Dorobek artystyczny

Nagrody

01
Marzec
2019
23:03

O!Lśnienia 2018 - nagroda kulturalna ONETu i Miasta Krakowa w kategorii TEATR, za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA, w reż. Magdy Umer

zobacz zdjęcie

O!Lśnienia 2018

1 marca 2019 r. w Krakowie, na gali wręczenia nagród kulturalnych ONETu i Miasta Krakowa, Krystyna Janda otrzymała nagrodę O!Lśnienia 2018 – w kategorii TEATR, za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA, w reż. Magdy Umer.

Czytaj więcej

03
Luty
2019
09:02

SŁODKI KONIEC DNIA - plakat filmowy z Festiwalu w SUNDANCE 2019

zobacz więcej zdjęć (9)

Specjalna Nagroda Aktorska na Festiwalu Filmowym w Sundance 2019

Jury Festiwalu Filmowego WORLD FILM FESTIVAL SUNDANCE 2019 przyznało Specjalną Nagrodę Aktorską dla Krystyny Jandy za rolę w filmie SŁODKI KONIEC DNIA w reż. Jacka Borcucha.

A World Cinema Dramatic Special Jury Award for Acting was presented by Charles Gillbert to: Krystyna Janda, for Dolce Fine Giornata / Poland (Director: Jacek Borcuch, Screenwriters: Jacek Borcuch, Szczepan Twardoch, Producer: Marta Habior) — In Tuscany, Maria’s stable family life begins to erode as her relationship with a young immigrant develops against a backdrop of terrorism and eroding democracy.

Czytaj więcej

08
Styczeń
2019
22:01

Paszporty Polityki 2018 - nagroda - okładka

zobacz więcej zdjęć (9)

PASZPORTY POLITYKI - TYTUŁ KREATORA KULTURY 2018

Nagroda za błyskotliwość, pracowitość, odwagę artystyczną i życiową. Za to, że pozostaje od lat zawodowym wzorem dla młodych aktorów, dając na scenie, w kinie i w mediach codzienne świadectwo, że trzeba i warto walczyć o wartości humanistyczne, bronić słabszych i chronić człowieczeństwa w każdych czasach.

Za poczucie humoru, bez którego trudno sobie wyobrazić i teatr i życie. A także za wybitne kreacje teatralne i filmowe, od „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy po ,,Zapiski z wygnania“ według pamiętnika ofiary antysemickiej nagonki Marca ’68 Sabiny Baral, grane w założonym przez siebie Teatrze Polonia.

Czytaj więcej

16
Grudzień
2018
11:12

PIERWSZA NAGRODA AKTORSKA ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ KOBIECĄ 11. FESTIWALU TEATRALNEGO BOSKA KOMEDIA - KRAKÓW 2018

PIERWSZA NAGRODA AKTORSKA EX-AEQUO (w wysokości 10 000 PLN) ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ KOBIECĄ FESTIWALU
– Sandra Korzeniak za rolę w Pod Presją
– Krystyna Janda za rolę w Zapiski z wygnania
Wykorzystując literackie wzory, aktorka ucieleśnia polityczne i humanistyczne treści – nie stosując ani realistycznych bądź melodramatycznych mechanizmów, ani osądów. Jej głos – dosłownie i metaforycznie – wyraża głośny sprzeciw wobec faszyzmu, nie ferując żadnych wyroków.
NAJLEPSZYMI PRODUKCJAMI (50 000 PLN) BOSKIEJ KOMEDII 2018 roku ogłaszamy:
– Pod presją w reżyserii Mai Kleczewskiej.
Wykorzystując wysoki stopień realizmu w przedstawieniu tak aktorskim, jak i scenograficznym, nagrodzona produkcja wychodzi daleko poza emocje. Zamierzony cel osiąga poprzez multimedia, szczególny styl gry głównej aktorki oraz atmosferę dramatu. Ich połączenie daje potężny ładunek emocjonalny o politycznym wydźwięku.
– Zapiski z wygnania w reżyserii Magdy Umer
Nie uciekając się do żadnych nowych, wymyślnych form teatralnych, trzymając się jedynie doniosłego politycznie tekstu oraz fantastycznej gry aktorskiej, przedstawienie łączy doświadczenia subiektywne z pamięcią, by otwarcie mówić o ekstremizmach odradzających się nie tylko w Polsce, ale w całym świecie.

