25
Wrzesień
2007
00:09

Szaleńczy maraton na scenie Krystyny Jandy”

Warszawa. Szaleńczy maraton na scenie Krystyny Jandy

Skoro w Polonii zbliża się premiera, to znaczy, że sezon w Warszawie naprawdę się zaczął. Krystyna Janda wiąże z nim sporo planów.

«Jest młodziutką, a zarazem jedną z najbardziej liczących się scen w Warszawie. W ostatni weekend października teatr Polonia obchodzić będzie drugie urodziny. Z tej okazji szykowany jest tam maraton, podczas którego widzowie będą mogli przez sobotę i niedzielę obejrzeć wszystkie spektakle z repertuaru teatru Krystyny Jandy.

A już w tę sobotę na afisz wchodzi „Wątpliwość” Johna P. Shanleya w reżyserii Piotra Cieplaka – spektakl, którego głównym bohaterem jest ksiądz oskarżony o pedofilię. W obsadzie m.in. Aleksandra Konieczna i Cezary Kosiński.

Sztuka grana była z powodzeniem na Broadwayu i w Paryżu, gdzie reżyserował ją Roman Polański. Producentem spektaklu jest Gene Gutowski, współtwórca sukcesu kilku filmów Polańskiego, m.in. „Wstrętu”, „Matni” i „Pianisty”.

Pod koniec listopada Krystyna Janda wyreżyseruje „Kobiety w sytuacji krytycznej” Joanny Murray-Smith. Ma to być zbiorowy portret współczesnej kobiety. O sześciu kobietach (i jednym mężczyźnie) opowiada także Przemysław Wojcieszek w specjalnie dla Polonii napisanej sztuce mającej roboczy tytuł „Miłość ci wszystko wybaczy”. Na wiosnę zaś planowana jest premiera „Dowodu” Davida Auburna, znanego w Polsce do tej pory jako film z Anthonym Hopkinsem i Gwyneth Paltrow. W przedstawieniu o genialnym matematyku i jego nie mniej zdolnej córce zagra wybitny aktor Andrzej Seweryn i idąca w jego ślady córka Maria. Seweryn jest również reżyserem spektaklu.

Maj w Polonii przeznaczony będzie na remont, który pozwoli otworzyć dla widzów wejście od ul. Marszałkowskiej.

Po przerwie, w czerwcu, Krystyna Janda wystawi „Boga” Woody’ego Allena. Wciąż grane też będą spektakle plenerowe na pl. Konstytucji – poza „Lamentem” także niepokazywana jeszcze nigdzie „Starość jest piękna” Esther Vilar. Teatr czynny będzie całe lato.»

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.