Trzy siostry" na inaugurację dużej sceny Polonii

Czytaj więcej

02
Grudzień
2006
06:12

trzy siostry, cztery aktorki

Czytaj więcej

02
Grudzień
2006
06:12

W Teatrze Polonia inauguracja Dużej Sceny i premiera "Trzech sióstr"

Czytaj więcej

07
Listopad
2006
05:11

Warszawa. Kto kupuje fotele u Jandy

Czytaj więcej

27
Październik
2006
07:10

Gazeta Stoleczna

Czytaj więcej

01
Październik
2006
06:10

Krystyna Janda, aktorka

Czytaj więcej

01
Październik
2006
06:10

Krystyna Janda ruszyła z budową w Teatrze Polonia

Czytaj więcej

11
Wrzesień
2006
14:09

Janda i Frycz w "Małych zbrodniach małżeńskich"

Czytaj więcej

09
Wrzesień
2006
05:09

"Krystyna Janda. Porozmawiajmy o kryzysie w związku"

Czytaj więcej

02
Sierpień
2006
06:08

Kobieta ze stali

Czytaj więcej

02
Sierpień
2006
06:08

"Rozmowa z Krystyną Jandą, aktorką i właścicielką prywatnego Teatru Polonia"

Czytaj więcej

30
Lipiec
2006
07:07

Grałam z zamkniętymi oczami GW/05-07-2006

Czytaj więcej

23
Lipiec
2006
10:07

Warszawa. Krystyna Janda walczy o teatr

Czytaj więcej

23
Lipiec
2006
10:07

Krystyna Janda kontra mieszkańcy Pięknej

Czytaj więcej

22
Lipiec
2006
09:07

Sąsiedzi przeciw Jandzie

Krystyna Janda ma pieniądze i ekipę gotową do rozbudowy Teatru Polonia, ale wczoraj inwestycję zablokowała wspólnota mieszkaniowa z ul. Pięknej. Twierdzi, że mieszkańcom ubędzie miejsc do parkowania

Czytaj więcej

21
Lipiec
2006
00:07

Wajda: Krysia Janda gra jak Nicholson

Czytaj więcej

18
Lipiec
2006
15:07

„Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego.

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Janda na wysokościach

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Z basenu teatr

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Janda bez wakacji

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Pięć minut od Jandy

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
12:07

Czy Janda wskoczy do basenu?

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Krystyna Janda na usługach publiczności

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Teatralne plany Krystyny Jandy

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Premiera "Skoku z wysokości" w Polonii

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Jak będzie trzeba stane w bufecie i posprzątam

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

"Nowy monodram Krystyny Jandy" Dorota Wyżyńska

Czytaj więcej

06
Lipiec
2006
07:07

festiwal filmowy w Karlowych Warach

Czytaj więcej

06
Lipiec
2006
07:07

Teatr Porażki i sukcesy warszawskich scen w sezonie 2005/2006

Czytaj więcej

06
Lipiec
2006
07:07

Magazyn Feniks - lipiec 2006

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2006
16:06

"Małe zbrodnie małżeńskie" w Teatrze TV

Czytaj więcej

24
Czerwiec
2006
07:06

W Teatrze nie produkuje sie wódki - MONEY.pl

Czytaj więcej

16
Czerwiec
2006
00:06

Odpuściłam

Czytaj więcej

10
Czerwiec
2006
06:06

"Jej miejsce" Krzysztof Karwat

Czytaj więcej

16
Maj
2006
22:05

A może na wcześniejszą emeryturę?

Czytaj więcej

16
Maj
2006
22:05

Krystyna Janda otrzymała Medal Karola Wielkiego

Czytaj więcej

16
Maj
2006
22:05

Sny Krystyny Jandy

Czytaj więcej

29
Kwiecień
2006
10:04

W świetle gwiazd

Czytaj więcej

28
Kwiecień
2006
10:04

"Scena prywatna"

Czytaj więcej

27
Marzec
2006
23:03

Trzeba grać

Czytaj więcej

18
Marzec
2006
18:03

Vedrana Rudan u Poljskoj

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Alfabet Wajdy: J-jak Janda......