 

Czytaj więcej

14
Październik
2018
16:10

XVII Festiwal Prapremier NIE/PODLEGŁA - Bydgoszcz 2018

zobacz zdjęcie

Nagroda dla Krystyny Jandy za kreację, która przywraca sens i powagę obywatelskiemu zaangażowaniu artysty w sprawy publiczne, w spektaklu „Zapiski z wygnania”

Werdykt XVII edycji Festiwalu Prapremier
Jury XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018 w składzie:

1. Małgorzata Sikorska-Miszczuk (przewodnicząca)
2. Jacek Kopciński
3. Seb Majewski
4. Paweł Miśkiewicz
postanowiło przyznać trzy równorzędne nagrody oraz trzy wyróżnienia.
Wyróżnienia:
– wyróżnienie w wysokości 2 000 zł dla Pani Małgorzaty Witkowskiej za rolę w spektaklu „Sprawa. Dzieje się dziś” w reżyserii Martyny Majewskiej;
– wyróżnienie w wysokości 2 000 zł dla Pana Jana Sobolewskiego za rolę w spektaklu „Żaby” w reżyserii Michała Borczucha;
– wyróżnienie w wysokości 3 000 zł za bezpretensjonalny dialog na temat polskości, jej mitów i kondycji, prowadzony z szacunkiem dla przeszłości i teraźniejszości przez dramatopisarza i polsko-irański zespół spektaklu „Uchodź! Kurs uciekania dla początkujących”.
Trzy równorzędne nagrody w wysokości 6 000 zł:
– Krystynie Jandzie za kreację, która przywraca sens i powagę obywatelskiemu zaangażowaniu artysty w sprawy publiczne, w spektaklu „Zapiski z wygnania”;
– Sandrze Korzeniak i zespołowi aktorskiemu spektaklu „Pod presją” za kreacje zbiorową umożliwiającą stworzenie nieoczywistego, intymnego portretu psychologicznego bohaterki;
– twórcom spektaklu „Cezary idzie na wojnę” za udaną próbę stworzenia oryginalnej formy teatralnej i wykorzystanie jej do podjęcia dyskusji z tradycyjnym modelem męskości.

Bydgoszcz 14.10.2018

Czytaj więcej

22
Wrzesień
2018
12:09

Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 2018 - dyplom

zobacz więcej zdjęć (3)

Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 2018

Nagroda im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya dla Krystyny Jandy została przyznana za wybitne osiągnięcia artystyczne, w tym w szczególności w sztuce monodramu.

Doroczną nagrodę przyznał zarząd polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT/IATC AICT Polska.

Wręczenie Nagrody i spotkanie z Laureatką odbędzie się 22 września 2018.

Czytaj więcej

29
Czerwiec
2018
20:06

Katarzyna Błachiewicz-Koryga - Dyrektor Teatru Polonia i Och-Teatru odebrała w imieniu Krystyny Jandy nagrodę

zobacz więcej zdjęć (3)

Krystyna Janda - nagroda dla Najlepszej Aktorki w konkursie na Nalepszą Polską Sztukę Współczesną

Poznaliśmy najlepsze polskie sztuki współczesne. Grand Prix dla „Zagubionego chłopca” z Opolski Teatr Lalki i Aktora!

Jury przyznało także 9 nagród indywidualnych: za reżyserię Pawel Passini („Zagubiony chłopiec”), za muzykę Maja Kleszcz („Bzik. Ostatnia minuta”Teatr Współczesny w Szczecinie), nagrody aktorskie: Krystyna Janda („Zapiski z wygnania”TEATR POLONIA), Matylda Baczyńska („Ikebana”Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie), Sara Celler-Jezierska („Łauma, czyli czarownica” Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu), Justyna Wasilewska i Agnieszka Żulewska (za role w przedstawieniu „Puppenhaus. Kuracja” TR Warszawa), Nagroda im. Jana Świderskiego dla Dawida Żłobińskiego („1946”, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), Nagroda Specjalna dla Marty Guśniowskiej („Marvin” Opolski Teatr Lalki i Aktora).

Czytaj więcej

03
Maj
2018
23:05

Medal im. Mordechaja Anielewicza wydany przez STOWARZYSZENIE ŻYDÓW KOMBATANTÓW I POSZKODOWANYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ dla uczczenia 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

zobacz więcej zdjęć (10)

MEDAL HONOROWY - POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM

Szanowni Państwo,Drodzy Widzowie,

z dumą i radością informujemy Państwa, że za rolę w spektaklu „Zapiski z wygnania” Pani Krystyna Janda została uhonorowana Medalem im. Mordechaja Anielewicza wydawanym przez STOWARZYSZENIE ŻYDÓW KOMBATANTÓW I POSZKODOWANYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ dla uczczenia 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Kapituła Stowarzyszenia przyznaje medale ludziom, którzy występują przeciw ksenofobii, nancjonalizmowi i antysemityzmowi.

