14
Luty
2015
09:02

Pamiętnik z powstania warszawskiego cd

zobacz więcej zdjęć (3)

Pamiętnik z powstania warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego wydało „Pamiętnik z powstania warszawskiego”  na cd i dvd. Wydawnictwo jest zapisem spektaklu przygotowanego specjalnie na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Reżyserem, adaptatorem i odtwórcą głównej roli w spektaklu była Krystyna Janda, a muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Premiera Pamiętnika z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego odbyła się 1 sierpnia o północy w MPW. Spektakle można było obejrzeć tylko przez pięć dni.

Siedemdziesiąta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego była dla MPW momentem wyjątkowym – mówi dyrekcja MPW –Zaproszenie do stworzenia rocznicowego spektaklu przyjęła Krystyna Janda. Dokonując adaptacji, reżyserując i występując w „Pamiętniku z powstania warszawskiego”, ustanowiła nową przestrzeń odbierania tego dzieła. Spektakl z muzyką skomponowaną przez Jerzego Satanowskiego, w interpretacji Jandy i wybitnych młodych artystów był wejściem na zaskakującą ścieżkę dźwiękową, wyrażającą to, czego nie oddawało słowo pisane. Całości dopełniły światła wykreowane przez Katarzynę Łuszczyk.

Muzyka skomponowana przez Jerzego Satanowskiego do słów Białoszewskiego, w interpretacji Krystyny Jandy i innych muzyków to: „63 dni powstańczej tragedii, codzienności, śmiechu, głodu i śmierci, które wydają się być tak blisko, że czas zwalnia. Spektakl przytłacza i zostawia nas z pytaniami: Jaki jest sens? Czy to się powtórzy? Dlaczego zginęli? Czy też bym zginął? Każdy na te pytania odpowie sobie sam”.

…………….

Warszawa. Spotkanie z Krystyną Jandą i Jerzym Satanowskim

Zapraszamy 27 lutego (piątek) o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Krystyną Jandą i Jerzym Satanowskim, twórcami spektaklu „Pamiętnik z powstania warszawskiego”, przygotowanego specjalnie na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się w Empiku w Arkadii.

Reżyserem, adaptatorem i odtwórcą głównej roli w spektaklu „Pamiętnik z powstania warszawskiego” była Krystyna Janda, a niezwykłą muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Spektakl był wystawiany między 1 a 5 sierpnia w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapis spektaklu został wydany na DVD (nagranie) oraz CD (studyjny zapis muzyki).

 

 

 

Nagranie stanowi zapis premiery spektaklu „Pamiętnik z powstania warszawskiego”, która odbyła się 1 sierpnia 2014 roku w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaproszenie do stworzenia rocznicowego spektaklu przyjęła Krystyna Janda. Dokonując adaptacji, reżyserując i występując w Pamiętniku z powstania warszawskiego, ustanowiła nową przestrzeń odbierania tego dzieła. Spektakl z muzyką skomponowaną przez Jerzego Satanowskiego, w interpretacji Jandy i wybitnych młodych artystów był wejściem na zaskakującą ścieżkę dźwiękową, wyrażającą to, czego nie oddawało słowo pisane. Całości dopełniły światła wykreowane przez Katarzynę Łuszczyk. (płyta DVD)

 

Na rynku ukazała się także płyta ze studyjnym zapisem muzyki ze spektaklu stworzonego przez Krystynę Jandę dla Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Muzyka skomponowana przez Jerzego Satanowskiego do słów Białoszewskiego, w interpretacji Krystyny Jandy i wybitnych muzyków to: „63 dni powstańczej tragedii, codzienności, śmiechu, głodu i śmierci, które wydają się być tak blisko, że czas zwalnia. Spektakl przytłacza i zostawia nas z pytaniami: Jaki jest sens? Czy to się powtórzy? Dlaczego zginęli? Czy też bym zginął? Każdy na te pytania odpowie sobie sam. (płyta CD)

© Copyright 2023 Krystyna Janda. All rights reserved.