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Fenomen Krystyny Jandy

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Cud w teatrze Jandy

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Krystyna Janda najbardziej wpływową kobietą Warszawy

Czytaj więcej

27
Luty
2006
09:02

Teatr Polonia - nowa scena na mapie Warszawy

Czytaj więcej

16
Luty
2006
07:02

Ostara jazda z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

16
Luty
2006
07:02

Postawiłam wszystko na jedną kartę

Czytaj więcej

13
Luty
2006
07:02

Wulgarnie na scenie

– Teza, że nie można wyrazić emocji bez brzydkiego słowa jest, absurdalna, zwłaszcza jeśli wygłasza ją aktor. W Szekspirze nie może wyrazić emocji bez „k….”?! To niech zmieni zawód – mówi KRYSTYNA JANDA, aktorka, reżyserka, właścicielka Teatru Polonia w Warszawie.

Honorata Rajca: – Historia Chorwatki opowiedziana w monologu zaszokowała nie tylko treścią, ale także wulgaryzmami, zwłaszcza że tekst wypowiada kobieta…

Czytaj więcej

25
Styczeń
2006
07:01

"Ucho, gardło, nóż" wg. Krystyny Jandy

Czytaj więcej

25
Styczeń
2006
07:01

PRASA W ŁODZI po pobycie w styczniu 2006

Czytaj więcej

05
Styczeń
2006
00:01

Nigdy nie wstydziłam się słów, które wypowiadałam z ekranu

Czytaj więcej

02
Styczeń
2006
08:01

JANDA JEST W FORMIE.

Czytaj więcej

02
Styczeń
2006
08:01

KOBIECA PROZA PODANA Z JAJAMI

Czytaj więcej

01
Styczeń
2006
11:01

WDECHY 2005

Czytaj więcej

30
Grudzień
2005
14:12

"WYWIAD O ARKADINIE Z " MEWY" z roku 2002 tzw. JUBILEUSZOWY

Czytaj więcej

24
Grudzień
2005
21:12

I MAM PRAWO SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA

Czytaj więcej

21
Grudzień
2005
08:12

KONIEC EUROPY MĘŻCZYZN Rzeczpospolita- Paulina Wilk

Czytaj więcej

21
Grudzień
2005
08:12

TYSIĄCE ANEGDOT O SHIRLEY Dorota Wyzyńska

Czytaj więcej

08
Grudzień
2005
08:12

Wojna na Bałkanach według Jandy

Czytaj więcej

02
Grudzień
2005
07:12

UCHO GARDŁO NÓŻ

Czytaj więcej

02
Grudzień
2005
07:12

Janda otworzyła teatr

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
21:11

ŻYCIE WARSZAWY - recenzja " Ucho gardło nóż".

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
20:11

WYWIAD RADIOWY

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
20:11

RECENZJA UCHO GARDO NÓż

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
20:11

PUBLICZNA FARSA - spotkanie w Instytucie teatralnym na temat farsy jaoko gatunku teatralnego granego w teatrach publicznych.

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
08:11
24
Listopad
2005
08:11
24
Listopad
2005
08:11

WELCOM TO....

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
08:11

KWESTIONARIUSZ WP

Czytaj więcej

22
Listopad
2005
17:11
19
Listopad
2005
12:11

TVP - KULTURA . NIEDZIELA Z KRYSTYNĄ JANDĄ

Czytaj więcej

11
Listopad
2005
07:11

W kolejce do "Fioletowych ponczoch"

Czytaj więcej

10
Listopad
2005
00:11

Koniec Europy mężczyzn"- Vedrana Rudan i Krystyna Janda przed premierą " Ucho, gardło nóz".

Czytaj więcej

01
Listopad
2005
19:11

Aniela od diabła

Czytaj więcej

01
Listopad
2005
08:11

Zawsze byłam solistką. 31.10.05 Zielona Góra.

Czytaj więcej

01
Listopad
2005
07:11

TEATR POLONIA - GALA 20 .10. 05

Czytaj więcej

26
Październik
2005
16:10

JESTEM PROSZĘ PANA NA ZAKRĘCIE

Czytaj więcej

26
Październik
2005
07:10

KRYZYS JANDY

Czytaj więcej

19
Wrzesień
2005
17:09

NAZYWAJĄ MNIE PANI INWESTOR

Czytaj więcej

08
Wrzesień
2005
07:09

ZAWSZE CELUJĘ WYSOKO

Czytaj więcej

05
Wrzesień
2005
06:09

FOYER - O Teatrze Polonia

Czytaj więcej

26
Sierpień
2005
13:08

KONCERT OD SOLIDARNOŚCI DO WOLNOŚCI

Czytaj więcej

22
Sierpień
2005
22:08

Warszawa. Pierwsze próby u Jandy.

