30
Sierpień
2010
00:08

mam poczucie otwartej bramy

Mam poczucie otwartej bramy
Autor: greg
12:46 31.08.2010

Mam lęk w sercu, bo jesteśmy strasznie skłóceni, inteligencja jest dziś oddzielona od robotników. To jest przerażające. Wygraliśmy wolność, szansę na wspaniały kraj, starajmy się więc to robić, działać mądrzej iść do bogactwa. Ta sytuacja która się ostatnio zdarzyła mnie deprymuje. Jestem strasznie smutna.

Krystyna Janda (fot.arch.TVP)

Wszyscy poszliśmy w swoje strony, staraliśmy się to zrobić najlepiej jak umiemy. Są ludzie, którzy są słabsi nie nadążają za zmianami, odpadają w biegu. Państwo stara się stworzyć im ochronę, ale jakieś koszty tego muszą być .Żyjemy w wolnym kraju, każdy z nas dostaje szansę żeby coś zrobić. Ja nie mam poczucia, że ktoś staje nam na drodze, że ktoś nas powstrzymuje. Mam uczucie otwartych drzwi, otwartej bramy. I tylko do nas zależy dokąd pójdziemy.

Jestem zbulwersowana tym, co się wczoraj stało. Bardzo szanuję Henrykę Krzywonos za to, jakim jest człowiekiem, ale i za jej postawę przez te wszystkie lata. Ona jest nadzwyczajną osobą, doprowadziła do strajku, potem stworzyła rodzinny dom dziecka. Nie sądziłam, że te uroczystości przerodzą się w taką awanturę, choć przecież każde takie rewolucje mają swoje sporne elementy. Sądziłam, że wczorajsze uroczystości skupią się uhonorowaniu tego, że żyjemy w wolnym kraju.

Mam uczucie, że za każdym razem kiedy pojawia się Jarosław Kaczyński pojawia się jakaś destrukcja. My natomiast potrzebujemy konstrukcji, przy wszelkiej polaryzacji postaw i poglądów.

Krystyna Janda, aktorka filmowa i teatralna, prozaik i felietonistka, piosenkarka, dyrektor teatru.

www.tvp.info/opinie/komentarze

© Copyright 2024 Krystyna Janda. All rights reserved.