Dorobek artystyczny

19
Maj
2017
00:05

KOBIETA Z ŻELAZA - ROZMOWA Z KRYSTYNĄ JANDĄ

KOBIETA Z ŻELAZA – ROZMOWA Z KRYSTYNĄ JANDĄ

19 maja 2017

Z aktorką Krystyną Jandą dla specjalnego wydania dwutygodnika Viva! Polish Cinema na 70. MFF w Cannes rozmawia Ola Salwa.

Ola Salwa: W 1990 roku, podczas 43. edycji festiwalu w Cannes, zdobyła Pani Złotą Palmę dla najlepszej aktorki za rolę Antoniny Dziwisz w filmie Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie”. Jak Pani to wspomina?

 Krystyna Janda: Nie byłam na to zupełnie przygotowana. Do Cannes przyleciałam na prezentację „Przesłuchania” i wróciłam od razu do Polski. Miałam małe dziecko i siedziałam z nim na wsi. Kilka dni później znalazł mnie na tej wsi w lesie, przedstawiciel producenta i oświadczył, że muszę wrócić do Cannes, że powinnam. Pomyślałam, że może producent – Janusz Morgenstern i reżyser – Ryszard Bugajski chcą jednak, żebym była na zakończeniu festiwalu. Nie przyszło mi do głowy, że mogę dostać nagrodę. Bardzo nie chciałam jechać, to nie był rodzinnie dobry moment, dziecko było malutkie, chwilę później okazało się, że znów jestem w ciąży. Ale uznałam, że mam jednak do wypełnienia obowiązki wobec producenta i polskiego kina i pojechałam. Poza tym ten film, ta rola, były dla mnie naprawdę ważne. Do Cannes dotarłam na dwie godziny przed uroczystością. Rozglądałam się, gdzie na Croisette jest zakład fryzjerski, ale ostatecznie poszłam do hotelu. I… natychmiast zasnęłam. Obudził mnie telefon, że trzeba już iść na galę. Szybko się ubrałam, przeczesałam i pobiegłam do samochodu, który miał mnie zawieźć na czerwony dywan. Powiedziano, że nie mogę tam pójść na piechotę. Wszystko to było dosyć traumatyczne i stresujące. Dodatkowo przywiozłam ze sobą z Polski moje miłe zmęczenie macierzyństwem.

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2017
23:04

Krystyna Janda - człowiek z teatru

Krystyna Janda – człowiek z teatru

 Napisano oraz powiedziano o niej zarówno wiele dobrego, jak i złego. Nie spoczywa na laurach, a codzienną, sumienną pracą wytrąca bezzasadnej krytyce oręż z rąk. Nadano jej rozmaite tytuły, nazywając m.in. najbardziej wpływową kobietą w Polsce, Człowiekiem Wolności w dziedzinie kultury, najlepszą oraz najbardziej popularną aktorką w kraju. Jednak zdaje się, że Krystyna Janda każdego dnia jest laureatką pozamaterialnych plebiscytów tworzonych dla aktorki chyba w sposób najważniejszy, bo bazujący na zaufaniu oraz szacunku, jakim darzy ją publiczność.

Czytaj więcej

24
Kwiecień
2017
00:04

Wprost, 2017.04.24 Kobieta z żelaza_1

zobacz więcej zdjęć (4)

KOBIETA Z ŻELAZA

Kobieta z żelaza

Ukazujący się dziennik Krystyny Jandy to ewenement na skalę światową. Nikt ze współczesnych artystów nie prowadził tak systematycznie zapisków. Jest w nich „cała Janda”.

Leszek Bugajski

W dziejach polskiego teatru i kina było sporo gwiazd, ale Krystyna Janda jest jedna. Tamte gwiazdy były szanowane, wielbione i kochane, ale ich artystyczne możliwości były z reguły ograniczone: zdobywały widzów albo rolami romantycznymi, albo komediowymi, jednak żadna nie była tak wszechstronna jak Janda. Dla niej – zdaje się – nie ma ograniczeń. Teatr, kino, estrada – wszystko jej jedno. Trzeba zagrać współczesną kobietę, proszę bardzo, trzeba się pokazać w sztuce antycznej czy szekspirowskiej, robi to z sukcesem. Z równym powodzeniem wciela się w najlepszą (Marię Callas), jak i w najgorszą (Florence Jenkins) śpiewaczkę świata

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2017
14:04

Prof. Skarżyńska: Krystyna Janda to taka nasza Kryśka

Prof. Skarżyńska: Krystyna Janda to taka nasza Kryśka

WYWIAD

Agnieszka Kublik

Gazeta Wyborcza, 22 kwietnia 2017

Krystyna Janda po śmierci męża nie zamknęła się w bólu, wyszła do ludzi. Pokazała wielu kobietom, że z nieszczęścia można wyjść bez wrogości do całego świata. Że twórcza praca z ludźmi i dla ludzi to najlepsza rzecz pod słońcem. Rozmowa z prof. Krystyną Skarżyńską.

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2017
13:04

Gazeta Wyborcza - okładka 22.04.2017 Fot. Robert Jaworski

zobacz więcej zdjęć (2)

Krystyna Janda: Gdy się budzę, myślę sobie 'Co mi jest? A, to Polska mi jest'

Krystyna Janda: Gdy się budzę, myślę sobie ‚Co mi jest? A, to Polska mi jest’

Agnieszka Kublik

Gazeta Wyborcza, 22 kwietnia 2017 

 

Znajomi z Europy dzwonią: – Co tam? Jeszcze tam siedzisz? A nie przyjechałabyś? Rzuć to! Swoje zrobiłaś, udowodniłaś, zagrałaś. Trzeba żyć godnie. – Zwariowaliście?! Ja mam tu tyle do zrobienia! Artysta nie ma prawa mieć nic w dupie. Sylwetka Krystyny Jandy.

Czytaj więcej

21
Kwiecień
2017
22:04

21.04.2017 promocja "Dziennika 2000-2002" w Centrum Premier Czerska 8/10

zobacz więcej zdjęć (15)

Krystyna Janda w Centrum Premier Czerska 8/10

Krystyna Janda w Centrum Premier Czerska 8/10: Rodzi się faszystowska Polska. Nie spodziewałam się, że przyjdzie mi taką spotkać

Kajetan Kurkiewicz

Gazeta Wyborcza –Online, 21 kwietnia 2017 | 22:19

– Od 45 lat spotykam się z widzami na scenie. Słucham ich reakcji, ciszy, westchnień. To dialog. Mój dziennik i inne kreatywne działania opierają się na tej wiedzy. Oni uczą mnie, o czym albo jak mam pisać – mówiła Krystyna Janda. W piątek 21 kwietnia wybitna aktorka i reżyserka była gościem Centrum Premier Czerska 8/10.

Czytaj więcej

14
Kwiecień
2017
00:04

Krystyna Janda: Na bankiecie po przedstawieniu najczęściej słyszałam: Pani bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda: Na bankiecie po przedstawieniu najczęściej słyszałam: Pani bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda

Urodziłam się o drugiej w nocy, ale były jakieś kłopoty z porodem, mama opowiada, że właściwie to pielęgniarka uratowała mi życie. W podziękowaniu mama zaproponowała jej, żeby wybrała dla mnie imię. Ta podobno powiedziała: Danusia albo Krysia. Danusia to imię pierwszej narzeczonej mojego ojca, więc mama „złapała” Krysię – pisze Krystyna Janda w „Dziennikach 2000-2002”, które właśnie się ukazały.

Czytaj więcej

14
Marzec
2017
12:03

Cosmetics reporter, nr1-2, I-VI 2017, s.124-127

zobacz więcej zdjęć (2)

POSITIVELY CRAZY - KRYSTYNA JANDA

POSITIVELY CRAZY

Positively Crazy is a new series of articles, in which we would like to introduce people, who as Wojciech Młynarski sang – cannot be steamrolled over, live their colorful lives to the fullest, have the most vivid dreams and stand out from the rest through their exceptional actions and personalities.

The positively crazy live and work among us, they are everywhere, they just need to be noticed, so we are open to candidates submitted by you.

In this issue:

She once said about herself: “I have three children, a second husband, three dogs, one cat, I’m 1.66 cm tall, wear size 37 shoes, weigh between 44 and 60 kg and I’m permanently on a diet, which means I eat and with every bite I think that it was the last one. I don’t think I’m exceptional. I’m as average as they come.” But that’s not the case! She’s unique, she even smiles differently, with the corners of her mouth facing downwards. A woman with an endless source of energy, who always has the courage to have an opinion and speak out about important issues, go against the flow. She couldn’t find a face cream which fit her needs so… she created her own! For millions of Poles she is a role model, for the more conventional she may be irritating, but without a doubt she is positively crazy!

Czytaj więcej

12
Luty
2017
14:02

Nasze Czasopismo, nr 2/luty 2017, s.18

zobacz więcej zdjęć (3)

"Ważne, żeby nie przeżyć życia byle jak, przez zaniechanie"

Z Krystyną Jandą, gwiazdą teatru i filmu, wielką animatorką kultury, rozmawia Marcin Stankiewicz

Duża Scena Teatru Polonia obchodzi właśnie 11. urodziny. Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury założyła Pani z mężem w 2004 r. Sukcesy artystyczne przeplatały się z problemami życiowymi i finansowymi. Warto było podjąć to wyzwanie?

Według mnie tak, ale wolałabym, aby Widzowie to oceniali. Według mnie krajobraz teatralny wyglądał by inaczej, dużo bardziej ubogo, bez naszych dwóch teatrów działających tak dynamicznie, podejmujących tak różne tematy, w dorobku których są naprawdę wybitne inscenizacje, ważne spektakle, grających 880 razy razy rocznie, z ponad 300 aktorami z całej polski w obsadach. . .

Czytaj więcej

06
Luty
2017
02:02

Teatr jest radością

Jakub Kasprzak: Zapowiedziano mi, że ma Pani powyżej uszu rozmów na temat polityki i kontaktów z władzami.