Czytaj więcej

20
Sierpień
2005
05:08

ŻYCIE WARSZAWY 19.08 05

Czytaj więcej

27
Lipiec
2005
14:07

DZIENNIKARZE ZATAŃCZYLI W KOPCIUSZKU

Czytaj więcej

14
Lipiec
2005
07:07

Kreuję i kasuję

Czytaj więcej

09
Lipiec
2005
07:07

TEATR POLONIA - z Bożeną Chodyniecką

Czytaj więcej

06
Lipiec
2005
14:07

Wulkan na plaży

Czytaj więcej

06
Lipiec
2005
14:07

Sopot. Dwa tetary. Bal nad trumną

Czytaj więcej

02
Lipiec
2005
19:07

Krystyna Janda i konie

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2005
14:06

Janda w sieci

Czytaj więcej

25
Maj
2005
14:05

AKTORKĄ ZOSTAŁAM PRZEZ PRZYPADEK

Czytaj więcej

16
Maj
2005
17:05

Jestem zawodowcem

Czytaj więcej

16
Maj
2005
12:05

PRZEGLĄD maj 2005

NOWY TEATR

Czytaj więcej

16
Maj
2005
12:05

GALA Dzień Matki 2005

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2005
21:04

LEKCJE STEPOWANIA - Błażej Torański

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2005
15:04

Czekam na swoją scenę

Czytaj więcej

14
Kwiecień
2005
17:04

TEATR PO SĄSIEDZKU

Czytaj więcej

30
Marzec
2005
14:03

NAJPOPULARNIEJSZE MONODRAMY

Czytaj więcej

27
Luty
2005
11:02

"LEKCJE STEPU"

Czytaj więcej

01
Luty
2005
16:02

Mariusz Wirga " Klucz do mnie, do Ciebie, do nas.

www.simonton.pl

Czytaj więcej

10
Styczeń
2005
12:01

SCENA VERBUM - POZNAŃ

Czytaj więcej

05
Styczeń
2005
15:01

KTO TO JEST, TA KOBIETA?

Czytaj więcej

27
Grudzień
2004
00:12

Sztuka komunikacji - "Namiętność"

Wywiad dotyczący poznańskiej premeiry ” Namiętnośc”

Czytaj więcej

15
Grudzień
2004
16:12

JARZYNA ZDYSTANSOWAŁ JANDĘ

Czytaj więcej

13
Grudzień
2004
15:12

Pietras rozmawia z paniami

Czytaj więcej

09
Grudzień
2004
12:12

OFIFLAME NA INERNETOWEJ STRONIE JANDY

Czytaj więcej

03
Listopad
2004
16:11

Teatr Narodowy w Kaniach

Czytaj więcej

30
Październik
2004
15:10

refleksje o aktorach

Czytaj więcej

29
Październik
2004
14:10

GDAŃSK. JANDA ZNÓW GRA W FILMIE.

Czytaj więcej

28
Październik
2004
12:10

Janda rozmawia z mężczyznami

Czytaj więcej

19
Październik
2004
17:10

FOYER - Rozmowa: Jezrzy Stuhr - Krystyna Janda

Czytaj więcej

13
Październik
2004
14:10

Zaczepiam publiczność

Czytaj więcej

13
Wrzesień
2004
07:09

TO SPEKTAKL TYPOWO POLSKI

Czytaj więcej

12
Wrzesień
2004
06:09

PASSION in PLAY - Poznań

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2004
16:09

DOBRZE MI NA RAZIE BEZ SCENY

Czytaj więcej

19
Sierpień
2004
07:08

Wywiad " Weiser"

