19
Sierpień
2018
23:36

Józef Fryźlewicz

zobacz zdjęcie

Bolsława i Juliana - wszystkiego dobrego

Nie żyje nasz Kolega Józef Fryźlewicz. Grał także w Teatrze Polonia. Panie Józefie ze smutkiem żegnamy. 🖤 🖤 🖤

19
Sierpień
2018
20:35

WEEKEND Z R. 19.08.2018, Och-Teatr. Fot. Rafał Mohr

zobacz zdjęcie

Bolsława i Juliana - wszystkiego dobrego

Gramy WEEKEND Z R. 💛

19
Sierpień
2018
19:16

MÓJ PIERWSZY RAZ - Natalia Berardinelli i Agnieszka Krukówna - próba 19.08.2018. Fot. Krystyna Janda

zobacz więcej zdjęć (9)

Bolsława i Juliana - wszystkiego dobrego

Dzisiejsza próba spektaklu MÓJ PIERWSZY RAZ.

19
Sierpień
2018
08:27

Tomasz Konieczny

zobacz więcej zdjęć (2)

Bolsława i Juliana - wszystkiego dobrego

Przedwczorajszej nocy wysłuchałam w operze WINTERREISE Schuberta w interpretacji Tomasza Koniecznego. Obezwładniająco piękny wielki głos, żadnych problemów technicznych, aktorska interpretacja bo Tomasz jest z pierwszego wykształcenia aktorem, zagrał u mnie Tristana w moim spektaklu dla Teatru TV „Tristan i Izolda” Ernesta Bryla. Niedawno zaśpiewał Zbigniewa w moim łódzkim „Strasznym dworze”. Dziś światowej sławy śpiewak, tylko wpada do Polski na moment żeby Go podziwiać.
Niestety tłumaczenie Barańczaka skądinąd bardzo zabawne, nie trafiło mi do przekonania akurat w tym utworze, przy tym monumentalnym głosie. Chyba wolałabym aby Tomasz śpiewał te poezje Mullera po niemiecku. Tłumaczenie pana Barańczaka świetne … w czytaniu. Ale to była tak czy owak zaczarowana noc.
PS. Płyta w sprzedaży.

16
Sierpień
2018
17:02

Mój pierwszy raz - plakat. Teatr Polonia - premiera 6 września 2018

zobacz zdjęcie

Rocha i Joachima - wszystkiego dobrego

Zapraszamy. Bilety www.teatrpolonia.pl

11
Sierpień
2018
18:32

Św. Lipka - 11.08.2018 Dziennik

zobacz więcej zdjęć (24)

Zuzanny i Filomeny - wszystkiego dobrego

Św. Lipka dziś.

11
Sierpień
2018
07:17

KONSTYTUCJA - 11 sierpnia 2018 Dziennik

zobacz więcej zdjęć (4)

Zuzanny i Filomeny - wszystkiego dobrego

Szukacie koszulek, broszek, znaczków, breloczków z napisem KONSTYTUCJA. Do mnie wysyłacie zapytania czy nie wiem gdzie można kupić.
Można za nieduże pieniądze wyprodukować, istnieje dużo firm i punktów usługowych, które to robią, przypominam że nie trzeba tym razem zgody autora, słynnego już dziś plakatu.
Plakat autorstwa Luki Rayskiego dostępny jest na warunkach domeny publicznej (CC Zero https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl ), do swobodnego wykorzystania (kopiowania, remiksowania, rozpowszechniania) bez konieczności pytania autora o zgodę.
Plakat w wersji do druku można pobrać tutaj: www.demokracjailustrowana.pl
Ale …można też wziąć …spray, flamaster, farby do tkanin, kolorowy lakier, wyszywanki, nitki do wyszywania, co komu przyjdzie do głowy i na co kreatywność pozwoli i na koszuli, podkoszulce czy czym tam kto chce napisać zwyczajnie KONSTYTUCJA. Pamiętając aby wyróżnić TY i JA.
Tak więc zachęcam do festiwalu twórczości, do uruchomienia kreatywności i wyobraźni. A każdy z tych napisów będzie miał ogromne dla nas wszystkich znaczenie. Ukłony.
PS. Nie wiem gdzie się kupuje koszulki i przypinki ze znanym napisem KONSTYTUCJA. Coś jest na Allegro, ale mało.

11
Sierpień
2018
07:00

11 sierpnia 2018 - DZIENNIK

zobacz więcej zdjęć (2)

Zuzanny i Filomeny - wszystkiego dobrego

Nasza ulubiona gazeta warszawska, wejdźcie w Internet i zobaczcie redakcję i współpracowników. Chyba wykupię prenumeratę.

11
Sierpień
2018
06:37

KTO NAS ODWIEDZI? JADWIGA JANKOWSKA-CIEśLAK I JAN PESZEK

zobacz zdjęcie

Zuzanny i Filomeny - wszystkiego dobrego

Och-Teatr. KTO NAS ODWIEDZI? Jadwiga Jankowska i Jan Peszek. Gramy jeszcze sobota niedziela 💛 💛 💛 💛 💛 💛

06
Sierpień
2018
07:10

Piotr Szulkin 1950-2018

zobacz więcej zdjęć (31)

Sławy i Jakuba - wszystkiego dobrego

🖤 Piotr Szulkin. Piotr umarł wczoraj w Warszawie. Zamieszczam zdjęcie z Jego młodości, bo takim Go pamiętam najlepiej i przepraszam, że teraz będę pisać o sobie.
Skończyliśmy to samo Liceum Plastyczne w Łazienkach. Byli, z moim serdecznym przyjacielem Tomkiem Osińskim, trzy klasy wyżej. Podobno Piotr wydrapał pewnego dnia cyrklem na ławce -Anda -bo tak wtedy mnie nazywano. Potem Tomek wyjechał do Ameryki, Piotr poszedł do szkoły filmowej ja do teatralnej. Zagrałam w Jego pierwszym szkolnym filmie i to był w zasadzie mój debiut, potem zagrałam w „Golemie” , „ Wojnie światów” i „ Obi-oba” do którego też mój mąż Edward Kłosiński zrobił zdjęcia. Były to w zasadzie filmy sience fiction z aluzjami do sytuacji politycznej w Polsce. Piotr był talentem, umysłem, osobowością naprawdę niezwykłą. Byłam pod absolutnym wpływem Jego wyobraźni, kreacyjności, niekonwencjonalności myślenia i odwagi w sztuce. To jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu, wiele się od Niego nauczyłam.
W późniejszych latach prawie się nie widywaliśmy, straciliśmy kontakt. Słyszałam że chorował. Zostawił po sobie 6 bardzo oryginalnych, o dużej sile filmów.
Niech odpoczywa w spokoju, był duszą niespokojną.

© Copyright 2018 Krystyna Janda. All rights reserved.