Czytaj więcej

30
Marzec
2018
16:03

Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - Łódź 2018 - Tytuł Najlepszej Aktorki dla Krystyny Jandy za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA w reż. Magdy Umer. Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

zobacz więcej zdjęć (5)

Najlepsza Aktorka XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - Łódź 2018

Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
Widzowie Festiwalu po obejrzeniu ośmiu spektakli (jedenastu przedstawień) biorących udział w Plebiscycie, oddając swoje głosy na kartach do głosowania i za pośrednictwem głosowania na stronie internetowej Festiwalu przyznali:

Tytuł Najlepszej Aktorki
Pani Krystynie Jandzie
za rolę w spektaklu
„Zapiski z wygnania”
w reżyserii Magdy Umer
z Teatru Polonia w Warszawie

Czytaj więcej

21
Grudzień
2017
19:12

Nagroda GUSTAW 2017. Biuletyn Informacyjny ZASP, nr 43 wiosna 2018.

zobacz więcej zdjęć (20)

NAGRODA STOWARZYSZENIA ZASP - GUSTAW 2017

Krystyna Janda Laureatką Nagrody Gustaw

Po raz kolejny Stowarzyszenie ZASP przyznało „Gustawa”, swoją najważniejszą nagrodę za zasługi dla środowiska teatralnego i promocję polskiej kultury, której nazwa upamiętnia wybitną postać świata sztuki: Gustawa Holoubka – aktora, reżysera, pedagoga, społecznika i komentatora polskiej sceny publicznej.
Laureatką Nagrody „Gustaw” za rok 2017 została Krystyna Janda: aktorka, reżyserka, twórczyni i współorganizatorka – wraz z nieżyjącym już, wybitnym operatorem filmowym, Edwardem Kłosińskim – Teatru Polonia, a także kreatorka kolejnej sceny – Och-Teatru.  Prezes „Fundacji na rzecz Kultury”, która to Fundacja ma pod opieką oba wymienione teatry. Inicjatorka przedstawień plenerowych wpisanych w stołeczną tkankę miejską, ( m.in. „Lament na Placu Konstytucji” i  „Starość jest piękna”), otwartych dla szerokiej publiczności.

Czytaj więcej

20
Listopad
2017
20:11

Róże Gali 2017 - Nagroda specjalna - Róża Róż. Fot. Maciej Łysakowski

zobacz więcej zdjęć (19)

Róża Róż - nagroda specjalna dwutygodnika GALA za całokształt pracy twórczej

KRYSTYNA JANDA NAGRODZONA SPECJALNĄ STATUETKĄ GALI: TERAZ WSPARCIE JEST MI POTRZEBNE

 Krystyna Janda z nagrodą specjalną!

Za nami wielka gala wręczenia Róż Gali, przyznawanych od 15 lat przed magazyn Gala. Wydarzenie odbyło się w luksusowym Ufficio Primo w Warszawie.

Podczas wydarzenia przyznano nie tylko nagrody w kategoriach tj. muzyka, książka, teatr, kino, ale także nagrody specjalne. Te najważniejsze trafiły do dwóch zasłużonych osób. Jako pierwszy statuetkę zdobył (nie pojawił się na gali) Jerzy Owsiak, zaś w drugiej kolejności, już osobiście, piątą Różę Gali w karierze otrzymała Krystyna Janda.

Podczas jubileuszowej gali magazynu Gala, Jandę nagrodzono za całokształt pracy twórczej, doceniając jej 45 – letnie zaangażowanie w umacnianie wartości kultury w Polsce (i nie tylko), poprzez pracę w teatrze, filmie czy w telewizji.

Czytaj więcej

24
Październik
2017
20:10

Nagroda - Tytuł - LIDER Z POWOŁANIA - 24.10.2017

zobacz więcej zdjęć (3)

LIDER Z POWOŁANIA

Tytuł LIDER Z POWOŁANIA w kategorii: Lider w sztuce, Lider społeczny oraz Lider w biznesie

Kapituła Programu Lider z Powołania, z ogromną przyjemnością informuje Panią o przyznaniu tytułu: Lider z Powołania w uznaniu zasług za osiągnięcia na polu artystycznym oraz w kwestii zarządzania Teatrem Polonia oraz Och-Teatrem.

Ideą programu jest wyłonienie zaangażowanych oraz charyzmatycznych menadżerów – liderów w różnych dziedzinach: na polu społecznym, w kulturze i sztuce, sporcie, gospodarce, biznesie, w celu promowania pozytywnych postaw oraz rozwoju synergii reprezentowanych środowisk.

