15
Lipiec
2006
07:07

Krystyna Janda na usługach publiczności

Krystyna Janda na usługach publiczności

Krystyna Janda zagra główną rolę, a w pozostałe postaci wcielą się widzowie. To pomysł na teatralne show „Skok z wysokości”, którego premiera odbędzie się w sobotę w Warszawie w Teatrze Polonia.
– Od zawsze szukałam tekstu pozwalającego nawiązać bliski kontakt z odbiorcami – mówi Rzeczpospolitej Krystyna Janda.

Autorka sztuki Leslie Ayvazian, dramatopisarka i aktorka, zwolenniczka scenicznych eksperymentów. Wymyśliła m.in. spektakl „Fotlihhst”, w którym pożyczała od widzów buty i w ten sposób wcielałam się w kolejne postaci. Bohaterka „Skoku z wysokości” jest kobietą w średnim wieku, cierpiącą na lęk wysokości, która stara się przekonać samą siebie do skoku z trampoliny.
Podczas przygotowań do skoku opowiada o swoich życiowych porażkach. Rozmawia z swoim synem o mężem oraz innymi ludźmi zgromadzonymi dookoła basenu. to właśnie w ich role wcieli się 27 osób wybranych spośród widzów, czytamy w Rzeczpospolitej.

Jak mówi K. Janda, przedstawienie będzie inne każdego wieczoru.
– To One Woman Show, Trudno tutaj mówić o budowaniu postaci. Jestem na usługach publiczności, dlatego ta rola za każdym razem będzie inna.
Podobne formy teatralne cieszą się dużą popularnością za granicą, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W Polsce są nowością.

http://wiadomosci.onet.pl/1355362,19,1,1,,item.html

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.