 

Krystyna Janda: Tak, nie rozmawiajmy o tym. Tak będzie lepiej. Po co mamy się denerwować podczas tego wywiadu o teatrze.

 

Obiecuję, że nie będę o to pytał. Przyznaję, że jestem osobą młodą i początki Teatru Polonia sięgają początków mojego świadomego zainteresowania teatrem…

 

Naprawdę? Dla pana Teatr Polonia był w Warszawie od zawsze? To zabawne. Dla mnie ten teatr powstał wczoraj. Wszystko jest w nim świeże i młode… i nie wiadomo, co będzie dalej, bo to dopiero początek.

 

Czytaj więcej

17
Grudzień
2016
02:12

Gazeta Wyborcza-Co jest grane-16.12.2016

zobacz więcej zdjęć (2)

Trudno jest milczeć - Gazeta Wyborcza, 16.12.2016

Trudno jest milczeć

W Och-Teatrze trwają próby do „Lekcji stepowania” w reżyserii Krystyny Jandy. Premiera 20 grudnia.

 

Izabela Szymańska

Rozmowa z Krystyną Jandą

Izabela Szymańska: Lubi pani tańczyć?
Krystyna Janda:
– „Nienawidzę”. Chyba nie umiem. I wstydzę się. Byłam dwa lata w studium baletowym, na szczęście okazało się że mam problemy z kręgosłupem. Kiedy dorosłam, nie tańczyłam. Podziwiam tych, którzy tańczą. Lubię taniec generalnie.
Bohaterowie wystawianej przez Panią „Lekcji stepowania” spotykają się podczas zajęć tanecznych. Jakie problemy chcą wyrazić? Czy sala ćwiczeń jest dla nich jak pokój terapeuty?

– Na terapię chodzą osobno, taniec jest dodatkiem zaleconym przez lekarza, zajęciem grupowym, które pozwoli im się otworzyć, zapomnieć, znaleźć przyjaciół. Każda z postaci ma inny problem. Sztuka Richarda Harrisa jest tekstem społecznym, interwencyjnym, jak wiele dramatów angielskich, np. „Dziewczyny z kalendarza”, wpisuje się nurt teatru, który ma pomóc bohaterom, a przez nich też widzom, pozbierać się i przewalczyć swoje problemy. W „Lekcjach stepowania” prezentowane są często w tej chwili omawiane, obecne, problemy. Jedna z postaci nie może mieć dzieci, inną bije mąż, jeszcze inna ma problemy z toksycznym związkiem, ktoś nie umie sobie poradzić z dzieckiem, ktoś nie może sobie ułożyć życia bo musi zajmować się ojcem inwalidą, jest też bardzo nieśmiały mężczyzna, któremu umarła żona, jest kobieta chora na raka, dziewczyna z mężem na bezrobociu, starsza osoba samotna. Kończy się cała ta zawiła, dość skomplikowana i równie często bardzo zabawna historia problemów i niemożności, zwycięstwem, dużym pokazem tanecznym; pomimo wszystkich problemów bohaterowie potrafią pokonać własne egoizmy, związać się w grupie i pokonać siebie i problemy.

 

Bardziej ruch czy wsparcie grupy toruje im drogę do celu?
– Ruch ma tylko dodatkowe, teatralne i bardzo efektowne znaczenie. Rolę Mavis, którą w filmowej wersji tego tekstu grała Liza Minelli, u nas gra Anna Iberszer, wspaniale tańcząca aktorka. Jest taka scena w połowie spektaklu, kiedy Mavis wchodzi na salę ćwiczeń i tańczy, żeby wytańczyć, czy zatańczyć stres, „zatupać” problem. I moim, reżysera zadaniem jest dopilnować, żeby widz najpierw widział problem, a dopiero potem taniec. Sam taniec bez problemu w tej sztuce nic nie znaczy. Tego tekstu nie realizuje się żeby „ efektownie tańczyć”, mimo ostatniej modzie czy popularności tańca. Raczej obok, przy okazji tej mody. Ludzi, którzy są zagubieni i nie radzą sobie w naszym świecie, przybywa. Kręgów przyjaciół, grup wspólnie myślących, działających , życzliwych sobie i się wspierających, jest coraz mniej, samotnych w tym wszystkim coraz więcej. Mamy uczucie że dobra jest coraz mniej, że każdy gest pomocy jest podejrzany. Poszukujemy recept, zasad postepowania, spokoju, szczęścia wreszcie lub choćby harmonijnego życia. Ten tekst ma na nowo o czymś przypomnieć, tylko tyle. Jeśli ten spektakl nam „wyjdzie” będzie i radością i potrzebą.

Zbliża się koniec roku, wyjątkowo rewolucyjnego. Jak Pani go zapamięta?
– Jeśli chodzi o teatr premier zrealizowaliśmy tyle ile zaplanowaliśmy, jesteśmy pod tym względem bardzo „subordynowani”, przez 11 lat nawet o dzień nie przesunęliśmy żadnej premiery. Dodatkowo, w tym roku oprócz naszych premier, jakby w prezencie dla nas, Iwan Wyrypajew zrobił w Teatrze Polonia własny tekst „Słoneczna linia” i liczę na to, że w przyszłym roku, jesienią, zrealizuje kolejny, tym razem w Och-Teatrze. Mamy publiczność i dalsze plany. Gramy codziennie. 300 świetnych aktorów z całej Polski. Zobaczymy tylko co będzie dalej. Dla mnie tylko „ciężar jest coraz cięższy” odpowiedzialność za to czego się podjęłam większa i lęk o przyszłość jest bardziej lękliwy.

 

A patrząc na 2016 poza teatrem?
– Chyba wszyscy zdają sobie sprawę jak wielka zmiana się dokonała, to jest inne życie, myślenie, perspektywa, horyzonty – dla mnie dużo bardziej pesymistyczne. Rozumiem że dla wielu Polaków przeciwnie, zmiany są optymistyczne, ale nie wiem jakimi drogami biegną ich myśli, tego nie pojmuję. Ja niestety sądząc po tym co już się stało i staje każdego dnia spodziewam się, że nastąpi duże ograniczenie naszej radosnej wspinaczki do góry, twórczości i poczucia wolności artystycznej, która do tej pory ograniczana była tylko finansami, wielkością sceny, opłacalnością spektaklu. Dla mnie to generalna zmiana, o 180 stopni. Staram się myśleć tak samo i być tym samym człowiekiem, ale nie ukrywam, że każdego dnia budzę się z uczuciem, że stało się coś bardzo złego. Mówię nie o teatrze, teatr jest tylko elementem, mówię o Polsce a Polska to nasze życie. Życie wspólne i każdego z nas z osobna.

 

Z mojej perspektywy najważniejszym wydarzeniem z Pani udziałem było zachęcenie kobiet do udziału w Czarnym Proteście.

– Dla mnie to była niespodzianka. Wspomniałam na Facebooku, protest Islandzkich kobiet sprzed lat i napisałam – a może by tak… Ale piszę tam wiele rzeczy i nagle to zostało tak podchwycone! Mam 64 lata, część z nich przeżyłam za komunizmu, część podczas walki o zmianę, i w końcu ponad 25 lat w wolności; dzisiaj jestem osobą totalnie wolną, niezdolną do pogodzenia się z ograniczeniami z którymi się nie zgadzam, jakimikolwiek zresztą, ale i bardzo ostrożną – wiele rzeczy widziałam, wielu nie potrafię jednoznacznie ocenić. Ale gdy coś rymuje się z tym co już w życiu przerabiałam to moje sądy są kategoryczne i jednoznaczne. Powiem krótko – nie jestem dziś przy nadziei. Niestety. Myślę, że to będzie szkodliwy, jałowy i smutny czas. I żeby była jasność, dla wszystkich. I dla tych co za i co przeciw.

W jakimś sensie zmieniło to moje dotychczasowe życie, człowieka 25-lecia wolności, bo takim wyróżnieniem mnie zaszczycono. Wielokrotnie dziś jestem w sytuacjach, w których muszę się wypowiadać na tematy polityczne, a niechętnie do tego wracam, myślałam że to już się dla mnie skończyło razem z nastaniem wolności. Jestem od 25 lat reżyserem, od 11 lat szefową dwóch teatrów – aktorką, mam wrażenie od zawsze, i to moje miejsce, to moja domena, opowiadam o Polsce na scenie. I marzę, żeby dalej tak było. Boję się ponadto żeby moje zaangażowanie nie zaszkodziło fundacji, bo ta władza jest mściwa, nietolerancyjna, tak mściwej nie znałam, ale trudno, trudno jest milczeć.

Czy ta sytuacja i Pani zaangażowanie ma wpływ na publiczność?
– Widzów jest jakby więcej. Nie wiem. Kiedy zobaczyłam pierwsze marsze KODu to powiedziałam: To jest niewątpliwie nasza publiczność. Nawet w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy nie zmienić linii repertuarowej i nie pójść w teatr społeczny, interwencyjny, polityczny. Teksty pisane przed chwilą, jeszcze parujące, rozgrzane do czerwoności, przychodzą teraz często. Ale oglądałam spektakl Przemysława Wojcieszka „Polska krew”, bardzo gorący, poruszył mnie, ale to nie jest propozycja do naszych teatrów. Mamy dwa teatry, jeden może dawać zapomnienie o rzeczywistości, a drugi podawać tę czarną polewkę na noc, żeby sobie zaprzątać głowę, zastanawiać nad światem. Choć, przecież gramy dużo rzeczy współczesnych, aktualnych i dziś, niewiele rzeczy gramy „po nic”.

Obserwuję publiczność podczas „Na czworakach” Tadeusza Różewicza. Odbiór jest niesamowity, bardzo żywy, każda aluzja, jak w latach komuny, chwytana w lot. Publiczność nagle znów rozumie wszystko w „nadmiarze”. Nie mówię już o „Danucie W.”. To pewnie będzie prognoza na przyszłość, ten odbiór publiczności.
Wie pani, „ Darkroom” zagraliśmy ponad 200 razy.