Czytaj więcej

30
Lipiec
2004
12:07

JANDA NA ŻYWO W GDYNI

Czytaj więcej

16
Lipiec
2004
13:07

JANDA NAJDROŻSZA

Czytaj więcej

27
Czerwiec
2004
00:06

Wywiad dla PANI dotyczący strony internetowej i ksiazki www.małpa.pl

Czytaj więcej

27
Czerwiec
2004
00:06

Nominacja do Telemaski

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2004
00:06

Wywiad Katarzyny Montgomery dla pisma VIVA

Czytaj więcej

21
Czerwiec
2004
17:06

Nie mam juz siły grać bez przerwy

Czytaj więcej

19
Czerwiec
2004
00:06

Wywiad dla RZECZPOSPOLITEJ dotyczący planów na przyszły sezon

Czytaj więcej

18
Czerwiec
2004
08:06

www.polki.pl

Czytaj więcej

08
Czerwiec
2004
13:06

DAĆ ODPOOCZĄĆ STRUNOM GŁOSOWYM

Czytaj więcej

23
Maj
2004
00:05

Tekst dotyczący serialu MĘSKIE-ŻEŃSKIE - BOŻENA JANICKA - KINO

Czytaj więcej

21
Maj
2004
15:05

ŻYCIE TO PRZYGODA

Czytaj więcej

16
Kwiecień
2004
00:04

CZAT. ONET. 16 kwietnia 2004

Czytaj więcej

15
Kwiecień
2004
07:04

TERAPIA NA SAMOTNOŚĆ

Czytaj więcej

26
Marzec
2004
12:03

Teatr Powszechny bez gwiazdy

Czytaj więcej

23
Marzec
2004
12:03

ZATRZYMAĆ GWIAZDĘ

Czytaj więcej

20
Marzec
2004
00:03

Gwiazda z gwiazdą

Czytaj więcej

01
Marzec
2004
00:03
27
Styczeń
2004
00:01

Wywiad Bożeny Chodynieckiej dla Faktu

Czytaj więcej

17
Styczeń
2004
13:01

MĘS,IE - ŻEŃSKIE z Marią Seweryn

Czytaj więcej

05
Grudzień
2003
00:12

Ja mam same słabości

Czytaj więcej

05
Grudzień
2003
00:12

Wywiad do GALI dla Katarzyny Przybyszewskiej

Czytaj więcej

10
Wrzesień
2003
00:09

TWÓJ STYL. Rozmowa z Edwardem Kłosińskim i Krystyną Jandą

Czytaj więcej

13
Czerwiec
2003
00:06

Wywiad o serialu MĘSKIE- ŻEŃSKIE dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

23
Marzec
2003
00:03

Kwestionariusz

Czytaj więcej

12
Marzec
2003
00:03

Wywiad do pisma ELLE

Czytaj więcej

23
Styczeń
2003
00:01

Dotyczący serialu MĘSKIE - ZEŃSKIE- Telemagazyn

Czytaj więcej

06
Styczeń
2003
00:01

Gram prawdę o człowieku

Czytaj więcej

01
Styczeń
2003
00:01
31
Grudzień
2002
00:12

Od anioła i od diabła

Czytaj więcej

29
Grudzień
2002
00:12

Zapis programu AUTOGRAF

Czytaj więcej

28
Grudzień
2002
00:12

NIEBIESKA LINIA

Czytaj więcej

22
Grudzień
2002
00:12

To dialog a nie mój monolog

Czytaj więcej

02
Grudzień
2002
00:12

Podróż z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

01
Grudzień
2002
00:12

Co słychać na Kazimierzu

Czytaj więcej

11
Listopad
2002
00:11

VIVA - Katarzyna Montgomery

Czytaj więcej

08
Październik
2002
17:10

ROLA ŻYCIA

Czytaj więcej

06
Luty
2002
00:02

Top Biografie

Czytaj więcej

05
Luty
2002
00:02

Wywiad Jarosława Sakowicza

Czytaj więcej

04
Luty
2002
00:02

Wywiad Anny Ferenc-Zakrzewskiej

Czytaj więcej

01
Luty
2002
00:02

Internet to moja samotność z ludźmi, którzy tu zaglądają

Czytaj więcej

01
Luty
2002
00:02

Wywiad Pauliny Kozłowskiej

Czytaj więcej

07
Styczeń
2002
00:01

Wywiad Bożeny Chodynieckiej

Czytaj więcej

02
Styczeń
2002
00:01

Polska kultura a Unia Europejska

Czytaj więcej

01
Styczeń
2002
00:01

Żyję po to żeby... żyć

Czytaj więcej

16
Listopad
2001
00:11

Rzemiosło mam w ręku- wywiad Jadwigi Polanowskiej dla PRZEGLĄDU

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2001
00:09

Nie zamierzam udawać dziecka

Czytaj więcej

07
Sierpień
2001
00:08

Przyjemność bycia Shirley

Czytaj więcej

19
Lipiec
2001
19:07

VIVA - wywiad z Andrzejem Saramonowiczem

Czytaj więcej

12
Kwiecień
2001
00:04

Nie chce mi się już grać Szekspira

Czytaj więcej

19
Luty
2001
18:02

CZAT 19.02.2001

Czytaj więcej

06
Lipiec
2000
00:07

Mimo że” - z cyklu Przyjaciółki

Czytaj więcej

21
Wrzesień
1999
00:09

Szepty, krzyki i emocje.

