26
Wrzesień
2021
07:09

dziennik 2021-09-26 05:41

Wczoraj zakończenie festiwalu filmowego w Gdyni, to nigdy nie był „ sprawiedliwy” festiwal, z różnych powodów, nie lubię go i omijam, ale wczoraj Agnieszka Holland otrzymała platynowe lwy i przemówiła:

– Moje filmy mówiły o pogardzie i nienawiści, o reżimach dzielących ludzi, politykach, którzy grają strachem i manipulują opinią publiczną, o skorumpowanych mediach. Miałam świadomość, że ten czas nie minął, ale zasnął i może się obudzić, jeśli nie będziemy czujni. To się niestety dzieje. Szczepionka Holocaustu i gułagów przestała działać – powiedziała. – Trudno mi się cieszyć naszym świętem, kiedy to samo dzieje się niedaleko, na naszych granicach, gdzie ludzie umierają z zimna w lesie, tylko dlatego, że są inni. Dzieje się to za naszym przyzwoleniem. Żadne demokratyczne państwo nie może pozwolić na to, żeby bezbronni i niewinni ludzie umierali na jego granicach. Umierali w milczeniu, jak bohaterowie moich filmów. Nie godzę się na to, żeby Straż Graniczna grała rolę strażników muru berlińskiego, a miejscowa ludność – donosicieli. Stan wyjątkowy został wprowadzony, żeby nie było śladów. Mam nadzieję, że człowieczeństwo wciąż będzie dla nas najważniejsze

Dziękujemy  za Jej filmy i postawę która jest nam wzorem od lat. Agnieszko dziękuję.

Gratuluję innym nagrodzonym.

Wczoraj  podczas podróży do Torunia, przeglądałam Internet, wpisy Polaków- Rodaków pod postami dotyczącymi uchodźców i sytuacji na granicy są haniebne! Okrutne, złe, głupie i podłe! Ludzie! Co się z Wami stało?! Czy zawsze tacy byliście? Aż tacy? Nie do uwierzenia.

My z Och-Teatrem wczoraj w Toruniu , dwa spektakle POMOCY DOMOWEJ w sumie dla 1600 widzów. Dziękujemy.
Wróciłam w nocy zmęczona, ale zadowolona, bo rano wzięłam 3 dawkę szczepionki i dałam radę z tą podróżą i 5 godzinami na scenie. Zapisałam  się na szczepienie i wyznaczono mi termin- za godzinę! w Milanówku, wszystko przez telefon ( zamieszczam zdjęcie informacji ze strony internetowej szczepień)

Dobrego dnia.

 

 

© Copyright 2021 Krystyna Janda. All rights reserved.