26
Sierpień
2009
00:08

Lądek Zdrój. Rozpoczął sie Festiwal Krystyny Jandy

Lądek Zdrój. Rozpoczął sie Festiwal Krystyny Jandy

Dziś [25.08] rozpoczyna się wielki festiwal w Lądku-Zdroju. Uzdrowisko w Kotlinie Kłodzkiej odwiedzi Krystyna Janda. Właśnie imieniem tej artystki nazwano spotkania ze sztuką.
«Festiwal Krystyny Jandy trwa do 30 sierpnia. Jego pierwsze trzy dni to spotkania z filmem. Będzie można zobaczyć „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy, „Wróżby kumaka” (reż. R. Gliński) czy „Parę osób, mały czas” (reż. A. Barański).

Od piątku prezentowane będą spektakle teatralne. Jako pierwszy – „Lament na placu Konstytucji”. Sztukę będzie można zobaczyć na Rynku w Lądku-Zdroju o godzinie 16.

W sobotę 29 sierpnia o godzinie 20 gwiazda festiwalu zaprezentuje monodram – „Shirley Valentine”. Po tym spektaklu planowane jest spotkanie Krystyny Jandy z publicznością. Poprowadzi je Sławomir Pietras, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Wyjątkowe wydarzenie zaplanowano również na niedzielę 30 sierpnia o godz. 16. Krystyna Janda nagra piosenkę o Lądku-Zdroju z tekstem Agnieszki Osieckiej. Utwór ma się stać hejnałem lądeckiego festiwalu.»

„Festiwal Jandy w Lądku-Zdroju”
Sylwia Królikowska
Polska Gazeta Wrocławska online
26-08-2009

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.