Program jest dedykowany m.in. dla: gospodarzy miast, osób na stanowiskach zarządczych w przedsiębiorstwach, ośrodkach kulturalnych, sportowych, naukowych, założycieli organizacji charytatywnych.

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2017
14:04

Janda i Ostaszewska nagrodzone "za sprzeciw wobec odbierania kobietom praw i godności"

Janda i Ostaszewska nagrodzone „za sprzeciw wobec odbierania kobietom praw i godności”

WKK

20 kwietnia 2017 | 14:13

 

Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej przyznała nagrody osobom i organizacjom, które wyróżniają się szczególną aktywnością w ochronie praw człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji.

W kategorii „Prawa kobiet i zwalczanie dyskryminacji z powodu płci” Okulary Równości trafiły do aktorek: Krystyny Jandy i Mai Ostaszewskiej

Czytaj więcej

14
Listopad
2014
11:11

Nagroda przedsiębiorców

zobacz zdjęcie

Osobowość dwudziestopięciolecia wolności RP

Nagroda od Przedsiębiorców Mazowsza

Czytaj więcej

08
Czerwiec
2014
12:06

Platynowa Telekamera Teletygodnia

zobacz więcej zdjęć (3)

Platynowa telekamera teletygodnia

PLATYNOWA TELEKAMERA TELETYGODNIA DLA KRYSTYNY JANDY – 25 LAT WOLNOŚCI

Czytaj więcej

01
Czerwiec
2014
12:06

Ludzie wolności

Krystyna Janda otrzymała tytuł CZŁOWIEKA WOLNOŚCI w kategorii Kultura w plebiscycie „Ludzie Wolności” zorganizowanym przez „Gazetę Wyborczą” i TVN z okazji 25-lecia przemian ustrojowych 1989.

Czytaj więcej

25
Listopad
2013
12:11

Róża Gali 2013

zobacz zdjęcie

Róża Gali 2013

KATEGORIA TEATR

Nagroda za rolę w spektaklu „Danuta W.” w Teatrze Polonia w Warszawie.

Czytaj więcej

19
Październik
2013
12:10

Platynowy szczeniak

zobacz więcej zdjęć (6)

Platynowy Szczeniak

Platynowy Szczeniak za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym przyznany podczas II Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu

Czytaj więcej

04
Październik
2013
12:10

Zdjęcie z premiery spektaklu

zobacz więcej zdjęć (2)

Nagroda im. Zelwerowicza

Nagroda miesiecznika TEATR

Za najlepszą rolę damską w roku 2013.  Za rolę w spektaklu DANUTA W. w reżyserii Janusza Zaorskiego

Czytaj więcej

12
Kwiecień
2013
12:04

Nagroda specjalna PSC

Nagroda od Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Czytaj więcej

25
Październik
2012
12:10

Złoty Anioł Tofifest

Nagroda specjalna przyznana na Festiwalu Tofifest w Touniu

Czytaj więcej

16
Wrzesień
2012
13:09

ARTkciuk

zobacz zdjęcie

ARTkciuk

Żyrardów.

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2012
12:06

Diament Trójki

zobacz więcej zdjęć (14)

Diament Trójki

Nagroda przyznana przez PROGRAM TRZECI POLSKIEGO RADIA

Czytaj więcej

19
Maj
2012
15:05

Kobiety z klasą

zobacz więcej zdjęć (2)

Kobieta z klasą

Tytuł KOBIETY Z KLASĄ, przyznany przez Warszawski Klub Klasa Kobiet.

Czytaj więcej

06
Maj
2012
15:05

Polonicus 2012

W kategorii kultury „za wybitny dorobek aktorski, zaangażowanie w europejskie porozumienie między Polską i zachodnią Europą oraz walkę o równouprawnienie kobiet.”

Czytaj więcej

11
Grudzień
2011
15:12

Krystyna Janda z Nagrodą Kisiela

zobacz więcej zdjęć (4)

Nagroda Kiesiela 2011

W kategorii „przedsiębiorca” – „za kolejną rolę życia”.

Czytaj więcej

28
Listopad
2011
15:11

HONOROWA PERŁA POLISH MARKET

zobacz zdjęcie

Perła honorowa Polish Market 2011

W kategorii „kultura – teatr”

Czytaj więcej

23
Listopad
2011
15:11

Róża Gali 2011

zobacz więcej zdjęć (11)

Róża Gali 2011

KATEGORIA TEATR

Nagroda za rolę w spektaklu „Biała bluzka” w Och-teatrze w Warszawie.