O przyjaźni młodego geja ze starszym panem, słuchaczem Radia Maryja.
– W pewnym momencie, kiedy dwa lata rządził PiS chciano nam zdjąć ten spektakl, ale nie było mechanizmu, jak zdejmować. Teraz już ten mechanizm się rodzi. „Darkroom” był grany przy radości i pełnej akceptacji publiczności, bo konflikt Radio Maryja – gej jest konfliktem do rozmawiania, jest aktualny, żywy; w tekście autorstwa Przemysława Wojcieszka dochodziła jeszcze sprawa bezrobocia, poszukiwania pracy. Gdyby pojawił się nowy „Darkroom” natychmiast byśmy go zrobili, bo on pokazywał szeroko problemy społeczne. Niestety większość tekstów, które dziś dostaję nie jest doskonała, ani nawet na tyle obiecująca, by wszystko rzucić i je wystawiać, są zbyt jednostronne, czasem niezrozumiale radykalne, płaskie, napisane na jednej nucie. To manifesty a nie teksty teatralne. Choć ten krzyk jest poruszający w czytaniu.
Pamiętam nasze dylematy kiedy kręciliśmy „Człowieka z żelaza” w reżyserii Andrzeja Wajdy, sześć miesięcy po wydarzeniach; jaka wtedy była walka o ten scenariusz, o jego mądrość, argumenty, poziom, jaki to był wielki moralny problem jak interpretować dla przyszłych, to co sami widzieliśmy? Dziś zadaję sobie podobne pytania. A poza tym, umówmy się, ciągle liczę, że nie mamy po co tego robić, bo zaraz się to wszystko zmieni a w repertuarze zostanie nam ewentualnie memento mori. To trudne. Ale gdyby powstał tekst naprawdę dobry, ważny, aktualny, pond chwilę, natychmiast. Teraz ewentualnie „Lizystrata” tylko na tak wielki tytuł nas nie stać. Ale mam na oku kilka bardzo aktualnych tekstów i ich aktualność powinna potrwać.

 

Czego więc Pani życzyć na przyszły rok?

– Mniej czarnych scenariuszy w ogóle. Mniej czerni generalnie.

 

 

Och-Teatr „Lekcje stepowania”, Richarda Harrisa, przekład: Elżbieta Woźniak, reżyseria: Krystyna Janda, scenografia: Maciej Maria Putowski, kostiumy: Krystyna Janda i Małgorzata Domańska, światło: Katarzyna Łuszczyk, choreografia: Anula Kołakowska, opracowanie muzyczne: Krzysztof Jaszczak. Występują: Izabela Dąbrowska, Anna Iberszer, Joanna Moro, Elżbieta Romanowska, Krystyna Tkacz, Maria Winiarska, Zofia Zborowska, Katarzyna Żak, Kamil Maćkowiak i Alicja Przerazińska oraz Jan Malawski (głos). Premiera: 20 grudnia, godz. 19.30.

Gazeta Wyborcza – dodatek Co jest grane – 16.12.2016

 

 

Czytaj więcej

29
Listopad
2016
00:11

controlling_i_zarzadzanie_6_2016-s-2

zobacz więcej zdjęć (2)

Pomiędzy sztuką a zarządzaniem – dylematy menedżera teatralnego

Pomiędzy sztuką a zarządzaniem – dylematy menedżera teatralnego

5 pytań do… Krystyny Jandy, Prezesa Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, znanej polskiej aktorki filmowej i teatralnej

 

  1. Co skłoniło Panią do założenia teatru?

Wiele rzeczy Złość, że wszystko w teatrach państwowych wygląda, jak wygląda, nowe czasy, pragnienie stworzenia czegoś nowego, apetyt na życie, pomysły na repertuar, chęć niezależności …

 

 

  1. Jak się czuje Pani w roli menedżera? Co przysparza Pani najwięcej kłopotów
    w zarządzaniu fundacją i teatrami?

 

To trwa już 10 lat, przeszłam wiele, nauczyłam się wiele. Wiem dziś jedno, że prawda, entuzjazm, praca, wiara w to, co się chce zrobić zwycięża wszystko: braki doświadczenia, nieporozumienia ludzkie i pracownicze problemy. Czuję się w gruncie rzeczy świetnie w roli nie tyle menedżera, co osoby która odpowiada za to wszystko i decyduje o kształcie rzeczy. Ale to inni, dookoła mnie mają wiele do powiedzenia jeśli chodzi o sprawy zarządzania i administrowania. Oddałam wiele zadań i kompetencji innym, a reaguję i interweniuję, kiedy jest kłopot i tylko wtedy.

 

 

  1. Jak należy zarządzać repertuarem, by wypełniać ponad 700 miejsc co wieczór w obydwu teatrach?

To pytanie to żart? Nie ma na to prostej odpowiedzi. Niewątpliwie ogromne, jeśli nie decydujące znaczenie ma moje doświadczenie, 45-letnia praktyka spotykania się z publicznością i intuicja artystyczna. Ja jestem praktykiem teatru i nie teoretykiem, to jest fundament. I jeszcze jedno – kocham teatr i szanuję publiczność, traktuję ich jak partnerów na dobrym poziomie. Jakość, tematyka, różnorodność i wiedza o tym, co dzieje się dookoła i w Polsce, i w ich głowach.

 

 

  1. Co pozwoliłoby usprawnić działalność teatrów niepublicznych w Polsce?

Oj, nie czuję się na siłach aby zająć się oceną i opiniami na ten temat. Jest on tak drażliwy i skomplikowany, że nie pokuszę się nawet. Jeśli uświadomimy sobie, że w Warszawie jest około 15 teatrów państwowych , które pochłaniają dotacje rzędu 60 milionów, i około 30-50 „teatrów” czy zespołów innych, pozapaństwowych które dzielą się, występując o granty, 2-5 milionami, to wszystko będzie zrozumiałe. Przy czym wśród teatrów utrzymywanych przez państwo jest wiele takich, które można by uznać, według kryteriów krytyki, za czysto komercyjne, bo grają tylko komedie i farsy. A sztuka? Cóż, generalnie kryteria artystyczne są odwrotne w stosunku do opłacalności i frekwencji, a „ wielka sztuka” wymyka się ocenom i zarządzaniu, cokolwiek o tym myśleć. Dodatkowo idą czasy w których aby zrobić teatr „narodowy” taki jaki jest zamówiony, cena i sposób nie będą grały roli. A teatry działające poza strukturami państwowymi, teatry fundacji, stowarzyszeń i prywatne będą działać, balansując między rynkiem a ambitniejszymi realizacjami, czyli między opłacalnością a marzeniami.

 

  1. Jak widzi Pani swoje teatry za 5, 15 i 25 lat?

Nie wiem, jestem pełna niepokoju. Zobaczymy. Jestem w dobrej formie artystycznej i jako aktorka, i jako reżyser. Wiem, jaki teatr chciałabym prowadzić i mam pomysły i repertuarowe i realizacyjne na wiele lat naprzód. Tego się nie boję, ale co ogólnie się stanie, nie wiem. Wszystko zależy od klimatu czy raczej pogody na sztukę.

 

Rozmawiał:

Stanisław Woźniak

Redaktor naczelny magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Controlling i Zarządzanie, nr 6(14) listopad-grudzień 2016

 

Czytaj więcej

30
Październik
2016
23:10

Flesz_nr21z17-10-2016_s-28-29

zobacz zdjęcie

KOBIETA Z ŻELAZA, „Flesz“, nr 21/17.10.2016, s. 28-29

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2016
03:09

okładka - Zwierciadło, nr 8 - sierpień - 2016

zobacz zdjęcie

Zwierciadło, nr. 8 - sierpień- 2016

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2016
02:09

Wykuwanie „Człowieka z marmuru”, Gazeta Wyborcza 22.08.2016

Czytaj więcej

21
Maj
2016
22:05

MOJA MISJA NARODOWA

Rozmowa z Agnieszka Kublik do Gazety wyborczej

Czytaj więcej

18
Styczeń
2016
22:01

Newsweek

Jacek Tomczuk

Czytaj więcej

19
Listopad
2015
23:11

Krem - Janda

PAP Interia

Czytaj więcej

31
Październik
2015
23:10

Krem - WP

Czytaj więcej

13
Październik
2015
23:10

Nie mam czasu na farmazony

ROZMOWA DLA „PARTY”

Czytaj więcej

08
Październik
2015
23:10

Wchodzę z tę Dulską

Czytaj więcej

01
Październik
2015
23:10

Aktorka na śmierć i życie

ROZMOWA Z MARZENĄ ROGALSKĄ DLA MAGAZYNU „URODA ŻYCIA”

Czytaj więcej

03
Wrzesień
2015
23:09
02
Wrzesień
2015
23:09

Callas nas uratuje

Czytaj więcej

28
Sierpień
2015
23:08

Callas Wyborcza

Czytaj więcej

27
Sierpień
2015
23:08

Krem - Janda

Czytaj więcej

20
Sierpień
2015
23:08

Rozmowa o teatrze

Czytaj więcej

04
Sierpień
2015
23:08

Lubię szary dzień aktora

Czytaj więcej

01
Maj
2015
23:05

Och Janda

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem do magazynu „Moda na zdrowie”.

Czytaj więcej

02
Listopad
2014
00:11

Nowy związek? Ale po co?