Czytaj więcej

03
Marzec
1999
00:03

Dziękuję Marlenie.

Czytaj więcej

05
Marzec
1998
00:03

Parla l'attrice polacca Krystyna Janda

Czytaj więcej

15
Marzec
1996
16:03

GDY SUWAK TRZAŚNIE.

Czytaj więcej

28
Styczeń
1995
16:01

Sceniczna poradnia

Czytaj więcej

25
Listopad
1994
17:11

Żeby się tylko nie zakochać

Czytaj więcej

24
Listopad
1994
13:11

Wieczory z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

16
Lipiec
1994
13:07

Od Shirley do Moniki. Ostatni dzień z Jandą.

Czytaj więcej

17
Maj
1994
13:05

pełnia autentyczności

Czytaj więcej

13
Czerwiec
1991
00:06

UNE PASSION NOMMEE JANDA

Czytaj więcej

12
Czerwiec
1991
00:06

L'INTERROGATOIRE

Czytaj więcej

08
Marzec
1991
00:03

AN INTERVIEW WITH KRYSTYNA JANDA

Czytaj więcej

23
Grudzień
1990
00:12

Gdzie tu jest weterynarz?

Czytaj więcej

09
Listopad
1990
00:11

„Komedianci Rzecz o bojkocie”

Czytaj więcej

27
Luty
1990
00:02

ELLE, 26.02.1990

Czytaj więcej

26
Luty
1990
00:02

ELLE, 26.02.1990

Czytaj więcej

19
Lipiec
1989
00:07

ODLIšOVAT SE OD PRůMĚRU

Czytaj więcej

24
Listopad
1988
00:11

prasa Czeska

Czytaj więcej

06
Listopad
1987
00:11

Biografia po Czesku

Czytaj więcej

02
Lipiec
1987
00:07

„Bo jeśli to samo zrobi kobieta…”

Czytaj więcej

03
Kwiecień
1983
00:04

CHCIAŁABYM ZAGRAĆ HAMLETA

Czytaj więcej

31
Sierpień
1982
00:08

Krystyna Janda passionaria du cinéma polonais

Czytaj więcej

19
Luty
1982
00:02

Paris Match

Czytaj więcej

28
Styczeń
1982
00:01

RETENUE A VARSOVIE?

Czytaj więcej

04
Styczeń
1982
00:01

ELLE, 04.01.1982

Czytaj więcej

07
Wrzesień
1981
00:09

ELLE, 07.09.1981

Czytaj więcej

29
Czerwiec
1980
00:06

GRUBĄ KRECHĄ

Czytaj więcej

27
Czerwiec
1980
00:06

EKSCESY UPRAWIAM TYLKO W SZTUCE

Czytaj więcej

16
Marzec
1980
00:03

PRZESTRZEŃ OGROMNA

Czytaj więcej

01
Marzec
1979
00:03

Dva herecké debuty v polském filmu

Czytaj więcej

02
Luty
1979
00:02

ZACZĘŁO SIĘ OD AWANTURY

Czytaj więcej

30
Styczeń
1979
00:01

GWIAZDOZBIÓR

Czytaj więcej

02
Kwiecień
1978
00:04

KRYSTYNA JANDA - EKRAN

Czytaj więcej

25
Marzec
1978
00:03

STO PROCENT SIEBIE

Czytaj więcej

19
Luty
1978
00:02

ŻYĆ JAK NAJMOCNIEJ

Czytaj więcej

09
Październik
1977
00:10

KRYSTYNA JANDA

Czytaj więcej

12
Listopad
1976
00:11

WEJŚCIE NA SCENĘ

Czytaj więcej

01
Styczeń
1970
22:01

Młoda śmierć (kino)

Czytaj więcej

01
Styczeń
1970
22:01

MOJA MISJA NARODOWA

Czytaj więcej

© Copyright 2024 Krystyna Janda. All rights reserved.