Dorobek artystyczny

23
Grudzień
2017
20:12

Dziennik 2003-2004 recenzja Małgorzaty Tomaszek

zobacz zdjęcie

„Dziennik 2003-2004” - recenzja

„Dziennik 2003-2004” – recenzja

Opublikowano: 2017-12-23

Niewielu jest polskich aktorów, którzy potrafią wzbudzać tyle emocji, co KrystynaJanda. 

Dlatego nie mogłam przegapić okazji do zapoznania się z dziennikami gwiazdy, która od wielu lat celnie komentuje otaczającą nas rzeczywistość.

Gorących wielbicieli aktorki nie trzeba przekonywać do tej książki, gdyż znają oni doskonale wszystkie zapiski ukazujące się regularnie na blogu, a teraz zebrane w całość i wydane w formie książki. Pozostałych jednak zachęcam do lektury, stanowiącej niezwykłą mieszankę opowieści o życiu, teatrze i polityce. A wszystko to podane z dużą dawką humoru, trafnych spostrzeżeń i pięknego, literackiego języka.

Czytaj więcej

09
Grudzień
2017
10:12

express bydgoski, 09.12.2017

zobacz zdjęcie

Raptularz zachłannej na życie - Krystyna Janda Dziennik 2003-2004

Recenzja – Jarosław Reszka

 Trzeba naprawdę lubić pisanie by niemal codziennie zaczynać dzień od wystukiwania kilku stron dziennika. Trzeba kochać pisanie by robić to, gdy się jest kobietą pracującą na wiele etatów. Krystynie Jandzie udaje się to od kilkunastu lat. Może to na bieżąco śledzić każdy Polak zaglądając na jej internetowy blog, na którym pojawiają się zapiski z dziennika. A od tego roku ów dziennik jest także dostępny w formie książki.

Czytaj więcej

29
Listopad
2017
21:11

SZCZEROŚĆ I AUTOCENZURA

Krystyna Janda pisze swoje dzienniki w internecie, od razu więc może liczyć na odzew i reakcję na określone zagadnienia. Nauczyła się też już, że nie zawsze szczerość popłaca: fani ucieszą się z sukcesów, ale spora grupa odbiorców, bardziej przypadkowych, nie lubi nadmiernego epatowania szczęściem lub – odwrotnie – wylewania żalu. W efekcie Janda tym razem tonuje swoje zapiski, stara się znaleźć złoty środek tak, by nie urazić „obcych”, a fanom zapewnić garść informacji i możliwość uczestniczenia w swojej codzienności.

Czytaj więcej

03
Październik
2017
15:10

Okładka książki do recenzji z 03.10.2017

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda, czyli o tym, czy aktorka naprawdę zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda. Słynna Agnieszka z „Człowieka z marmuru” Wajdy. Jeszcze słynniejsza Antonina Dziwisz z „Przesłuchania” Ryszarda Bugajskiego. Kolekcjonerka nagród (od Złotej Palny w Cannes, przez Złote Lwy Gdańskie, Złote Kaczki, aż po Srebrną Muszlę zdobytą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián). Jej umiejętności aktorskie weryfikuje publiczność teatralna, oklaskując ją na stojąco po każdym z przedstawień i domagając się grania nieśmiertelnych sztuk do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej (vide „Shirley Valentine”, która premierę w Teatrze Powszechnym miała zdaje się w 1990 r.). Prezes Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Nieustająco zaangażowana w funkcjonowanie dwóch Teatru Polonia i OCH-Teatru. Kobieta Wolności. Wymieniać dalej? Dodam jeszcze: jednym wpisem potrafi wyciągnąć setki tysięcy Polaków na ulice w obronie podstawowych wartości. Uwielbiana i nienawidzona zarazem.

Czego dowiadujemy się z kart książki? Nie opowiem wszystkiego, wiadomo. Ale jest tam tak wiele smaczków, które mogą rozjaśnić obraz aktorki, mówią o czasach, w których przyszło jej żyć, że aż by się chciało to wszystko przepisać!

Czytaj więcej

30
Wrzesień
2017
01:09

Dziennik 2003-2004, premiera książki - listopad 2017

zobacz zdjęcie

Krystyna Janda, Dziennik 2003 - 2004

Kolejny tom pełnego wydania dzienników Krystyny Jandy!

Wrażliwa, serdeczna, piekielnie dowcipna i z wielkim dystansem, głównie do samej siebie. W kolejnym tomie swoich zapisków Krystyna Janda dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, troskami i anegdotami z życia. Jest uśmiech, codzienność, teatralna cisza, zwątpienie i miłość.

Im jesteśmy starsi, tym bardziej chwile samotności są nam potrzebne.
Pisanie tego dziennika to też moje chwile samotności.

Krystyna Janda

„Dziennik” Krystyny Jandy to ewenement na skalę światową. Nikt ze współczesnych artystów nie prowadził tak systematycznie zapisków. Jest w nich „cała Janda”
.
Leszek Bugajski

Czytaj więcej

07
Kwiecień
2017
15:04

Dziennik 2000-2002, Wydawnictwo Prószyński i Spółka, Warszawa 2017 - okładka

zobacz więcej zdjęć (7)

Dziennik 2000-2002

Pierwszy tom otwierający pełne wydanie dzienników Krystyny Jandy.

Na swojej stronie internetowej Krystyna Janda od ponad piętnastu lat nieprzerwanie prowadzi dziennik i wpuszcza czytelników do swojego świata. Od teatralnych kuluarów, kolejnych premier, rodzinnych rozmów w Milanówku, przez czytane właśnie książki, aż po ukochane Włochy. W tym głodzie życia wszystko chce nazwać, uporządkować, zapisać. Na tyle, na ile tylko może w natłoku obowiązków. Z właściwą sobie precyzją myśli, trafnością spostrzeżeń i ciepłem.