Rozmowa dla magazynu PANI / listopad 2014

Czytaj więcej

01
Listopad
2014
00:11

zdjęcie z premiery spektaklu DANUTA W.

zobacz zdjęcie

Wywiad dla pisma Teatr

Czytaj więcej

01
Październik
2014
00:10

kalejdoskop

zobacz zdjęcie

Straszny dwór

Czytaj więcej

15
Czerwiec
2014
00:06

Jesteśmy narkomanami uzależnionymi od przyjemności i seksu

Wywiad z Kasprem Bajonem

Czytaj więcej

05
Czerwiec
2014
00:06

Viva

Rozmowa z Elżbietą Pawełek dla magazynu VIVA

Czytaj więcej

29
Maj
2014
00:05

10 lat fundacji

29-05-2014 dla Gazety Wyborczej rozm. Dorota Wyżyńska

Czytaj więcej

16
Maj
2014
00:05

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

Dziś jestem spokojniejsza

Rozmowa dla portalu life4style.pl

Czytaj więcej

14
Maj
2014
00:05

Ludzie wolności

Dla Agencji PAP

Czytaj więcej

27
Grudzień
2013
00:12

Ja nie zwolnię, bo tak lubię

Rozmowa z Agnieszką Kubik dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

12
Październik
2013
00:10

W czasach PRL

Wywiad dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Czytaj więcej

07
Wrzesień
2013
00:09

fot. Janusz Jaworski

zobacz zdjęcie

Kultura nobilituje

Rozmowa z Eweliną Rękawek dla Rzeczpospilitej

Czytaj więcej

08
Sierpień
2013
00:08

"Co czytali sobie, kiedy byli mali?"

zobacz zdjęcie

A oni cały czas mi czytali

Rozmowa do ksiązki „Co czytali sobie, kiedy byli mali” Ewy Świerżewskiej i Jarosława Mikołajewskiego

Czytaj więcej

20
Maj
2013
00:05

fot. A. Kłosiński

zobacz zdjęcie

Złożoność jest piękna

Wywiad dla miesięcznika PRESTIŻ

Czytaj więcej

15
Maj
2013
00:05

European Trusted Brands 2013

Czytaj więcej

12
Maj
2013
00:05

Krystyna Janda z nagrodą

zobacz zdjęcie

Inżynierowie z duszą

Rozmowa z Olą Sludowską dla AKPY po otrzymaniu nagrody specjalnej od Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

Czytaj więcej

01
Maj
2013
02:05

Monitoring prasy 2011/2012/2013

Czytaj więcej

16
Kwiecień
2013
00:04

FOT. ADAM KŁOSIŃSKI

zobacz zdjęcie

NIE MIAŁAM POMYSŁU NA BIZNES, TYLKO NA TEATR

Czytaj więcej

11
Marzec
2013
00:03

PAP/ Grzegorz Jakubowski

zobacz zdjęcie

OD DAWNA NIE MYŚLĘ O SOBIE, NAJWAŻNIEJSZA JEST FUNDACJA

Czytaj więcej

01
Marzec
2013
00:03

fot. P. Porębski

zobacz zdjęcie

NIE BĘDZIE KSIĄZKI KUCHARSKIEJ AUTORSTWA KRYSTYNY JANDY

Rozmowa z Bożeną Ulatowską

Czytaj więcej

01
Luty
2013
00:02

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

KOBIETA Z MARMURU

Tekst Patryka Michalskiego ze strony: http://patrykmichalskiblog.wordpress.com/tag/krystyna-janda/

Czytaj więcej

03
Styczeń
2013
00:01

STO RÓL KRYSTYNY JANDY

Rozmowa z Barbarą Żmijewską dla Magazynu Skarb

Czytaj więcej

31
Grudzień
2012
00:12

WYPIJĘ ZA TEATR

Rozmowa z Jolantą Gajdą-Zadworną dla UWAŻAM RZE

Czytaj więcej

31
Grudzień
2012
00:12

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

NICZEGO NIE UDAJĘ

Artykuł Ewy Jaśkiewicz dla Tele Tygodnia

Czytaj więcej

18
Grudzień
2012
00:12

NASZ SKARB NARODOWY

Artykuł Doroty Wyżyńskiej dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

15
Grudzień
2012
00:12

Krystyna Janda w programie 20m2

zobacz zdjęcie

20M2 ŁUKASZA

Rozmowa z Krystyną Jandą w programie „20m2 Łukasza”

Obejrzyj wywiad

Czytaj więcej

13
Grudzień
2012
00:12

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

GRAM, JAK LUBIĘ

Rozmowa z Jackiem Żakowskim dla Polityki

Czytaj więcej

10
Grudzień
2012
00:12

Krystyna Janda w "Przesłuchaniu"

zobacz zdjęcie

Z NIKIM SIĘ NIE ŚCIGAM

Artykuł w tygodniku WPROST

Czytaj więcej

09
Grudzień
2012
00:12

8 niebo

zobacz zdjęcie

8 NIEBO

Rozmowa z Tomaszem Raczkiem w programie „8 niebo” dla Canal+

Obejrzyj wywiad

Czytaj więcej

07
Grudzień
2012
00:12

Krystyna Janda/PANI XII 2012

zobacz zdjęcie

KWESTIONARIUSZ KRYSTYNY JANDY

Kwestionariusz dla miesięcznika PANI

Czytaj więcej

06
Grudzień
2012
00:12

Fot. Adam Golec/ Agencja Gazeta

zobacz zdjęcie

KOBIETA ENERGETYCZNA RAKIETA. SIEDEM NAJLEPSZYCH KREACJI KRYSTYNY JANDY

Tekst Olgi Święcickiej na portalu natemat.pl

Czytaj więcej

28
Listopad
2012
00:11

fot. Adam Kłosiński

zobacz zdjęcie

WIELKA I WSPANIAŁA. NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

Felieton Łukasza Lipińskiego dla Twoich Wieści

Czytaj więcej

23
Październik
2012
00:10

Kazimierz Kutz

zobacz zdjęcie

Kazimierz Kutz: Jest nam dane

Kazimierz Kutz o Danucie W. dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

19
Październik
2012
00:10

ZWIERCIADŁO

ZWIERCIADŁO, wywiad z Katarzyną Montgomery, zdjęcia Piotr Porębski.

Czytaj więcej

13
Październik
2012
00:10

Danuta Wałęsa, Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

ZAGRAĆ TAK, ŻEBY UNIKNĄĆ BRAW

Wywiad z Pawłem Smoleńskim dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

02
Październik
2012
00:10

TRUDNA ROLA DANUTY W.

Rozmowa z Remigiuszem Grzelą na spotkaniu w Gazeta Cafe

Czytaj więcej

10
Wrzesień
2012
00:09

WSPÓLNA WALKA, WSPÓLNA PRZYJEMNOŚĆ

Rozmowa z Lilianą Śnieg-Czaplewską dla Stolicy

Czytaj więcej

03
Wrzesień
2012
00:09

GALA/fot. Adam Kłosiński

zobacz więcej zdjęć (19)

NIE TRZYMAMY SIĘ ZA RĘCE

Rozmowa z Maciejem Kędziakiem dla Gali

Czytaj więcej

27
Sierpień
2012
00:08

Krystyna Janda i Danuta Wałęsa

zobacz zdjęcie

MÓJ CZAS WCIĄŻ TRWA

Rozmowa z Wiktorem Krajewskim dla Party

Czytaj więcej

23
Sierpień
2012
00:08

Krystyna Janda zagra Danutę Wałęsę?

zobacz zdjęcie

Janda zagra Danutę Wałęsę

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

21
Lipiec
2012
00:07

Krystyna Janda i Andrzej Łapicki

zobacz zdjęcie

OSTATNI WYWIAD. ŁAPICKI O KOBIETACH

Andrzej Łapicki o Krystynie Jandzie w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Czytaj więcej

21
Lipiec
2012
00:07

Na zdj. Krystyna Janda z Michałem Olszańskim

zobacz zdjęcie

JA KĄPAŁĄM SIĘ PIERWSZA

Fragmenty rozmowy w Michałem Olszańskim przeprowadzonej podczas Bałtyk Festiwal Media i Sztuka w Darłowie.

Czytaj więcej

06
Lipiec
2012
00:07

fot. A. Kłosiński

zobacz zdjęcie

NIE MAM ZAMIARU UDAWAĆ PANI DANUTY

Rozmowa z Filipem Przedpełskim dla Projektora Kulturalnego

Czytaj więcej

25
Kwiecień
2012
00:04

Wassa Żeleznowa, zdj. Robert Jaworski

zobacz zdjęcie

NA CO STAĆ TEATR PRYWATNY

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

01
Marzec
2012
00:03

JESTEM WIERNA I SOBIE, I WIDZOM

Wywiad dla „Żyjmy dłużej”

Czytaj więcej

09
Luty
2012
00:02

KRYSTYNA JANDA O "SEKSIE DLA OPORNYCH"

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską przed premierą „Seksu dla opornych”

Czytaj więcej

20
Styczeń
2012
00:01

SEKS WEDŁUG JANDY

Rozmowa z Mirosławem Baranem dla Gazety Wyborczej Trójmiasto

Czytaj więcej

18
Grudzień
2011
00:12

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

BOSKA KRYSTYNA JANDA

Magda Goetz dla portalu www.obliczakultury.pl

Czytaj więcej

03
Grudzień
2011
00:12

fot. Klaudia Wojciechowska

zobacz więcej zdjęć (3)

Łatwiej mi dzisiaj grać niż żyć...