Czytaj więcej

31
Lipiec
2011
15:07

Nagroda Miasta Stołecznego Warszawy

Czytaj więcej

04
Czerwiec
2011
15:06

Medal Komisji Edukacji Narodowej

zobacz zdjęcie

Medal Komisji Edukacji Narodowej

Czytaj więcej

22
Maj
2011
15:05

Homo Creator Laureatus

Czytaj więcej

18
Maj
2011
15:05

LEWIATAN

zobacz zdjęcie

Lewiatan

Czytaj więcej

17
Styczeń
2011
15:01

Order odrodzenia Polski - odznaczenie krzyżem komndorskim z gwiazdą

Czytaj więcej

24
Listopad
2010
18:11

Złota Kaczka 2010

zobacz zdjęcie

Złota Kaczka 2010

Dla najlepszej aktorki najlepszych filmów.

Czytaj więcej

22
Listopad
2010
18:11

Officier dr l'ordre des arts et des lettres

Czytaj więcej

01
Marzec
2010
18:03

Syrenka warszawska

zobacz zdjęcie

Syrenka warszawska

Czytaj więcej

04
Grudzień
2009
18:12

Nagroda Zacnego Uczynku

zobacz więcej zdjęć (3)

Nagroda zacnego uczynku

Czytaj więcej

18
Listopad
2009
18:11

Złote Kaczki w kasie Teatru Polonia

zobacz zdjęcie

Złota kaczka na 100lecie polskiej kinematografii

DLA NAJLEPSZEJ AKTORKI FILMU HISTORYCZNO-KOSTIUMOWEGO 100-LECIA!

Czytaj więcej

18
Listopad
2009
18:11

Złota Kaczka 2009

zobacz zdjęcie

Złota kaczka 2009

dla NAJLEPSZEJ AKTORKI 2008/2009

Czytaj więcej

26
Wrzesień
2009
18:09

Warszawa. Janda Kobietą XX-lecia magazynu

http://www.styl24.pl/article.php/art_id,2635/title,Krystyna-Janda-Janda-Wielka/place,1/#pic-top

Czytaj więcej

31
Maj
2009
18:05

Złoty Medal Polskiej Akademii Sukcesu

zobacz zdjęcie

Złoty Medal Polskiej Akademii Sukcesu

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu oraz tytuł członka Akademii Polskiego Sukcesu za wybitne osiągnięcia artystyczne i wkład w rozwój kultury polskiej.

Czytaj więcej

20
Listopad
2008
18:11

RÓŻA od czytelników pisma Gala

Kategoria –  Piękni zawsze.
http://pl.youtube.com/watch?v=NvuHhJeVTqU

Czytaj więcej

11
Kwiecień
2008
18:04

Medal im. prof. T. Kotarbińskiego

Medal przyznawany od roku 1997 przez Polską Akademię Nauk za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk organizacji i zarządzania, a także za ich praktyczne wdrażanie”.

Czytaj więcej

08
Marzec
2008
19:03

Dama stolicy

zobacz zdjęcie

Dama stolicy

«Stworzyła teatr, który warszawiacy pokochali, zanim jeszcze był gotowy. W Polonii nigdy nie ma pustych krzeseł na widowni. Janda zaskakuje pomysłami. Wcześniej akcją kupowania foteli dla teatru. Ostatnio – otwartą dla warszawiaków premierą „Lamentu” na pl. Konstytucji.

Czytaj więcej

01
Grudzień
2007
19:12

Przyjaciel integracji - nagroda

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji – za wieloletnie wsparcie działań na rzecz dzieci z autyzmem oraz integracji społecznej w środowisku teatralnym: Za rolę „Mała Steinberg”.

Czytaj więcej

29
Październik
2007
19:10

Złota Kaczka - nagroda

Nagroda miesięcznika „FILM” dla najlepszej aktorki ostatniego 50-lecia kinematografii polskiej.

Czytaj więcej

05
Lipiec
2007
19:07

Neptun - nagroda prezydenta miasta Gdańsk za trwały wkład w kulturę

Czytaj więcej

03
Lipiec
2007
19:07

Wielki Ukłon - nagroda

Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe 2007 w Zielonej Górze

Czytaj więcej

19
Maj
2007
21:05

Hiacynt - Nagroda Fundacji Równości

Nagroda „Hiacynt” przyznawana przez Fundację Równości za zasługi dla rzecz tolerancji, równouprawnienia i walki z dyskryminacją. Jury przyznało Krystynie Jandzie nagrodę w kategorii OSOBOWOŚĆ: „Za konsekwentne wspieranie idei tolerancji w swej działalności teatralnej, filmowej i internetowej”.