Czytaj więcej

09
Wrzesień
2016
14:09

Mały Książę - okładka audiobooka 2016

zobacz zdjęcie

Mały książę

Mały książę, książka audio

 

Autor: Antoine De Saint-Exupery

Tłumaczenie: Barbara Przybyłowska

Wydawnictwo: Bellona, Warszawa 216

 

ISBN: 9788311141841

 

Mały Książę – książka Antoine’a de Saint-Exupéry została przetłumaczona na ponad 270 języków i należy do klasyki literatury światowej. Książka opowiada o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Za postacią głównego bohatera skrył się sam autor. Spotkanie Małego Księcia z pilotem jest rozmową pisarza z samym sobą powrotem do tematów, które zawsze dla niego były istotne.

Czytaj więcej

17
Maj
2016
14:05

Pani zyskuje przy bliższym poznaniu - okładka książki - 2016

zobacz zdjęcie

Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Montgomery

Aktorka. Żona. Matka. Krystyna Janda.
Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról teatralnych czy filmowych zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w „Człowieku z marmuru” wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W „Przesłuchaniu” poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W „Tataraku” dotknęła najczulszych strun, w „Boskiej” rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia , które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą „na Jandę”. Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu.

Czytaj więcej

28
Maj
2013
15:05

Gwiazdy maja czerwone pazury. Wydawnictwo WAB 2013

zobacz zdjęcie

Gwiazdy mają czerwone pazury

Krystyna Janda, Bożena Janicka, „Gwiazdy mają czerwone pazury”, Wydawnictwo „W.A.B”, Warszawa 2013.

Wydanie II – poszerzone o nowy wywiad i nowe zdjęcia.

I wydanie w 1998 roku.

Czytaj więcej

01
Październik
2011
08:10

Artur Kłus, Lider w kulturze-Studium działalności Krystyny Jandy, Mazowieckei Centrum Kultury i Sztuki 2011

zobacz zdjęcie

Lider w kulturze. Studium działalności Krystyny Jandy

Autor: Artur Kłus

Ciekawa praca socjologiczna analizująca na podstawie wywiadów, wypowiedzi wielu osób towarzyszących życiu i pracy Krystyny Jandy, recenzji filmowych i teatralnych, rozmów z aktorką, wreszcie obszernej ankiecie, rolę i cechy charakterystyczne kogoś, kogo można nazwać liderem we współczesnej kulturze. Bohaterką tej pracy jest aktorka, a zarazem twórca i dyrektor artystyczny Teatru Polonia. Autor, kreśląc wielokrotny portret artystki, ukazuje nam pasjonującą walkę, jaką musiała stoczyć założycielka Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury, aby zyskać niezależność, działać ze własnej przestrzeni, realizując swoje marzenia. selkar.pl

Czytaj więcej

02
Grudzień
2008
08:12

Moje rozmowy z dziećmi

Zbiór rozmów z dziećmi pisanych najpierw dla miesięcznika DZIECKO, później dla PORADNIKA DOMOWEGO i kilku innych dotyczących dzieci i ich wychowania.

Czytaj więcej

13
Październik
2005
08:10

Krystyna Janda. Kameleon-zawodowiec. Biografia Krystyny Jandy autorstwa Marcina Grygo i Bartosza Michalaka

Biografia jednej z najbardziej wszechstronnych postaci polskiej kultury: Krystyny Jandy.

Wydawnictwo „Świat Książki“, Warszawa 2005

Na książkę, obok prezentacji najważniejszych dokonań zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na XLIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, składają się smakowite anegdoty, opowiedziane zarówno przez nią samą, jak i jej przyjaciół oraz współpracowników (m.in. Magdę Umer, Agnieszkę Holland, Ryszarda Bugajskiego), a także fragmenty najciekawszych i, co warto podkreślić, nie zawsze tylko pochlebnych recenzji.

Czytaj więcej

23
Wrzesień
2005
08:09

www.małpa2.pl

Krystyna Janda, „www.małpa 2.pl“, Wydawnictwo WAB, Warszawa 2005

Internetowy dziennik Krystyny Jandy od 02.10.2001 do 31.10.2002

Czytaj więcej

11
Czerwiec
2004
08:06

www.małpa.pl

Krystyna Janda, „www.małpa.pl“ , Wydawnictwo WAB, Warszawa 2004.

Internetowy dziennik Krystyny Jandy od 03.09.2000 do 01.10.2001

Czytaj więcej

01
Listopad
2002
08:11

Różowe tabletki na uspokojenie

Autor: Krystyna Janda
Wydawnictwo: W.A.B.

Czytaj więcej

01
Listopad
2000
08:11

Moja droga B.

autor: Krystyna Janda
wydawnictwo: WAB

Czytaj więcej

25
Luty
1998
08:02

Gwiazdy mają czerwone pazury - okładka książki

zobacz więcej zdjęć (2)

Gwiazdy mają czerwone pazury

Krystyna Janda, Bożena Janicka, „Gwiazdy mają czerwone pazury“, Wydawnictwo W.A.B, Warszawa 1998

Czytaj więcej

21
Czerwiec
1992
08:06

Tylko się nie pchaj

Krystyna Janda, Bożena Janicka, „Tylko się nie pchaj. Krystyna Janda opowiada o sobie Bożenie Janickiej“. Polska Oficyna Wydawnicza „BGW“, Warszawa 1992

Czytaj więcej

© Copyright 2018 Krystyna Janda. All rights reserved.