Spotkanie z Krystyną Jandą w WSP TWP w Warszawie

Czytaj więcej

01
Listopad
2011
00:11

STRZELEC Z MARMURU

Artykuł Katarzyny Owczarek dla WRÓŻKI

Czytaj więcej

31
Październik
2011
00:10

Janda dźwignią sztuki

Artykuł Aleksandry Pawlickiej i Anity Zuchory dla WPROST

Czytaj więcej

30
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda jako Barbara Lewicka

zobacz zdjęcie

Tu ograniczenie daje wolność na ekranie

Rozmowa z Kamilem Śmiałkowskim dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

26
Październik
2011
00:10

fot. Karolina Karwań

zobacz zdjęcie

Podnieca mnie każdy dzień

Rozmowa z Michaliną Mikulską dla Radia Color

Czytaj więcej

25
Październik
2011
00:10

fot. boska.tvp.pl

zobacz zdjęcie

Boska z boskim wynikiem

2,7 mln Polaków obejrzało nowy Teatr Telewizji

Czytaj więcej

25
Październik
2011
00:10

Florance(fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP)

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda: Florence była jak dziecko

Rozmowa z Krzysztofem Lubczyńskim dla TVP

Czytaj więcej

24
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda jako Madame Jenkins. Fot.Bartek Sadowski

zobacz zdjęcie

Kamera nie znosi przesady

Rozmowa z Jolantą Gajdą-Zadworną dla Życia Warszawy

Czytaj więcej

24
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda - artystka nienasycona

Artykuł Krzysztofa Lubczyńskiego dla TVP

Czytaj więcej

20
Październik
2011
00:10

BEZ TAJEMNIC

zobacz zdjęcie

Nikt nie mówi o miłości

Rozmowa z Pauliną Wilk dla Rzeczpospolitej

Czytaj więcej

20
Październik
2011
00:10

fot. Robert Jaworski

zobacz zdjęcie

W tym kiczu jest metoda

Artykuł Jacka Marczyńskiego

Czytaj więcej

13
Październik
2011
00:10

Krystyna Janda, fot. Jacek Poremba

zobacz zdjęcie

Ja Janda

Rozmowa z Agnieszką Sztyler dla Twojego Stylu

Czytaj więcej

27
Wrzesień
2011
00:09

K.Janda

zobacz zdjęcie

Zrób to sama, nie umiesz? Rozmowa z Krystyną Jandą

Rozmowa z Beatą Rowicką dla Newsweeka

Czytaj więcej

25
Sierpień
2011
00:08

Plakat III FESTIWALU KRYSTYNY JANDY w Lądku Zdrój

zobacz zdjęcie

LĄDEK ZDRÓJ

Wywiad w ramach III FESTIWALU KRYSTYNY JANDY w Lądku Zdrój

Czytaj więcej

02
Lipiec
2011
00:07

Klub Filmowy Gali

zobacz zdjęcie

STOJĘ MOCNO NA ZIEMI

Rozmowa z Andrzejem Sołtysikiem dla Gali

Czytaj więcej

14
Kwiecień
2011
00:04

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

Gram, bo muszę

Rozmowa z Martą Kawczyńską dla Super Exsperssu

Czytaj więcej

09
Kwiecień
2011
00:04

Krystyna Janda, fot. Robert Jaworski

zobacz zdjęcie

Musical, Czechow i Witkacy

Rozmowa z Dorotą Wyżyńską dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

26
Marzec
2011
00:03

fot.Andrzej Rybczyński/PAP

zobacz zdjęcie

Z teatrem nie jest źle

Rozmowa z Krystyną Jandą dla PAP

Czytaj więcej

05
Marzec
2011
00:03

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

NIE MAM CZASU BYC NIENORMALNA

Rozmowa z Joanną Bogiel – Jażdżyk dla Tele Tygodnia

Czytaj więcej

22
Luty
2011
00:02

MILION MIEC, A NAJLEPIEJ DWA

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem dla PRZEKROJU

Czytaj więcej

12
Luty
2011
00:02

Bluszcz

zobacz zdjęcie

OFELIA W OLSZTYNIE

Rozmowa z Martą Szarejko i Rafałem Bryndalem dla Bluszcza

Czytaj więcej

02
Grudzień
2010
00:12

fot. PIOTR PORĘBSKI /METALUNA

zobacz zdjęcie

Janda, Łapicka i Umer - Przyjaciółki

Rozmowa z Lilianą Śnieg-Czaplewska dla Vivy!

Czytaj więcej

17
Listopad
2010
00:11

Co pani teraz zrobi?

Felieton Sławomira Pietrasa dla Angory

Czytaj więcej

02
Listopad
2010
00:11

Krystyna Janda na okładce WOMAN

zobacz zdjęcie

KOBIETA Z KOMIKSU

Rozmowa z Marzeną Mróz

Czytaj więcej

01
Listopad
2010
00:11

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

Gwiazda w szponach życia

Artykuł Igi Nyc dla Wprost

Czytaj więcej

04
Wrzesień
2010
00:09

plakat_Boska_ostat

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda: Nauczyłam się fałszować

Dziennik Zachodni – Henryka Wach-Malicka

Czytaj więcej

02
Wrzesień
2010
00:09

Prawda w jednym zdaniu 2010-09-07

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2010
00:09

ODSŁONIĘTO GALERIĘ OSOBOWOŚCI

Czytaj więcej

31
Sierpień
2010
00:08

30-lecie SOLIDARNOŚCI

Czytaj więcej

30
Sierpień
2010
00:08

mam poczucie otwartej bramy

Czytaj więcej

29
Sierpień
2010
00:08

Plebiscyt na najlepszą aktorkę w historii kina

Czytaj więcej

20
Sierpień
2010
00:08

Tatarak Berlinare

zobacz zdjęcie

Wszystko mi pomogło

Gość niedzielny

Czytaj więcej

14
Sierpień
2010
00:08

Shirley

zobacz zdjęcie

JESTEM CHOLERNĄ GWIAZDĄ

Czytaj więcej

10
Sierpień
2010
00:08

ja na zjeżdzie

zobacz zdjęcie

Smak opium

„Smak opium”
Maciej Kędziak
Gala nr 29-30/19.07

Czytaj więcej

06
Sierpień
2010
00:08

Janda: Nie mam traumatycznych przeżyć

Czytaj więcej

22
Czerwiec
2010
00:06

"Przygoda" Krystyny Jandy

Czytaj więcej

07
Czerwiec
2010
00:06

Zostanie po mnie sceny kurz

Czytaj więcej

31
Maj
2010
00:05

Robię teatr, jaki sama chciałabym oglądać

Czytaj więcej

01
Maj
2010
00:05

miesięcznik warszawski

zobacz zdjęcie

Moją miłością jest teatr

Czytaj więcej

27
Kwiecień
2010
00:04

Krystyna Janda

zobacz zdjęcie

Moją miłością jest teatr

Rozmowa z Robertem Stępowskim dla Miesięcznika Warszawskiego

Czytaj więcej

08
Kwiecień
2010
00:04

Na widowni bywam sama

Czytaj więcej

26
Luty
2010
00:02
17
Styczeń
2010
00:01

Wielka gala u Jandy. Otworzyła teatr!

Czytaj więcej

24
Grudzień
2009
00:12

Inwestuję w wolność artystyczną

Bartłomiej Mayer 24-12-2009

Czytaj więcej

23
Grudzień
2009
00:12

FILM - KRÓLOWA KRYSTYNA

FILM

Czytaj więcej

04
Grudzień
2009
00:12

Stworzyłam przestrzeń teatralną dla bardzo wielu aktorów

Czytaj więcej

23
Październik
2009
00:10

RADIO

http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r1

Czytaj więcej

20
Październik
2009
00:10

Polonia cafe

Czytaj więcej

25
Wrzesień
2009
00:09

Janda Wielka

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2009
00:09

I Festiwal Krystyny Jandy w Lądku Zdroju 25-30 sierpnia 2009 r.

Czytaj więcej

29
Sierpień
2009
00:08

Och! To znowu teatr!

Czytaj więcej

26
Sierpień
2009
00:08

Lądek Zdrój. Rozpoczął sie Festiwal Krystyny Jandy

Czytaj więcej

28
Czerwiec
2009
00:06

Krystyna Janda o ulicznych teatrach

Czytaj więcej

15
Czerwiec
2009
00:06

Wywiad z okazji Festiwalu w Kazimierzu sierpreń 2009

Czytaj więcej

22
Maj
2009
00:05

Pilch po raz drugi pyta o "Tatarak"

Czytaj więcej

20
Maj
2009
00:05

Ostatni klaps na planie "Rewersu".

Czytaj więcej

10
Maj
2009
00:05

Janda zaśpiewała Kaczmarskiego

Czytaj więcej

06
Maj
2009
00:05

Zmarł Grzegorz Skurski.

Czytaj więcej

01
Maj
2009
00:05

Dwa zapachy tataraku

Czytaj więcej

24
Kwiecień
2009
00:04

,,Tak łatwo się umiera" - wywiad POLITYKA

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Jak reżyserować śmierć

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

"Tatarak" - wszystko na sprzedaż?

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Z podziwem patrząc na Krystynę Jandę. Paweł Szajda, gwiazda "Tataraku"

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Uroczysta premiera " Tataraku"

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Tatarak

Czytaj więcej

23
Kwiecień
2009
00:04

Wzruszające dzieło mistrzów

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2009
00:04

Drugie narodziny Jandy w Tataraku

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2009
00:04

Intymne kino mistrza Wajdy 22.04.2009

Czytaj więcej

21
Kwiecień
2009
00:04

Opowieść o spotkaniu z młodością i śmiercią

Czytaj więcej

21
Kwiecień
2009
00:04

"W tym filmie mówi się szeptem"

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2009
00:04

Wajda: opowiadanie "Tatarak" ma w sobie fantastyczną siłę

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2009
00:04

"Tatarak" Wajdy wchodzi do kin

Czytaj więcej

20
Kwiecień
2009
00:04

Zbyt późno, za wcześnie

Czytaj więcej

10
Kwiecień
2009
00:04

Nie zrobię już ważniejszego filmu

Czytaj więcej

10
Kwiecień
2009
00:04

Gra w szczerość

Czytaj więcej

02
Kwiecień
2009
00:04

"Boli przyjemnie"

Piotr Najsztub
Przekrój nr 13

Wywiad nie autoryzowany.