Czytaj więcej

12
Marzec
2007
21:03

Sztuki Przyziemne, Łódź

zobacz zdjęcie

Tytuł Najlepszej Aktorki XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

NAGRODA

Czytaj więcej

07
Styczeń
2007
21:01

Wektor 2006

NAGRODA Konfederacji Przedsiebiorców Polskich

Czytaj więcej

18
Listopad
2006
21:11

Warsaw Point

zobacz zdjęcie

Nagroda Warszawska Puenta 2006

Nagroda Miesięcznika „Warsaw Point” za spektal „Ucho, gardło, nóż” w kategorii Puenta Sztuki.

Czytaj więcej

30
Październik
2006
21:10

Statuetka Marszałka Sukcesu

zobacz zdjęcie

Statuetka Marszałka Sukcesu

NAGRODA Frum Przedsiębirców Sulejówek, – Marszałka Sukcesu Znakomitej Artystce i Przedsiębiorcy – Krystynie Janda – za wiarę i determinację w budowaniu sukcesu własnego teatru – Tetaru Polonia.

Czytaj więcej

23
Październik
2006
21:10

Feliksy Warszawskie

NAGRODA za sezon 2005/2006 w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca” otrzymała Krystyna Janda za rolę Tonki Babić w spektaklu „Ucho, gardło, nóż”

Czytaj więcej

30
Czerwiec
2006
21:06

Perła- festaiwal Sąsiedzi Lublin

zobacz więcej zdjęć (2)

Wyróżnienie Festiwalu Teatrów Europy Środkowej

Sznur pereł mających symbolizować cały artystyczny dorobek i uhonorować odwagę poszukiwania nowych wyzwań i nowych form artystycznej drogi (fragment uzasadnienia nagrody).

Czytaj więcej

27
Maj
2006
21:05

Nagroda Kobieta Wybitna

zobacz zdjęcie

Tytuł "Kobiety wybitnej" przyznany przez Europejskie Forum Właścicielek Firm

NAGRODA

Czytaj więcej

06
Maj
2006
21:05

Nagroda - Medal Karola Wielkiego - Aachen 11.05.2006

zobacz więcej zdjęć (7)

Medaille Charlemagne pour des Medias Europeens

NAGRODA MEDIÓW

Czytaj więcej

08
Kwiecień
2006
21:04

Tytuł najlepszej aktorki

NAGRODA dla najlepszej aktorki „Festiwalu sztuk przyjemnych i nieprzyjemnych” w Łodzi

Czytaj więcej

13
Marzec
2006
21:03

Najbardziej wpływowa kobieta stolicy

zobacz zdjęcie

Najbardziej wpływowa kobieta stolicy

NAGRODA dla najbardziej wpływowej kobiety stolicy (Sto Dam Stolicy, ranking „Życia Warszawy”) rok otrzymania: 2006

Czytaj więcej

06
Marzec
2006
21:03

Oskary Wajdy

zobacz zdjęcie

Oskary Wajdy

NAGRODA za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską w filmach: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”.

Czytaj więcej

04
Styczeń
2006
21:01

Wdechy 2006

NAGRODA Wdecha Publiczności w kategorii Człowiek Roku – Krystyna Janda

Czytaj więcej

29
Listopad
2005
21:11

Róża róż

zobacz zdjęcie

Róża Róż

NAGRODA tygodnika Gala przyznawana „urodę ducha” corocznie przez redakcję i czytelników. RÓŻA RÓŻ jest nagrodą specjalną.

Czytaj więcej

16
Listopad
2005
08:11

Festiwal International dee Cine Madrid Mostoles Premio a la Mejor Atctriz 2005

zobacz zdjęcie

Nagroda dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym Madryt 2005

NAGRODA dla najlepszej aktorki festiwalu za rolę w filmie ” Wróżby kumaka”

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2005
21:09

Nagroda z GDYNI 2005

zobacz zdjęcie

Nagroda za najlepszą rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym Gdynia 2005

NAGRODA za rolę Jadwigi Stańczakowej w filmie Andrzeja Barańskiego „Parę osób, mały czas”

Czytaj więcej

11
Wrzesień
2005
21:09

Gloria Artis

zobacz zdjęcie

Gloria Artis - Złoty Medal Zasłużony Kulturze

NAGRODA. Medal ustanowiony przez ministra Waldemara Dąbrowskiego przyznawany w uznaniu dorobku twórczego.

Czytaj więcej

05
Marzec
2003
21:03

Nagroda Teatrów Telewizji

NAGRODA za reżyserię spekatklu „Porozmawiajmy o życiu i śmierci” Krzysztofa Bizio.

