25
Maj
2018
09:05

Portal modaija.pl o Dzienniku 2005-2006

Bez Niej polska kultura byłaby w zupełnie innym miejscu. Trzeci tom kultowych już Dzienników Krystyny Jandy.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało trzeci tom kultowych już Dzienników Krystyny Jandy. Tym razem lata 2005 – 2006. To krok milowy w życiu Krystyny Jandy! 29.10.2005 otwarcie Teatru Polonia, budowanie repertuaru i zespołu.
Na początek scena Fioletowe Pończochy. W grudniu 2006 roku premierą „Trzy Siostry” Antoniego Czechowa zainaugurowała swoją działalność Duża Scena Teatru Polonia. I wszystko jakby w innym życiu: Edward Kłosiński zdrowy, dzieci w domu… Wszystko było bezpiecznie…
Dlaczego warto sięgnąć po kolejny tom Dzienników? Bo Krystyna Janda – jak „guma do żucia” – warto mieć ją zawsze przy sobie.
Krystyna Janda jaką znamy, podziwiamy i uwielbiamy.
Zapiski wybitnej aktorki z lat 2005–2006 to wnikliwa i szczera opowieść o najważniejszym projekcie jej życia – powołaniu Fundacji i budowie Teatru Polonia, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić polską mapę teatralną. Jest pot, łzy, upór i radość pierwszej premiery.
Dlaczego warto czytać notatki aktorki, piosenkarki, reżyserki, bizneswoman, tudzież czułej matki i żony oraz gospodyni zbierającej przepisy kulinarne? Dlatego, że jest w nich ciekawie przedstawiony kawał historii Polski.
Jarosław Reszka
Krystyna Janda próbuje w dziennikach znaleźć oazę spokoju, enklawę dla siebie, sposób na odpoczynek od stresu i zmartwień.

Izabela Mikrut, modaija.pl, 25.05.2018

Moi Drodzy, co ja Wam mogę dać? Co ja Wam mogę napisać? Czego ode mnie oczekujecie? To zwykłe, takie „ot sobie” zapiski Aktorki. Wybrałam sobie sposób, płaszczyznę, na której się z Wami spotykam, a spotykam się, bo mam na to ochotę, bo jest mi to potrzebne, bo jestem mniej sama, bo jest mi miło. Myślę o Was jak o rozmówcach, adresatach, przyjaciołach…
Krystyna Janda, 10 stycznia 2005
Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację, a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr, które prowadzi do dziś.
Krystyna Janda Dziennik 2005 – 2006
Format: 147 mm x 208 mm
Liczba stron: 608
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 07-06-2018
Kategoria: Biografie, wspomnienia
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Bez Niej polska kultura byłaby w zupełnie innym miejscu. Trzeci tom kultowych już Dzienników Krystyny Jandy.

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.