Czytaj więcej

01
Kwiecień
2009
00:04

VIVA- Tatarak

Czytaj więcej

28
Marzec
2009
00:03

Nie jestem awanturnicą

Czytaj więcej

17
Marzec
2009
00:03

Krystyna Janda w Łodzi

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

Łódź. Odsłonięto gwiazdę Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

Łódź. Dziś odsłonięcie gwiazdy Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

Krystyna Janda odsłoniła gwiazdę Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

16
Marzec
2009
00:03

W Łodzi odsłonięto gwiazdę Edwarda Kłosińskiego

Czytaj więcej

12
Marzec
2009
00:03

Kaleidoscope 12 marca 2009

Czytaj więcej

12
Marzec
2009
00:03

Teatr - Bóg

Czytaj więcej

06
Marzec
2009
00:03

GAZETA SZCZECIŃSKA

Czytaj więcej

13
Luty
2009
00:02

Rzeczpospolita - "Tatarak"

Czytaj więcej

12
Luty
2009
00:02

TATARAK W BERLINIE

Czytaj więcej

09
Luty
2009
00:02

UCIECZKA Z PALNU FILMOWEGO

Czytaj więcej

02
Luty
2009
00:02

BERLINALE

Czytaj więcej

15
Styczeń
2009
00:01

PREZENTACJA UJ

http://www.psychologia.uj.edu.pl/kursy/pza07/index.php?s=fofi

http://www.psychologia.uj.edu.pl/kursy/pza07/fofi/dokumenty/janda2.doc

Czytaj więcej

05
Styczeń
2009
00:01

OLŚNIENIE

Wypowiedź do pisma ZWIERCIADŁO

Czytaj więcej

01
Styczeń
2009
00:01

Jestem jak kulturalno-oświatowy na statku

Dziennik- J. Wakar

Czytaj więcej

01
Grudzień
2008
00:12

Praca miagisterska " Teatr Jednego Aktora na przykładzie czterech monodramów Krystyny jandy" Małgorzata Marszałek.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza . Wydział Nauk Społecznych. Instytut Kulturoznawstwa. TEATR JEDNEGO AKTORA NA PRZYKLADZIE CZTERECH MONODRAMÓW KRYSTYNY JANDY. Joanna Marszałek. Poznań 2008

Czytaj więcej

23
Październik
2008
00:10

Gra emocjami

Czytaj więcej

11
Wrzesień
2008
00:09

Janda, Fronczewski i Pietrzak pod lupą SB

Czytaj więcej

06
Wrzesień
2008
00:09

Nasz teatr wirtualny

RZECZPOSPOLITA- Jacek Cieślak

Czytaj więcej

06
Sierpień
2008
00:08

*Toskania 2008-lipiec zdj. M. Umer

zobacz zdjęcie

TOSKANIA - POLITYKA

Czytaj więcej

25
Kwiecień
2008
00:04

Nie zagram już nic smutnego"

Czytaj więcej

20
Marzec
2008
00:03

Jestem dla siebie dobra

Czytaj więcej

08
Marzec
2008
00:03

Warszawa. Janda drugą damą stolicy

Czytaj więcej

30
Styczeń
2008
00:01

PRZEGLĄD FILMÓW ZE ZDJĘCIAMI EDWARDA KLOSIŃSKIEGO W ILUZIONIE

Czytaj więcej

08
Styczeń
2008
00:01

Boska w kręgu Jego światła

Czytaj więcej

05
Styczeń
2008
00:01

Andrzej Wajda

zobacz zdjęcie

Warszawa. Wajda zekranizuje Iwaszkiewicza

Czytaj więcej

04
Styczeń
2008
00:01

Miłość na życzenie Jandy!

Czytaj więcej

02
Styczeń
2008
00:01

Jak ona to wytrzymuje!

Czytaj więcej

22
Grudzień
2007
00:12

Ja czyli ona

Czytaj więcej

12
Grudzień
2007
00:12

Gwiazda z turbodoładowaniem

Czytaj więcej

21
Listopad
2007
00:11
16
Listopad
2007
00:11

W moim teatrze Polonia istnieje Bóg

Czytaj więcej

27
Październik
2007
00:10

Nie tylko dla kobiet

Czytaj więcej

19
Październik
2007
00:10

"W poszukiwaniu Birkuta"

Czytaj więcej

11
Październik
2007
00:10

Najlepsze scena Krystyny Jandy,

Czytaj więcej

11
Październik
2007
00:10

Najlepsza scena Krystyny Jandy. Rozmaitości poza podium

Czytaj więcej

10
Październik
2007
00:10

U mnie widz się nie ubrudzi POLITYKA

Czytaj więcej

10
Październik
2007
00:10

Styl gwiazd

Czytaj więcej

10
Październik
2007
00:10

Teatr ze złości i marzeń

Czytaj więcej

09
Październik
2007
00:10

U mnie widz się nie ubrudzi

Czytaj więcej

01
Październik
2007
00:10

Naga" rola? Nie, dziękuję

Czytaj więcej

25
Wrzesień
2007
00:09

Szaleńczy maraton na scenie Krystyny Jandy"

Czytaj więcej

23
Wrzesień
2007
00:09

Miłość z żelaza

Czytaj więcej

13
Wrzesień
2007
00:09

Wywiad na temat "Człowieka z marmuru"

Czytaj więcej

10
Wrzesień
2007
00:09

Wywiad do pisma WERANDA

Czytaj więcej

09
Wrzesień
2007
00:09

Wywiad - PLAYBOY- Wolałabym wyszorować scenę

Czytaj więcej

21
Lipiec
2007
00:07

Parę osób . mały czas...

Czytaj więcej

20
Lipiec
2007
00:07

Na scenie panuje jasność - rozmowa z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

12
Lipiec
2007
00:07

"Teatry to są dwa"

Czytaj więcej

10
Lipiec
2007
00:07

Czy wreszcie zagrają razem?

Czytaj więcej

09
Lipiec
2007
00:07

Krzyk prosto w serce

Czytaj więcej

16
Czerwiec
2007
00:06

''Janda na Placu Konstytucji

Czytaj więcej

14
Czerwiec
2007
00:06

Odpuściłam

Czytaj więcej

01
Czerwiec
2007
00:06

Kochać i tyle....

Czytaj więcej

21
Maj
2007
00:05

Janda wyprzedziła Dodę"

Czytaj więcej

21
Maj
2007
00:05

Janda wyprzedziła Dodę

Czytaj więcej

14
Maj
2007
00:05

Dzień z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2007
08:04

Janda gra bosko

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2007
08:04

"Który patrzy"

Czytaj więcej

12
Kwiecień
2007
00:04

Krystyna Janda wie, jak opowiadać wciągające historie

Czytaj więcej

11
Kwiecień
2007
00:04

Miłość z żelaza

Czytaj więcej

02
Marzec
2007
00:03

Boska okropna Janda

Czytaj więcej

15
Luty
2007
00:02

Biznes artystyczny

Czytaj więcej

14
Luty
2007
06:02

Trudne marzenie o własnym teatrze

Czytaj więcej

14
Luty
2007
06:02

"Jej miejsce"

Czytaj więcej

22
Styczeń
2007
13:01

Pan Śmierć

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Szczęsliwy dzień Becketta

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Fiasko ulepszania ideału - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Mówię więc jestem - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

Sceny z rozpadu świata" - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

"Kto kogo wkopał?" - Beckett

Czytaj więcej

16
Styczeń
2007
06:01

W rzeczywistości spraw ostatecznych - Beckett

Czytaj więcej

15
Styczeń
2007
17:01

Janada i Trela w scenach z rozpadu śwaita - Beckett

Czytaj więcej

14
Styczeń
2007
05:01

MAXmagazine- Szczęśliwe dni.

Czytaj więcej

12
Styczeń
2007
08:01

"Janda odkryła nadzieję u Becketta"

Czytaj więcej

06
Styczeń
2007
23:01

Wkładam wszędzie nos

Czytaj więcej

02
Styczeń
2007
08:01

"Rozmowa Sukcesu"

Czytaj więcej

17
Grudzień
2006
07:12

Jesteśmy jak siostry . Gala nr 50/51/11.12

Czytaj więcej

13
Grudzień
2006
05:12

Buzek jak czołg

Czytaj więcej

13
Grudzień
2006
04:12

Ukryliśmy "Przesłuchanie" pod śniegiem - R. Bugajski

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Wierny Czechowowi

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Rodzinny biznes przy Pięknej

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Osierocone siostry u Jandy

Czytaj więcej

06
Grudzień
2006
17:12

Babski sposób widzenia świata

Czytaj więcej

03
Grudzień
2006
10:12

Czechow na sześć głosów

Czytaj więcej

03
Grudzień
2006
09:12

Za kulisami w Teatrze Polonia

Czytaj więcej

02
Grudzień
2006
06:12

Warszawa. "Trzy siostry" na inaugurację dużej sceny Polonii

Czytaj więcej

02
Grudzień
2006
06:12

trzy siostry, cztery aktorki

Czytaj więcej

02
Grudzień
2006
06:12

W Teatrze Polonia inauguracja Dużej Sceny i premiera "Trzech sióstr"

Czytaj więcej

07
Listopad
2006
05:11

Warszawa. Kto kupuje fotele u Jandy

Czytaj więcej

27
Październik
2006
07:10

Gazeta Stoleczna

Czytaj więcej

01
Październik
2006
06:10

Krystyna Janda, aktorka

Czytaj więcej

01
Październik
2006
06:10

Krystyna Janda ruszyła z budową w Teatrze Polonia

Czytaj więcej

11
Wrzesień
2006
14:09

Janda i Frycz w "Małych zbrodniach małżeńskich"

Czytaj więcej

09
Wrzesień
2006
05:09

"Krystyna Janda. Porozmawiajmy o kryzysie w związku"

Czytaj więcej

02
Sierpień
2006
06:08

Kobieta ze stali

Czytaj więcej

02
Sierpień
2006
06:08

"Rozmowa z Krystyną Jandą, aktorką i właścicielką prywatnego Teatru Polonia"

Czytaj więcej

30
Lipiec
2006
07:07

Grałam z zamkniętymi oczami GW/05-07-2006

Czytaj więcej

23
Lipiec
2006
10:07

Warszawa. Krystyna Janda walczy o teatr

Czytaj więcej

23
Lipiec
2006
10:07

Krystyna Janda kontra mieszkańcy Pięknej

Czytaj więcej

22
Lipiec
2006
09:07

Sąsiedzi przeciw Jandzie

Krystyna Janda ma pieniądze i ekipę gotową do rozbudowy Teatru Polonia, ale wczoraj inwestycję zablokowała wspólnota mieszkaniowa z ul. Pięknej. Twierdzi, że mieszkańcom ubędzie miejsc do parkowania

Czytaj więcej

21
Lipiec
2006
00:07

Wajda: Krysia Janda gra jak Nicholson

Czytaj więcej

18
Lipiec
2006
15:07

„Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego.

