10
Październik
2007
00:10

Styl gwiazd

Styl gwiazd

Niezwykłym miejscem jest gabinet Krystyny Jandy. Niewielkie wnętrze zaaranżowane zostało w kontrastowej czerwono-czarnej kolorystyce. Wnętrze w każdym szczególe przypomina o tym, że należy do charyzmatycznej artystki o wyjątkowej osobowości – opisują Cztery Kąty – dodatek do Gazety Wyborczej.

«Jakie wnętrza lubią polscy artyści? Okazuje się, że minimalistyczne i stonowane, ale zarazem ciepłe. Przyjrzyjmy się im bliżej…

Artyści to ludzie, którzy mają specyficzną wrażliwość estetyczną. To chyba między innymi dlatego, tak lubimy podpatrywać ich mieszkania, domy, samochody i ubrania. Zobaczmy w jakich wnętrzach lubią pracować i przebywać Justyna Steczkowska, Krystyna Janda i Maciej Zień.

Justyna Steczkowska niedawno urządzała swoje nowe studio. Chciała aby znalazło się w nim nie tylko miejsce do pracy, ale też część wypoczynkowa. Piosenkarka urządziła wnętrza meblami z kolekcji Modern oraz Visage marki Meble Vox. Studio ma bardzo ascetyczny wystrój. Sąsiaduje z nim duży salon pełniący funkcję wypoczynkową. Służy jako miejsce spotkań i odpoczynku muzyków podczas realizacji nagrań. Główne miejsce zajmują wygodne kanapy i fotel w jasnym kolorze tapicerki z klasycznymi bokami w kolorze wenge oraz ława ze szklanym blatem. Kameralny nastrój spotkań podkreśla lampa na długim, wygiętym w łuk chromowanym ramieniu, z przeźroczystym kloszem. W części jadalnej znalazł się duży stół z wygodnymi, tapicerowanymi krzesłami w rudym kolorze oraz wysokie komody. Nowoczesny, a zarazem ciepły klimat wnętrza podkreślają wysokie wazony z kolekcji Petra, których kształt i kontrastowe kolory przypominające afrykańskie rzeźby.

Krystyna Janda ma swoje miejsce na Ziemii – to jej teatr Polonia. Powstał on z pasji i miłości do teatru tej wybitnej aktorki. Nic zatem dziwnego, że założycielka teatru chciała, aby również jego wnętrze odpowiadało jej oczekiwaniem i pasowało do artystycznego klimatu Polonii. W garderobach zespołu wykorzystane zostały proste w formie toaletki Visage z wygodnymi, tapicerowanymi krzesłami i lustrami ze specjalnym, teatralnym oświetleniem. Pojemne szafy z tej kolekcji idealnie nadają się do przechowywania licznych kostiumów. W miejscu, w którym aktorzy przygotowują się do spektakli wybierając stroje, powtarzając ostatnie teksty, meble funkcjonujące na co dzień w domowych wnętrzach zyskują artystyczną duszę.

Niezwykłym miejscem jest gabinet Krystyny Jandy. Niewielkie wnętrze zaaranżowane zostało w kontrastowej czerwono-czarnej kolorystyce. Na tle malinowych ścian meble z kolekcji Kamasutra w orientalnej stylistyce i hebanowej barwie przypominającej lakę. Stylowa toaletka pełni funkcję biurka artystki, komoda mieści pliki scenariuszy i teksty sztuk. Grafiki kostiumów teatralnych na ścianie, liczne bibeloty na półkach i nastrojowe lampy na biurku dopełniają całości. Wnętrze w każdym szczególe przypomina o tym, że należy do charyzmatycznej artystki o wyjątkowej osobowości.

Maciej Zień, znany projektant mody wybrał kolekcję mebli Visage do aranżacji atelier oraz butiku w Warszawie. Minimalistyczny, włoski design tej kolekcji w połączeniu z wyszukanymi przedmiotami dekoracyjnymi – kryształowymi lampami i lustrami tworzy oryginalny klimat wnętrz. Egzotyczna kolorystyka mebli Visage w drewnianych, hebanowych ramach idealnie harmonizuje z podłogami w podobnej tonacji. Pojemne komody i szerokie regały mieszczą ekskluzywne tkaniny i dodatki potrzebne do projektowania kolekcji, a także sterty magazynów modowych. Wygodne sofy zapewniają komfort długich rozmów. Nowoczesną elegancję podkreślają przedmioty z aluminium „Hera” z kolekcji autorskiej artykułów dekoracyjnych Meble Vox.»

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.