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2002
21:09

Nagroda za współpracę z fundacją Godula Hope

Czytaj więcej

31
Marzec
2002
21:03

Telemaska 2002

zobacz zdjęcie

Telemaska 2002

NAGRODA przyznawana przez czytelników Tele Tygodnia dla najpopularnieszej aktorki w teatrze TV

Czytaj więcej

25
Luty
2002
23:02

Busole 2002

NAGRODA tygodnika „Przegląd”

Czytaj więcej

25
Luty
2002
23:02

Martynka

NAGRODA. Honorowa statuetka od fundacji SYNAPSIS za nadzwyczajną pomoc dzieciom dotkniętym autyzmem

Czytaj więcej

25
Luty
2002
23:02

Nagroda z okazji Światowego Dnia Telekomunikacji

za stronę internetową www.krystynajanda.com

Czytaj więcej

25
Luty
2002
23:02

Korczak 2002

NAGRODA z okazji VI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2002 za Małą Steinberg

Czytaj więcej

25
Luty
2002
23:02

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

Czytaj więcej

01
Kwiecień
2001
23:04

Kobieta wpływowa 2001r.

NAGRODA przyznawana przez redakcję pisma „Madame Figaro”.

Czytaj więcej

01
Styczeń
2001
23:01

Telemaska 2001

nagroda przyznawana przez czytelników Tele Tygodnia dla najpopularnieszej aktorki w teatrze TV

Czytaj więcej

25
Luty
2000
23:02

Korona Kazimierza Wielkiego

zobacz zdjęcie

Korona Kazimierza Wielkiego

Nagroda dla najlepszego spektaklu Teatru Telewizji na Festiwalu Filmowym i Artystycznym w Kazimierzu Dolnym. Za spektakl „Związek Otwarty”.

Czytaj więcej

25
Luty
2000
23:02

Tytuł jednej z 50-u najbardziej wpływowych kobiet w Polsce

przyznany przez miesięcznik „Home & Market”

Czytaj więcej

25
Luty
2000
23:02

Nagroda za działalność charytatywną

na rzecz Fundacji „Rodzina zastępcza”.

Czytaj więcej

22
Grudzień
1999
23:12

Gwiazda Krystyny Jandy

Gwiazda Krystyny Jandy w Alei Gwiazd w Łodzi

Czytaj więcej

17
Sierpień
1998
23:08

Ankieta POLITYKI

zobacz zdjęcie

Wybrana do grona najwybitniejszych aktorów XX wieku

Ankieta tygodnika POLITYKA – ANKIETA NA KONIEC WIEKU

Krystyna Janda głosami Czytelników tygodnika POLITYKA została wybrana do grona najwybitniejszych aktorów polskich XX wieku.

Czytaj więcej

25
Luty
1998
23:02

Telekamera

zobacz zdjęcie

Telekamera 1998

Nagroda od czytelników Teletygodnia

Czytaj więcej

25
Luty
1996
23:02

Złote Jabłko

zobacz zdjęcie

Złote Jabłko

Nagroda od Stowarzyszenia Kobiet Filmu i Telewizji za film „Pestka”.

Czytaj więcej

25
Luty
1996
23:02

Maska 1996

zobacz zdjęcie

Srebrna Maska

Nagroda przyznana z okazji 50-lecia Ekspresu Wieczornego.

Czytaj więcej

25
Luty
1996
23:02

Kaczka Specjalna

zobacz zdjęcie

Specjalna Złota Kaczka

Nagroda dla najlepszej aktorki w historii polskiego kina.

Miesięcznik FILM na swoje 50-lecie w 1996 roku przyznał specjalną Złotą Kaczkę
Dla Krystyny Jandy najlepszej aktorki w historii polskiego kina

Czytaj więcej

25
Luty
1995
23:02

super TV

zobacz zdjęcie

Nagroda czytelników SuperTV

dla najlepszej polskiej aktorki roku

Czytaj więcej

25
Luty
1995
23:02

Foto. Piotr Rogoyski 1993

zobacz zdjęcie

Nagroda za debiut reżyserski

na XX Festiwalu Filmowym w Gdyni. Za reżyserię filmu „Pestka”

Czytaj więcej

25
Luty
1994
23:02

Tytuł Osobowość Roku

zdobyty w ogólnopolskim rankingu teatralnym

Czytaj więcej

25
Luty
1993
23:02

superTV

zobacz zdjęcie

Nagroda czytelników tygodnika SuperTV

dla najlepszej polskiej aktorki roku

Czytaj więcej

18
Grudzień
1992
23:12

Złota Kaczka 1992

Nagraoda przyznana za głowna role w filmie ” Zwolnieni z życia ” w rez. Waldemara Krzystka

Czytaj więcej

25
Luty
1992
23:02

Srebrna Muszla

zobacz zdjęcie

Srebrna Muszla

Nagroda na Festiwalu Filmowym w San Sebastian za rolę w filmie Waldemara Krzystka „Zwolnienieni z życia”

Czytaj więcej

25
Luty
1992
23:02

Byk Sukcesu

zobacz zdjęcie

Byk Sukcesu

NAGRODA od miesięcznika „Sukces”.