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Janda na wysokościach

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Z basenu teatr

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Janda bez wakacji

Czytaj więcej

17
Lipiec
2006
16:07

Pięć minut od Jandy

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
12:07

Czy Janda wskoczy do basenu?

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Krystyna Janda na usługach publiczności

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Teatralne plany Krystyny Jandy

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Premiera "Skoku z wysokości" w Polonii

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

Jak będzie trzeba stane w bufecie i posprzątam

Czytaj więcej

15
Lipiec
2006
07:07

"Nowy monodram Krystyny Jandy" Dorota Wyżyńska

Czytaj więcej

06
Lipiec
2006
07:07

festiwal filmowy w Karlowych Warach

Czytaj więcej

06
Lipiec
2006
07:07

Teatr Porażki i sukcesy warszawskich scen w sezonie 2005/2006

Czytaj więcej

06
Lipiec
2006
07:07

Magazyn Feniks - lipiec 2006

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2006
16:06

"Małe zbrodnie małżeńskie" w Teatrze TV

Czytaj więcej

24
Czerwiec
2006
07:06

W Teatrze nie produkuje sie wódki - MONEY.pl

Czytaj więcej

16
Czerwiec
2006
00:06

Odpuściłam

Czytaj więcej

10
Czerwiec
2006
06:06

"Jej miejsce" Krzysztof Karwat

Czytaj więcej

16
Maj
2006
22:05

A może na wcześniejszą emeryturę?

Czytaj więcej

16
Maj
2006
22:05

Krystyna Janda otrzymała Medal Karola Wielkiego

Czytaj więcej

16
Maj
2006
22:05

Sny Krystyny Jandy

Czytaj więcej

29
Kwiecień
2006
10:04

W świetle gwiazd

Czytaj więcej

28
Kwiecień
2006
10:04

"Scena prywatna"

Czytaj więcej

27
Marzec
2006
23:03

Trzeba grać

Czytaj więcej

18
Marzec
2006
18:03

Vedrana Rudan u Poljskoj

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Alfabet Wajdy: J-jak Janda......

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Fenomen Krystyny Jandy

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Cud w teatrze Jandy

Czytaj więcej

11
Marzec
2006
12:03

Krystyna Janda najbardziej wpływową kobietą Warszawy

Czytaj więcej

27
Luty
2006
09:02

Teatr Polonia - nowa scena na mapie Warszawy

Czytaj więcej

16
Luty
2006
07:02

Ostara jazda z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

16
Luty
2006
07:02

Wulgarnie na scenie

Czytaj więcej

16
Luty
2006
07:02

Postawiłam wszystko na jedną kartę

Czytaj więcej

25
Styczeń
2006
07:01

"Ucho, gardło, nóż" wg. Krystyny Jandy

Czytaj więcej

25
Styczeń
2006
07:01

PRASA W ŁODZI po pobycie w styczniu 2006

Czytaj więcej

05
Styczeń
2006
00:01

Nigdy nie wstydziłam się słów, które wypowiadałam z ekranu

Czytaj więcej

02
Styczeń
2006
08:01

JANDA JEST W FORMIE.

Czytaj więcej

02
Styczeń
2006
08:01

KOBIECA PROZA PODANA Z JAJAMI

Czytaj więcej

01
Styczeń
2006
11:01

WDECHY 2005

Czytaj więcej

30
Grudzień
2005
14:12

"WYWIAD O ARKADINIE Z " MEWY" z roku 2002 tzw. JUBILEUSZOWY

Czytaj więcej

24
Grudzień
2005
21:12

I MAM PRAWO SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA

Czytaj więcej

21
Grudzień
2005
08:12

KONIEC EUROPY MĘŻCZYZN Rzeczpospolita- Paulina Wilk

Czytaj więcej

21
Grudzień
2005
08:12

TYSIĄCE ANEGDOT O SHIRLEY Dorota Wyzyńska

Czytaj więcej

08
Grudzień
2005
08:12

Wojna na Bałkanach według Jandy

Czytaj więcej

02
Grudzień
2005
07:12

UCHO GARDŁO NÓŻ

Czytaj więcej

02
Grudzień
2005
07:12

Janda otworzyła teatr

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
21:11

ŻYCIE WARSZAWY - recenzja " Ucho gardło nóż".

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
20:11

WYWIAD RADIOWY

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
20:11

RECENZJA UCHO GARDO NÓż

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
20:11

PUBLICZNA FARSA - spotkanie w Instytucie teatralnym na temat farsy jaoko gatunku teatralnego granego w teatrach publicznych.

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
08:11

SŁOWACJA

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
08:11

KINOEYE

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
08:11

WELCOM TO....

Czytaj więcej

24
Listopad
2005
08:11

KWESTIONARIUSZ WP

Czytaj więcej

22
Listopad
2005
17:11
19
Listopad
2005
12:11

TVP - KULTURA . NIEDZIELA Z KRYSTYNĄ JANDĄ

Czytaj więcej

11
Listopad
2005
07:11

W kolejce do "Fioletowych ponczoch"

Czytaj więcej

10
Listopad
2005
00:11

Koniec Europy mężczyzn"- Vedrana Rudan i Krystyna Janda przed premierą " Ucho, gardło nóz".

Czytaj więcej

01
Listopad
2005
19:11

Aniela od diabła

Czytaj więcej

01
Listopad
2005
08:11

Zawsze byłam solistką. 31.10.05 Zielona Góra.

Czytaj więcej

01
Listopad
2005
07:11

TEATR POLONIA - GALA 20 .10. 05

Czytaj więcej

26
Październik
2005
16:10

JESTEM PROSZĘ PANA NA ZAKRĘCIE

Czytaj więcej

26
Październik
2005
07:10

KRYZYS JANDY

Czytaj więcej

19
Wrzesień
2005
17:09

NAZYWAJĄ MNIE PANI INWESTOR

Czytaj więcej

08
Wrzesień
2005
07:09

ZAWSZE CELUJĘ WYSOKO

Czytaj więcej

05
Wrzesień
2005
06:09

FOYER - O Teatrze Polonia

Czytaj więcej

26
Sierpień
2005
13:08

KONCERT OD SOLIDARNOŚCI DO WOLNOŚCI

Czytaj więcej

22
Sierpień
2005
22:08

Warszawa. Pierwsze próby u Jandy.

Czytaj więcej

20
Sierpień
2005
05:08

ŻYCIE WARSZAWY 19.08 05

Czytaj więcej

27
Lipiec
2005
14:07

DZIENNIKARZE ZATAŃCZYLI W KOPCIUSZKU

Czytaj więcej

14
Lipiec
2005
07:07

Kreuję i kasuję

Czytaj więcej

09
Lipiec
2005
07:07

TEATR POLONIA - z Bożeną Chodyniecką

Czytaj więcej

06
Lipiec
2005
14:07

Wulkan na plaży

Czytaj więcej

06
Lipiec
2005
14:07

Sopot. Dwa tetary. Bal nad trumną

Czytaj więcej

02
Lipiec
2005
19:07

Krystyna Janda i konie

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2005
14:06

Janda w sieci

Czytaj więcej

25
Maj
2005
14:05

AKTORKĄ ZOSTAŁAM PRZEZ PRZYPADEK

Czytaj więcej

16
Maj
2005
17:05

Jestem zawodowcem

Czytaj więcej

16
Maj
2005
12:05

PRZEGLĄD maj 2005

NOWY TEATR

Czytaj więcej

16
Maj
2005
12:05

GALA Dzień Matki 2005

Czytaj więcej

26
Kwiecień
2005
21:04

LEKCJE STEPOWANIA - Błażej Torański

Czytaj więcej

22
Kwiecień
2005
15:04

Czekam na swoją scenę

Czytaj więcej

14
Kwiecień
2005
17:04

TEATR PO SĄSIEDZKU

Czytaj więcej

30
Marzec
2005
14:03

NAJPOPULARNIEJSZE MONODRAMY

Czytaj więcej

27
Luty
2005
11:02

"LEKCJE STEPU"

Czytaj więcej

01
Luty
2005
16:02

Mariusz Wirga " Klucz do mnie, do Ciebie, do nas.

www.simonton.pl

Czytaj więcej

10
Styczeń
2005
12:01

SCENA VERBUM - POZNAŃ

Czytaj więcej

05
Styczeń
2005
15:01

KTO TO JEST, TA KOBIETA?

Czytaj więcej

27
Grudzień
2004
00:12

Sztuka komunikacji - "Namiętność"

Wywiad dotyczący poznańskiej premeiry ” Namiętnośc”

Czytaj więcej

15
Grudzień
2004
16:12

JARZYNA ZDYSTANSOWAŁ JANDĘ

Czytaj więcej

13
Grudzień
2004
15:12

Pietras rozmawia z paniami

Czytaj więcej

09
Grudzień
2004
12:12

OFIFLAME NA INERNETOWEJ STRONIE JANDY

Czytaj więcej

03
Listopad
2004
16:11

Teatr Narodowy w Kaniach

Czytaj więcej

30
Październik
2004
15:10

refleksje o aktorach

Czytaj więcej

29
Październik
2004
14:10

GDAŃSK. JANDA ZNÓW GRA W FILMIE.

