09
Lipiec
2018
19:07

2 000 000 KROKÓW - premiera na Placu Konstytucji - 9.07.2018

zobacz więcej zdjęć (6)

dziennik 2018-07-10 00:32

Jesteśmy po premierze spektaklu 2 000 000 KROKÓW na Placu Konstytucji, wszystkim twórcom dziękujemy. Publiczności także. Teraz zapraszamy każdego dnia ❤️

Autor: Piotr Rowicki
Czas trwania: 60 minut, bez przerwy
Data premiery: 9 lipca 2018
Adaptacja: Piotr Rowicki
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Joanna Załęska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska

Obsada:
Krystyna Janda (głos Matki), Agnieszka Przepiórska, Tomasz Ciachorowski, Janusz R. Nowicki
Była sobie dziewczynka. Ani mała ani duża – w sam raz. Tak jej się przynajmniej wydawało. Miała na imię Lidka i bardzo tego imienia nie lubiła. Nie lubiła też zup, deszczu i szurających kapci swojego nieco zwariowanego dziadka. Nie lubiła, kiedy ciągle sprawdzał pogodę, chociaż nigdy nigdzie nie wychodził. Ale najbardziej nie lubiła, kiedy jej mama wyjeżdżała. Lubiła za to, kiedy mama wracała. Najpierw raz na miesiąc, później raz na dwa miesiące, a w końcu tylko na święta. Lubiła myśleć o mamie przed snem, a potem śnić o niej i budzić się z myślą, że jest obok. Ale mama była w Bergamo, we Włoszech, dwa miliony kroków stąd.
Poznajcie niezwykłą historię życia zwariowanej Lidki, jej podróży i zakochanego w dziewczynie Adriana. To spektakl o problemach, ale i o urokach wchodzenia w dorosłość, skierowany zarówno do młodzieży, jak i do całej rodziny. Powstał na podstawie książki Piotra Rowickiego „16.10 do Bergamo”, wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.
Spektakl dla widzów od 10. roku życia.
Spektakle plenerowe w 2018 r. dofinansowano ze środków:

© Copyright 2019 Krystyna Janda. All rights reserved.