Czytaj więcej

25
Luty
1991
23:02

Wiktor

Nagroda przyznana przez telewidzów

Czytaj więcej

25
Luty
1991
23:02

Krzyż Kawalerii Republiki Francuskiej

zobacz zdjęcie

Krzyż Kawalerii Republiki Francuskiej

za zasługi dla kultury francuskiej.

Czytaj więcej

25
Luty
1991
23:02

Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Polski

za zasługi dla kultury polskiej za granicą.

Czytaj więcej

25
Luty
1991
23:02

Nagroda dla najlepszej aktorki festiwalu

na I Belgradzkim Festiwalu Filmów Śródziemnomorskich. Za rolę w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie”

Czytaj więcej

25
Luty
1990
23:02

De Sica

zobacz zdjęcie

Nagroda im. Vittorio de Sici

na festiwalu filmowym w Sorrento – Neapolu przyznana za dorobek artystyczny

Czytaj więcej

25
Luty
1990
23:02

Złota Palma

Nagroda na festiwalu filmowym w Cannes za najlepszą rolę żeńską festiwalu. Za rolę w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie”.Zobacz video z uroczystości!

Czytaj więcej

25
Luty
1990
23:02

Nagroda Ministra Kinematografii

za rolę w filmie Krzysztofa Zanussiego „Stan posiadania”

Czytaj więcej

25
Luty
1990
23:02

Złote Lwy Gdańskie

Nagroda za najlepszą rolę żeńską na festiwalu filmowym w Gdyni. Za rolę w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie”

Czytaj więcej

25
Luty
1989
23:02

Nagroda Fundacji Kultury Polskiej

za wybitne kreacje aktorskie

Czytaj więcej

25
Luty
1989
23:02

Złota Kaczka

zobacz zdjęcie

Złota Kaczka

Nagroda dla najlepszej polskiej aktorki roku

Czytaj więcej

25
Luty
1989
23:02

Nagroda I stopnia przyznawana przez Ministra Kultury i Sztuki

Czytaj więcej

25
Luty
1989
23:02

Nagroda Prezydenta Warszawy

za rolę Medei w Teatrze Powszechnym.

Czytaj więcej

25
Luty
1988
23:02

Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza

przyznawana przez miesięcznik „Teatr” za rolę Medei

Czytaj więcej

25
Luty
1986
23:02

Nagroda na festiwalu filmowym w Montrealu

Za najlepszą rolę żeńską festiwalu, przyznana za rolę w filmie niemieckim Helmy Sanders-Brahms „Laputa”

Czytaj więcej

25
Luty
1981
23:02

Srebrny Asteroid

Nagroda za rolę w filmie Piotra Szulkina „Golem”, na XIX Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Trieście. Najlepsza rola kobieca na festiwalu.

Czytaj więcej

25
Luty
1978
00:02

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 1978

zobacz więcej zdjęć (3)

Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego

przynawana przez tygodnik „EKRAN”

Czytaj więcej

25
Luty
1978
00:02

Nagroda im. Leona Schillera

przyznawana przez SPATIF

Czytaj więcej

© Copyright 2019 Krystyna Janda. All rights reserved.

W roku 1990 Złotą Palmę dla najlepszej aktorki odebrała Krystyna Janda za główną rolę kobiecą w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie„.

Złota Palma dla najlepszej aktorki (fr. Prix d’interprétation féminine) jest nagrodą przyznawana corocznie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Nagroda pierwszy raz została przyznana w 1946 roku. Nagrodę przyznaje jury złożone z międzynarodowych filmowców.

Srebrna Muszla  na Festiwalu Filmowym w San Sebastian za rolę w filmie Waldemara Krzystka „Zwolnieni z życia

25 lutego 1992

Złote Lwy Gdańskie – Nagroda za najlepszą rolę żeńską na festiwalu filmowym w Gdyni za rolę w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie

1990

Międzynarodowa Nagroda Medal Karola Wielkiego została ustanowiona w Akwizgranie po II wojnie światowej i przyznawana jest corocznie od 1950 wybitnym osobistościom i instytucjom za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie.

W roku 2006 Medal Karola Wielkiego przyznano Krystynie Jandzie za wybitny dorobek aktorski oraz proeuropejskie nastawienie.