Czytaj więcej

28
Październik
2004
12:10

Janda rozmawia z mężczyznami

Czytaj więcej

19
Październik
2004
17:10

FOYER - Rozmowa: Jezrzy Stuhr - Krystyna Janda

Czytaj więcej

13
Październik
2004
14:10

Zaczepiam publiczność

Czytaj więcej

13
Wrzesień
2004
07:09

TO SPEKTAKL TYPOWO POLSKI

Czytaj więcej

12
Wrzesień
2004
06:09

PASSION in PLAY - Poznań

Czytaj więcej

01
Wrzesień
2004
16:09

DOBRZE MI NA RAZIE BEZ SCENY

Czytaj więcej

19
Sierpień
2004
07:08

Wywiad " Weiser"

Czytaj więcej

30
Lipiec
2004
12:07

JANDA NA ŻYWO W GDYNI

Czytaj więcej

16
Lipiec
2004
13:07

JANDA NAJDROŻSZA

Czytaj więcej

27
Czerwiec
2004
00:06

Wywiad dla PANI dotyczący strony internetowej i ksiazki www.małpa.pl

Czytaj więcej

27
Czerwiec
2004
00:06

Nominacja do Telemaski

Czytaj więcej

26
Czerwiec
2004
00:06

Wywiad Katarzyny Montgomery dla pisma VIVA

Czytaj więcej

21
Czerwiec
2004
17:06

Nie mam juz siły grać bez przerwy

Czytaj więcej

19
Czerwiec
2004
00:06

Wywiad dla RZECZPOSPOLITEJ dotyczący planów na przyszły sezon

Czytaj więcej

18
Czerwiec
2004
08:06

www.polki.pl

Czytaj więcej

08
Czerwiec
2004
13:06

DAĆ ODPOOCZĄĆ STRUNOM GŁOSOWYM

Czytaj więcej

23
Maj
2004
00:05

Tekst dotyczący serialu MĘSKIE-ŻEŃSKIE - BOŻENA JANICKA - KINO

Czytaj więcej

21
Maj
2004
15:05

ŻYCIE TO PRZYGODA

Czytaj więcej

16
Kwiecień
2004
00:04

CZAT. ONET. 16 kwietnia 2004

Czytaj więcej

15
Kwiecień
2004
07:04

TERAPIA NA SAMOTNOŚĆ

Czytaj więcej

26
Marzec
2004
12:03

Teatr Powszechny bez gwiazdy

Czytaj więcej

23
Marzec
2004
12:03

ZATRZYMAĆ GWIAZDĘ

Czytaj więcej

20
Marzec
2004
00:03

Gwiazda z gwiazdą

Czytaj więcej

01
Marzec
2004
00:03

REKLAMA

Czytaj więcej

27
Styczeń
2004
00:01

Wywiad Bożeny Chodynieckiej dla Faktu

Czytaj więcej

17
Styczeń
2004
13:01

MĘS,IE - ŻEŃSKIE z Marią Seweryn

Czytaj więcej

05
Grudzień
2003
00:12

Ja mam same słabości

Czytaj więcej

05
Grudzień
2003
00:12

Wywiad do GALI dla Katarzyny Przybyszewskiej

Czytaj więcej

10
Wrzesień
2003
00:09

TWÓJ STYL. Rozmowa z Edwardem Kłosińskim i Krystyną Jandą

Czytaj więcej

13
Czerwiec
2003
00:06

Wywiad o serialu MĘSKIE- ŻEŃSKIE dla Gazety Wyborczej

Czytaj więcej

23
Marzec
2003
00:03

Kwestionariusz

Czytaj więcej

12
Marzec
2003
00:03

Wywiad do pisma ELLE

Czytaj więcej

23
Styczeń
2003
00:01

Dotyczący serialu MĘSKIE - ZEŃSKIE- Telemagazyn

Czytaj więcej

06
Styczeń
2003
00:01

Gram prawdę o człowieku

Czytaj więcej

01
Styczeń
2003
00:01

Aktorstwo

Czytaj więcej

31
Grudzień
2002
00:12

Od anioła i od diabła

Czytaj więcej

29
Grudzień
2002
00:12

Zapis programu AUTOGRAF

Czytaj więcej

28
Grudzień
2002
00:12

NIEBIESKA LINIA

Czytaj więcej

22
Grudzień
2002
00:12

To dialog a nie mój monolog

Czytaj więcej

02
Grudzień
2002
00:12

Podróż z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

01
Grudzień
2002
00:12

Co słychać na Kazimierzu

Czytaj więcej

11
Listopad
2002
00:11

VIVA - Katarzyna Montgomery

Czytaj więcej

08
Październik
2002
17:10

ROLA ŻYCIA

Czytaj więcej

06
Luty
2002
00:02

Top Biografie

Czytaj więcej

05
Luty
2002
00:02

Wywiad Jarosława Sakowicza

Czytaj więcej

04
Luty
2002
00:02

Wywiad Anny Ferenc-Zakrzewskiej

Czytaj więcej

01
Luty
2002
00:02

Internet to moja samotność z ludźmi, którzy tu zaglądają

Czytaj więcej

01
Luty
2002
00:02

Wywiad Pauliny Kozłowskiej

Czytaj więcej

07
Styczeń
2002
00:01

Wywiad Bożeny Chodynieckiej

Czytaj więcej

02
Styczeń
2002
00:01

Polska kultura a Unia Europejska

Czytaj więcej

01
Styczeń
2002
00:01

Żyję po to żeby... żyć

Czytaj więcej

16
Listopad
2001
00:11

Rzemiosło mam w ręku- wywiad Jadwigi Polanowskiej dla PRZEGLĄDU

Czytaj więcej

18
Wrzesień
2001
00:09

Nie zamierzam udawać dziecka

Czytaj więcej

07
Sierpień
2001
00:08

Przyjemność bycia Shirley

Czytaj więcej

19
Lipiec
2001
19:07

VIVA - wywiad z Andrzejem Saramonowiczem

Czytaj więcej

12
Kwiecień
2001
00:04

Nie chce mi się już grać Szekspira

Czytaj więcej

19
Luty
2001
18:02

CZAT 19.02.2001

Czytaj więcej

06
Lipiec
2000
00:07

Mimo że” - z cyklu Przyjaciółki

Czytaj więcej

21
Wrzesień
1999
00:09

Szepty, krzyki i emocje.

Czytaj więcej

03
Marzec
1999
00:03

Dziękuję Marlenie.

Czytaj więcej

05
Marzec
1998
00:03

Parla l'attrice polacca Krystyna Janda

Czytaj więcej

15
Marzec
1996
16:03

GDY SUWAK TRZAŚNIE.

Czytaj więcej

28
Styczeń
1995
16:01

Sceniczna poradnia

Czytaj więcej

25
Listopad
1994
17:11

Żeby się tylko nie zakochać

Czytaj więcej

24
Listopad
1994
13:11

Wieczory z Krystyną Jandą

Czytaj więcej

16
Lipiec
1994
13:07

Od Shirley do Moniki. Ostatni dzień z Jandą.

Czytaj więcej

17
Maj
1994
13:05

pełnia autentyczności

Czytaj więcej

13
Czerwiec
1991
00:06

UNE PASSION NOMMEE JANDA

Czytaj więcej

12
Czerwiec
1991
00:06

L'INTERROGATOIRE

Czytaj więcej

08
Marzec
1991
00:03

AN INTERVIEW WITH KRYSTYNA JANDA

Czytaj więcej

23
Grudzień
1990
00:12

Gdzie tu jest weterynarz?

Czytaj więcej

09
Listopad
1990
00:11

„Komedianci Rzecz o bojkocie”

Czytaj więcej

27
Luty
1990
00:02

ELLE, 26.02.1990

Czytaj więcej

26
Luty
1990
00:02

ELLE, 26.02.1990

Czytaj więcej

19
Lipiec
1989
00:07

ODLIšOVAT SE OD PRůMĚRU

Czytaj więcej

24
Listopad
1988
00:11

prasa Czeska

Czytaj więcej

06
Listopad
1987
00:11
02
Lipiec
1987
00:07

„Bo jeśli to samo zrobi kobieta…”

Czytaj więcej

03
Kwiecień
1983
00:04

CHCIAŁABYM ZAGRAĆ HAMLETA

Czytaj więcej

31
Sierpień
1982
00:08

Krystyna Janda passionaria du cinéma polonais

Czytaj więcej

19
Luty
1982
00:02

Paris Match

Czytaj więcej

28
Styczeń
1982
00:01

RETENUE A VARSOVIE?

Czytaj więcej

04
Styczeń
1982
00:01

ELLE, 04.01.1982

Czytaj więcej

07
Wrzesień
1981
00:09

ELLE, 07.09.1981

Czytaj więcej

29
Czerwiec
1980
00:06

GRUBĄ KRECHĄ

Czytaj więcej

27
Czerwiec
1980
00:06

EKSCESY UPRAWIAM TYLKO W SZTUCE

Czytaj więcej

16
Marzec
1980
00:03

PRZESTRZEŃ OGROMNA

Czytaj więcej

01
Marzec
1979
00:03

Dva herecké debuty v polském filmu

Czytaj więcej

02
Luty
1979
00:02

ZACZĘŁO SIĘ OD AWANTURY

Czytaj więcej

30
Styczeń
1979
00:01

GWIAZDOZBIÓR

Czytaj więcej

02
Kwiecień
1978
00:04

KRYSTYNA JANDA - EKRAN

Czytaj więcej

25
Marzec
1978
00:03

STO PROCENT SIEBIE

Czytaj więcej

19
Luty
1978
00:02

ŻYĆ JAK NAJMOCNIEJ

Czytaj więcej

09
Październik
1977
00:10

KRYSTYNA JANDA

Czytaj więcej

12
Listopad
1976
00:11

WEJŚCIE NA SCENĘ

Czytaj więcej

01
Styczeń
1970
22:01

Młoda śmierć (kino)

Czytaj więcej

01
Styczeń
1970
22:01

MOJA MISJA NARODOWA

Czytaj więcej

© Copyright 2017 Krystyna Janda. All rights reserved.