29
Sierpień
2009
00:08

Och! To znowu teatr!

Och! To znowu teatr!

Polonia pod wodzą Krystyny Jandy już tradycyjnie nie zwalnia tempa, co udowadnia, pokazując przez całe wakacje kilka swoich przedstawień dziennie.

Ale dwie sceny przy Marszałkowskiej i ta na pl. Konstytucji to dla Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury za mało. Pod koniec lipca podpisała ona umowę ze spółką Max Film na dzierżawę dawnego kina Ochota. Po renowacji budynku ma powstać tutaj Och-Teatr. Na inaugurację sceny, na przełomie grudnia i stycznia, zaplanowano premierę dawno niewidzianej w Polsce sztuki Maksyma Gorkiego „Wassa Żeleznowa” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

A na dużej scenie Polonii od lipca trwają próby do pierwszej musicalowej realizacji w tym teatrze. „Bagdad Cafe” to wzruszająca historia zaniedbanej Jasmin uciekającej od swojego męża i odkrywającej na nowo – w tytułowej knajpie – uroki życia. Nad choreografią z aktorami pracuje Emil Wesołowski, który, jak pisze w swoim dzienniku Janda: „(…) daje im wycisk jak trzeba, ledwo mięśnie wytrzymują”. Efekty „wycisku” zobaczymy 26 września.

© Copyright 2024 Krystyna Janda. All rights reserved.