02
Grudzień
2005
07:12

Janda otworzyła teatr

Krystyna Janda zrealizowała marzenie swojego życia. W dawnym warszawskim kinie Polonia (plac Konstytucji) otworzyła teatr!

Na razie działa mała scena Poloni – Fioletowe Pończochy. – Chciałam, aby ta nazwa skierowała uwagę na kobietę, ale też na jej marzenia – mówi Janda.

O kobietach w nowej Europie będą opowiadać najbliższe premiery. Krystyna Janda postanowiła przybliżyć widzom powieści pisane w ostatnich latach przez autorki z Europy.

Pierwsza premiera to „Stefcia Ćwiek w szponach życia” według powieści Dubravki Ugreąić. Stefcia (Agnieszka Krukówna) to bałkańska Bridget Jones. Jest maszynistką, która czeka na miłość swojego życia, albo po prostu na mężczyznę. Może go w sobie rozkochać albo uwieść. Byleby tylko dłużej nie być samą. Jest zdesperowana. Na szczęście w pobliżu jest Ciotka (Zofia Merle), która w przerwach na szukanie sztucznej szczęki, dzieli się z nią całym swoim doświadczeniem. W spektaklu występują również Viola Arlak i Michał Piela.

Kolejną propozycją będzie „Ucho, gardło, nóż” Vedrany Rudan – monodram Krystyny Jandy. Premiera 12 listopada. Na początku przyszłego roku Małgorzata Szumowska wystawi „Badania nad ukraińskim seksem” Oksany Zabużko (wystąpi Katarzyna Figura), a Przemysław Wojcieszek „Darkroom” Rujany Jeger. W teatrze Polonia będzie można też zobaczyć (już w grudniu) „Shirley Valentine” – przebój teatralny Krystyny Jandy, który przez kilkanaście sezonów grała w Teatrze Powszechnym.

Duża scena teatru na razie nie jest gotowa. – Skończyły się pieniądze – wyjaśnia aktorka.

Bilety na spektakle kosztują 50 zł.

© Copyright 2024 Krystyna Janda. All rights reserved.