25
Styczeń
2020
17:01

VI Gala Kobiety Kobietom. Poznań 20.01.2020. Fot. Sławek Wąchała

zobacz więcej zdjęć (8)

VI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom z Magdą Umer i Krystyną Jandą

VI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom z Magdą Umer i Krystyną Jandą
24 stycznia, 2020 Sławek Wąchała

VI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom z Magdą Umer i Krystyną JandąI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom w Auli UAM przeszła do historii. W tegorocznej edycji wystąpiły dla zgromadzonej publiczności Magda Umer oraz Krystyna Janda. Dwie legendy polskiej kultury, charyzmatyczne osobowości wielu scen.
Program “Nasze ulubione piosenki”, który artystki wykonały to zbiór utworów stworzonych przez najwybitniejszych twórców.
Krystyna Janda zagrała ponad sto ról filmowych i teatralnych, jest wybitną aktorką, reżyserką spektakli, teatrów telewizji i filmów oraz autorką książek. Wielokrotnie nagradzana jako najpopularniejsza i najbardziej ceniona aktorka w Polsce. Nagradzana również na całym świecie, w tym w Cannes.
Magda Umer to piosenkarka i aktorka. Związana z kabaretami m.in.: Dreszczowisko, Stodoła. Reżyserka spektakli, widowisk i filmów. Występowała w spektaklach teatralnych i filmach. Autorka scenariuszy min. teatralnych, piosenek. Laureatka wielu nagród.
Artystkom towarzyszył zespół muzyczny pod kierunkiem Wojciecha Borkowskiego (fortepian) w składzie: Marek Wroński – skrzypce, Bartłomiej Krauz – akordeon, Paweł Stankiewicz – gitara, Kornel Jasiński – kontrabas, Piotr Maślanka na perkusji.
Gala Kobiety Kobietom jest zawsze przygotowywana przez kobiety z myślą o kobietach. Dzięki organizacji koncertu wspierany jest Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Przeźmierowie. Ośrodek jest przeznaczony do krótkotrwałego schronienia dla osób (mieszkańców województwa wielkopolskiego), doznających przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej. Oferuje warunki do odbudowania poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości oraz wzmacnia podjęte próby reorganizacji życia.
Gala została zorganizowana przez agencję So Simple z Poznania.

VI Wielka Gala Charytatywna Kobiety Kobietom z Magdą Umer i Krystyną Jandą

© Copyright 2024 Krystyna Janda. All rights reserved.