15
Lipiec
2006
07:07

Premiera „Skoku z wysokości” w Polonii

e- teatr.pl

Warszawa. Premiera „Skoku z wysokości” w Polonii
Krystyna Janda już w sobotę, 15 lipca zaprasza do Teatru Polonia na zabawę teatralną, która włącza widownię w sceniczną opowieść i zaprasza widzów do grania.

Nowy monodram w wykonaniu Krystyny Jandy „Skok z wysokości” Leslie Ayvazian to typowy one woman show, bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Każdego wieczoru 38 widzów będzie zapraszanych do czynnego udziału w zabawie. Przed spektaklem publiczności rozdawane będą role: kartki z tekstami, które trzeba przeczytać w odpowiednim momencie, dialogując z aktorką-bohaterką. Każdy spektakl będzie inny, bo co wieczór będzie inna publiczność. Największe pole do popisu będą mieli widzowie, którym trafi się rola Męża i Syna. Z nimi najczęściej dialoguje bohaterka.

Bohaterką „Skoku z wysokości” jest kobieta w średnim wieku. Opowiada historię swojego życia, którego stałymi bohaterami są mąż , syn, teściowa, gruby pan z basenu, znajomi, a nawet przygodni sprzedawcy czy hydraulik.
Kobieta spędza wraz rodziną wakacje w Grecji i, starając się przekonać samą siebie do skoku z trampoliny do basenu (cierpi na lęk wysokości), opowiada o wszystkich swoich życiowych porażkach. W kolejnych anegdotach w zabawny sposób udowadnia, że przynosi pecha wszystkim, którzy się kiedykolwiek z nią spotkali.

Ponieważ akcja sztuki rozgrywa się w małej greckiej miejscowości, aktorce towarzyszyć będzie co wieczór zespół grający grecką muzykę, a na finał rzecz jasna zabrzmi „Zorba”.

Fragment spektaklu, który Krystyna Janda zaprezentowała wczoraj na konferencji prasowej zapowiada pyszną zabawę!

12-07-2006
e- teatr.pl

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/27781.html

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.